Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.145
Поени од реакции
28.900
Постот на AlternativeF ме потсети на една слична случка.
Влагам у кладилница да пишам нешто од нога и до мене на другата маса дечко пополнува формулар за упис на факултет, и се чуди така некое време зима мобилниот и вика "абе тато јас што школо завршив" :pos:
 
L

Löwe

Гостин
Ми излага оглас студирајте дентална медицина на МИТ универзитет за цена од 3000евра годишно.
Едвај чекам приватна општа медицина.
И на сите Ви посакувам забите некој со МИТ диплома да Ви ги одржува.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Непостои нација што сака повеќе од нас да пука по свадби и разни прослави, како едвај да чекаат да дојде некоја прослава.Така да не сме ништо полоши од албанците по ова прашање.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нов plot twist - докторот што му дал дозвола на Марко да плива има специјализација по урологија :popce: Ок, кога ќе ме пратат од работа на психофизички тестови, ќе им донесам потпис од гинеколог, кој ги врти. Да извлечеме поука, утре сите ќе бидеме (некои и се веќе) родители, нема ништо полошо да живееш свои фрустрации преку детето. Најсериозно ми е премногу страв за детето и се плашам дека ќе има и плачки и кукања и обвинувања и на крај ќе се заврши со познатото - државата е крива.

Иначе Македонец во странство ти е личноста која што оди на free legal advice наменета за се знае кои категории и кога ќе биде одбиен поради логични причини коментира дека „на таа на шалтер 3 не и се работА“.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Има некој искуство си мизантропија и скоро никаква доверба у луѓе(последново навидум не личи лошо)? Мислам дека станувам мизантроп и ме фаќа мала паника, не ми се умира сам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Само ќотек на родителите што дозволуваат децата да им се со вишок 10-20кг. 9 годишно дете 72кг...
Истите за себе си водат грижа, диети, пешачење, триста чуда, а децата не се важни. Нека јадат чипс, сендвичи и нека пијат газиран сок. Манџи и салати којзнае од кога им немаат дадено.
Не јадело детето манџа, па не јаде кога од мало го немаш научено на таква храна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.646
Поени од реакции
34.851
Кајг,
искрено да ти кажам, порано имаше т.н. кавалери, џентлмени кон женскиот пол, се знаеше како треба посебен респективен однос, па и кога греши жената е во право (до некоја граница де) денес мушкото не можејќи сам да се справи со жена (не се однесува за сопствена) вика на помош уште два три комада како него, како глутница да ја нападнат жената демек мноооогу силни, а бе да ве видам така мушки меѓу себе на терен да се справете, а не мајка бежанија прпаааа тогаш!
ееееее кога ќе воведат обавезителен воен рок и тоа како во Грција две години, да се знае што е мушко, а не све пи_зди неисплачени!
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Во тек ми е една епизода од животот која што ме доведе на дното, ме натера да се преиспитам како личност, мојата животна филозофија е ставена на тест и увидов дека не функционира во дадените околности. Сфатив дека треба да се изолирам од доста луѓе чиј што карактер не кореспондира воопшто со мојот. Ми треба мир. Јас сум суштество кое што функционира најдобро кога е само. Во свет каде што се форсира индивидуалност, индивидуата се бори со самотијата. Јас не сум социјално битие, јас не видов ништо добро од луѓето околу мене. Дали човек може да се промени во целост? Јас сигурно не. Дозвилив да ме деградираат секакви будали, избегнувајќи конфликтни ситуации се доведов во ситуација да живеам на маргините. Се опкружив со луѓе кои не се вредни за моето внимание. Потрошив скапоцено време на работи за кои што од почеток знаев дека не ме отсликуваат како личност. Моите дела станаа контрадикторни на моите животни ставови. Јас веќе не знам во која насока оди мојот живот. Јас сум во слободен пад моментално, чекам само да удрам од земја и да видам што ќе остане од мене.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Торта за прваче па и прослава со балони, гости и подароци за ученикот. :tapp:

Истите овие 18ти роденден ќе слават во кафана со 50-60 гости. И после децата разгалени , епа разгалени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom