Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. HEKOJ

  HEKOJ

  Член од:
  16 јануари 2013
  Мислења:
  1.535
  Допаѓања:
  1.883
  Абе, каде е Боб?
   
  На Solaire of Astora, krkac, zee German и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.412
  Допаѓања:
  1.924
  Одам се запознавам со едно девојче, вака ми изгледа фино. Ја додавам дома на фејсбук, кога да видам била антиваксер и веган активист. Ти се мочам во животот и среќата, не ме чуди еден ден и со транвестит да ме спои.
   
  На Vespertine, Vlatko_Gjorce, Џоли_06 и уште 22 други им се допаѓа ова.
 3. Mafo1

  Mafo1

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  2.637
  Допаѓања:
  1.316
  Прееска си бегам на кај дома, и чекам сега на пешачки за да преминам улица, и слушам како се приближува еден фрижидер( не понов од 2000 година) буквално да не знаеш дали сеа или за некоја минута ќе рикне, пуштено басот на најјако и ечи со јачина малце поголема од звукот на колата :
  Данас возиш се бмв сутра чека те цз, данас имаш се, а сутра нема те" :pos::pos::pos:

  Каква комбинација, мафијаш на батерии и стара канта, дефинитивно најлошата комбинација..:)
   
  k0k014, Sawyer88, Krstev и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  6.939
  Допаѓања:
  14.103
  Кеј, Иван и Костадинка Нешева Михајловски на заеднички фејсбук профил. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Ова е подобро и од Миле мајстор за плочки Иванов. :pos:
   
  krkac, Sawyer88, Ilumious и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.541
  Допаѓања:
  5.635
  Дк,

  Го глеам датумов денес и си викам абе сигурно денес е некој ден, ме асоцира на нешо датумов, ама пусто не ми текнува на шо. И скролам нешо низ форумов, си најдов мое мислење, и глеам "Член од 14 мај 2008" :D :D :D
  11 години еееее. Се каравме по теми за туризмот во Охрид....толку време помина Охрид остана најубав but haters gonna hate.
  Полуматура, матура, факултет, дипломирање, селидби насекаде по светот, сите големи и мали љубови, сите настани со ред ги имам документирано тука, како некој онлајн дневник. Два три пати сум се навратила низ мислењата од порано, реакцијата ми е facepalm and why the fuck did I write this, ама сепак многу ми е интересно на кој начин сум размислувала.
  Во низата документирани животни настани на Кајгана го додавам и неодамнешното преминување од Ms. во Мrs. Тотално непланирано, но најубаво нешто што досега ми се случило.
  И така другари. :)
   
  На Види Фотос, Шоути, Џоли_06 и уште 26 други им се допаѓа ова.
 6. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  4.056
  Драа на Парва ме потсети

  Prasue ga Grk ednoga kumanovca na plazu od kude e, ovoj mu vika od Makedonija. Grkot uporno, ova e Makedonija. Kumanovac: pa kude vi e taj Grcka, sve vi e*u :pos::pos::pos::pos::pos:
   
  На gorantuborg, K!KI, Bojan Van Buuren и уште 9 други им се допаѓа ова.
 7. DenaM

  DenaM Devojcence

  Член од:
  15 април 2019
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  29
  На Rick.Utd. му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Utopia123

  Utopia123 Психо

  Член од:
  27 јануари 2018
  Мислења:
  128
  Допаѓања:
  383
  После долго време Драга Кајгано, можам да кажам дека работам на себе и на својата среќа.
  За некое чудо, се чувствувам убаво, добро, освежено, прекрасно.
  Ми се случија некои срања во животот, ми беше сјебана и психата, нека му биде на чест ама конечно застанав на нозе и можам да кажам дека чувството е добро кога ќе кажеш дека си успеал да се справиш со некои работи во животот.
  Научив од лекциите, му благодарам и нему што ме направи појака личност.
  Сега конечно почнав да се смеам како порано, ми фалеше ова чувство.

  welcome back the old me. :pipi:
   
  На Mondonico, Io Sono Interista, AceCaleb и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  4.056
  Друже,ти се јавуваме да дојдеш на годишнина од матура !!!
  -Јебем ли га,зарем 10 години ви требаше да се јавите,еба‘е торлаците .....

  На фејсбук си конектиран со нив,ги гледаш чат-пат низ град. Сега ќе праеле собиранка.А како шо ми зборуваа,абе не сум се видел со никој,секоја фаца шо ја стретнав,буквално изолирани од старо друштво .

  Па чекај,да размислам .... Сите од клас стар,сте раздвоени,немате контакт,у цели 10 години немало собиранка и вие друже се јавувате сега за прослава од матура.
  Ма не ми е грижа.Нема да отидам,не ни сакам. Ако отидам,знам дека ќе биде мерење ташаци,кој шо како напраил тематика на прослава,наместо,еј ајде со некои за недела дена се видите на кафе опет.

  У старт органски не сакам да одам . Чим сте дозволиле,да учиме заедно 4 години и после губите интерес и ви треба 10 години покасно да стапите во контакт.Што е тогаш поентата?!
   
  На Utopia123, Џоли_06, devilko и уште 12 други им се допаѓа ова.
 10. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.325
  Допаѓања:
  31.736
  Се` уште има народ кој нарачува од секакви страни каде нема ни коментари ни оценки ни ништо. Гледам Растур направија некои си Рилекс комфорт.

  Минута молк за сите жени што имаа нарачано Баленсијага патики, чизми, сандали или штикли, а добија чорапи, балетанки, кломпи или папучи пакувани во кутија од патики. :pos:
  Ај барем нешто добија и со здравје да си ги носат, тоа имале тоа им пратиле. :toe:Испраќачот ги "погрешил" кутиите, тие биле за старски дом, а патиките, штиклите и сандалите ги добиле бабите. :icon_lol:

  Некој неписмен да ти ги собере парите и да ти прати чорапи, е не знам.

  60044751_669776886805693_6388070537704243200_n.jpg
   
  На Solaire of Astora, Spell Caster, k0k014 и уште 11 други им се допаѓа ова.
 11. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.412
  Допаѓања:
  1.924
  Драга, сум сонувал дека сум добил на ливче. Мора да ја прашам Дракче толкувач на соништа што значи тоа.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.267
  Допаѓања:
  12.527
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Петра П.

  Петра П. насмевка

  Член од:
  16 јануари 2008
  Мислења:
  1.953
  Допаѓања:
  2.395
  Драга,
  желбата за сон е правопропорционална со обврските што ги имам.
   
  На Корто Малтезе, Krstev, Sasa Ilic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  3.046
  Допаѓања:
  3.420
  ДК

  Неам повеќе години гледано евровизија не гледав ни оваа. Брат ми спомна и викам ај ќе погледнам на youtube. Искрено доста сум задоволен од настапот на Тамара.

  Не дека немам замерки ама од секогаш сум претпочитал едноставен настап со силна емоција. Го викаат song contest, а години наназад театарот беше во преден план.
   
  Sawyer88, Utopia123, Krstev и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.566
  Допаѓања:
  158.289
  Ај бе веќе преку таквото кај трпевме сториња на Инстаграм со пури (не јаделе недела дена за да сликаат пура во Дион во сабота вечер) сега мора да трпиме и IQOS тренд што и да е
   
  На Saladin, Sasa Ilic, Löwe и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: