Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
ДК...ехххххх..и ти остаре..и ти одртаве и почнаа да те напуштаат како глувци...полека полека, остануваш сама, празна, тажна:(..тук таму ке помине некој, но го нема веќе тој жагор, таа смеа и врева како учениците на мал одмор:(...и незнам уствари дали ми ежал што си вака осамена поради тебе или поради себе:rolleyes:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.635
Драга,
Мемето со мачката ми е толку глупаво, неинтересно и лошо, а толку често го гледам што се прашувам дали сум единствен на светот, или остарев, па нормално е. Се тешам дека е второто. Најискрено.
 
Ф

Флеш

Гостин
Драга

Грчец е епицентар на корзото у Скопје и Македонија .... Толку селебрити фаци и скапи коли че видиш од таму у бело смрчкани шо нема размер .... Ај те молам објасни ми,шо читам на Википедија ..... :pos:

Screenshot_20191117-224258_Chrome.jpg
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Со оглед на тоа за што се зборува на големо дека Кисела вода и Ѓорче Петров ќе имаат големи проекти во врска со правење по 100 згради можам само да кажам дека да ги донесеме сите бездомници од Америка ќе може слободно да ги сместиме,да им обезбедиме покрив над главата,ќе останат вишок станови,и ќе ги продадеме на жители од Калиманци,и пак ќе бидат џебовите полни на ова мафија којa фунционира безпрекорно.
Сега е вистинскиот момемнт да се иселиме на село,и да го направиме најфраерскиот момент евер.
Скопје ќе станува само полошо и полошо Mark my words .
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.617
Обичен селанец шо живее на село и шо по џебовите има разни семиња од билки и дрва, и му паѓаат секојдневно од искинатите панталони кога иде до кооперација и на тоа место расте дрво цвеќе или било шо, придонесува повеќе против загадувањето од оваа Грета.
Игнорантно одбивно лигаво суштество без никаква ефикасност, одлика на класичен сноуфлејк кој шо се бори против слични ствари расизми феминизми и остали курци. Со секое нејно појавување во јавност и плачење со ретардирана фаца, јас фрлам отпад на места кај шо не треба, оти еби се затоа. :kuracc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Си реков додека сум тука да си ги продолжам документите ама па заборавив што чудесија е ова. Доаѓаш да си ја земеш ЛК и МВР како институција ти го греши презимето. МВР еј, само copy paste каде што треба да направат од постоечко досие на нова пластика :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: Има земји каде што презимињата се 20 карактери согласка до согласка па не се греши, овде 28 години напоменувам и по шуто и по рогато дека треба и Ј и В :facepalm: Типичен тепсијата стоо момент, ајде барем уште вака ме немаа запишано :pos:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Да се надоврзам на постот на Ilumious, се сликав на 2.10 и после 7 работни дена бев да си ја земам Л.к, отидов, застанав у ред коа таа што ги дава картите у Беко, си фати си прави муабет со колегата и ни вика, почекајте, сеа ќе биде, едно добри 5 минути. Ја незнам од кај најдов трпение. Дојдов на ред, давам документите, ми вика ќе почекаш уште малце после 20.10 дојди, машината ни се расипа.
И, толку од трпението, коа сум ја подбрал, и викам, ај што правеше муабет, ај што немам Л.к, никакво однесување, клати врата земај плата ти е тоа таму.
И,викам ме стопре полиција кај вас ќе ги пратам да ја видат личната карта.
Распашана команда е тоа у Беко, никакво однесување, едно дрско, од кожа ме вади, ги прашуваат кој документи да ги потполна за лична, за возачка, за пасош, дрско одговарање.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Рани 2000ти, другар ти дава на ДВДиња изрежана Prison Break, Ти вика Јака серија, мора да ја гледаш сите ја гледаат. Одиш зимаш Степ Дринк од локалната продавница, а ако немаат тоа некој си сомнителен газиран сок за 10 денари. За пар дена во школо слушаш спојлер за серијата и се надеваш дека не е вистина. Тоше Проески е се уште жив, Македонија е меѓу првите 50 на ФИФА листата, Бранко и Љубчо полека се баталуваат од политика, А1 постои, граѓаните редовно ја хејтаат владата без разлика од партијата и сите се објективни. Не постои Фејсбук, немаш кајгана. Секое сабајле гледаш Ник Слотер, Млади Бунтовници и Серанови.
Лајф ис гуд.

1574135773670.png
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Д К
шо ми се деси...
Одам јас по патот крив, ме застанвит полицаец, а јас го гледам ко полужив, ми пишит казна и јас го прашвам шо му е тој ми викат ако платиш за два дена помала ке ти е казната ај шибај:confused:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
Дк,

Ко за чоек шо планираше професионална фотосесија со сопственото куче многу јадам лајна за постапките на останати личности.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Мајка ми ми се пофали дека и се паднал филџан кафе браво и ја покажувам сликава,и викам дека ова е најсмешното меме за изминатава деценија:Ми вика што е толку смешно?
71225018_249109776037027_786284714153559883_n.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.842
Кајг,
кога ја гледам ова, Дрпа,новинаркава на ТВ24ч како ја движи тоа устата кога коментира, несвесно и јас во твој правец како неа правам движења со усните и устата, добро е за вежбање за фацијалисот! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom