Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Прееска си бегам на кај дома, и чекам сега на пешачки за да преминам улица, и слушам како се приближува еден фрижидер( не понов од 2000 година) буквално да не знаеш дали сеа или за некоја минута ќе рикне, пуштено басот на најјако и ечи со јачина малце поголема од звукот на колата :
Данас возиш се бмв сутра чека те цз, данас имаш се, а сутра нема те" :pos::pos::pos:

Каква комбинација, мафијаш на батерии и стара канта, дефинитивно најлошата комбинација..:)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.921
Поени од реакции
35.258
Кеј, Иван и Костадинка Нешева Михајловски на заеднички фејсбук профил. :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Ова е подобро и од Миле мајстор за плочки Иванов. :pos:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Дк,

Го глеам датумов денес и си викам абе сигурно денес е некој ден, ме асоцира на нешо датумов, ама пусто не ми текнува на шо. И скролам нешо низ форумов, си најдов мое мислење, и глеам "Член од 14 мај 2008" :D :D :D
11 години еееее. Се каравме по теми за туризмот во Охрид....толку време помина Охрид остана најубав but haters gonna hate.
Полуматура, матура, факултет, дипломирање, селидби насекаде по светот, сите големи и мали љубови, сите настани со ред ги имам документирано тука, како некој онлајн дневник. Два три пати сум се навратила низ мислењата од порано, реакцијата ми е facepalm and why the fuck did I write this, ама сепак многу ми е интересно на кој начин сум размислувала.
Во низата документирани животни настани на Кајгана го додавам и неодамнешното преминување од Ms. во Мrs. Тотално непланирано, но најубаво нешто што досега ми се случило.
И така другари. :)
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
После долго време Драга Кајгано, можам да кажам дека работам на себе и на својата среќа.
За некое чудо, се чувствувам убаво, добро, освежено, прекрасно.
Ми се случија некои срања во животот, ми беше сјебана и психата, нека му биде на чест ама конечно застанав на нозе и можам да кажам дека чувството е добро кога ќе кажеш дека си успеал да се справиш со некои работи во животот.
Научив од лекциите, му благодарам и нему што ме направи појака личност.
Сега конечно почнав да се смеам како порано, ми фалеше ова чувство.

welcome back the old me. :pipi:
 
Ф

Флеш

Гостин
Друже,ти се јавуваме да дојдеш на годишнина од матура !!!
-Јебем ли га,зарем 10 години ви требаше да се јавите,еба‘е торлаците .....

На фејсбук си конектиран со нив,ги гледаш чат-пат низ град. Сега ќе праеле собиранка.А како шо ми зборуваа,абе не сум се видел со никој,секоја фаца шо ја стретнав,буквално изолирани од старо друштво .

Па чекај,да размислам .... Сите од клас стар,сте раздвоени,немате контакт,у цели 10 години немало собиранка и вие друже се јавувате сега за прослава од матура.
Ма не ми е грижа.Нема да отидам,не ни сакам. Ако отидам,знам дека ќе биде мерење ташаци,кој шо како напраил тематика на прослава,наместо,еј ајде со некои за недела дена се видите на кафе опет.

У старт органски не сакам да одам . Чим сте дозволиле,да учиме заедно 4 години и после губите интерес и ви треба 10 години покасно да стапите во контакт.Што е тогаш поентата?!
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се` уште има народ кој нарачува од секакви страни каде нема ни коментари ни оценки ни ништо. Гледам Растур направија некои си Рилекс комфорт.

Минута молк за сите жени што имаа нарачано Баленсијага патики, чизми, сандали или штикли, а добија чорапи, балетанки, кломпи или папучи пакувани во кутија од патики. :pos:
Ај барем нешто добија и со здравје да си ги носат, тоа имале тоа им пратиле. :toe:Испраќачот ги "погрешил" кутиите, тие биле за старски дом, а патиките, штиклите и сандалите ги добиле бабите. :icon_lol:

Некој неписмен да ти ги собере парите и да ти прати чорапи, е не знам.

60044751_669776886805693_6388070537704243200_n.jpg
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.473
Поени од реакции
16.083
Драга, сум сонувал дека сум добил на ливче. Мора да ја прашам Дракче толкувач на соништа што значи тоа.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
ДК

Неам повеќе години гледано евровизија не гледав ни оваа. Брат ми спомна и викам ај ќе погледнам на youtube. Искрено доста сум задоволен од настапот на Тамара.

Не дека немам замерки ама од секогаш сум претпочитал едноставен настап со силна емоција. Го викаат song contest, а години наназад театарот беше во преден план.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај бе веќе преку таквото кај трпевме сториња на Инстаграм со пури (не јаделе недела дена за да сликаат пура во Дион во сабота вечер) сега мора да трпиме и IQOS тренд што и да е
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Интересна работа, луѓето што со години кукаа за тоа како е лошо пензионери да се возат во автобуси поради тоа што прават гужва, зафаќаат многу место, можеле да поседат дома и немало да им смени ништо и се потенцијални носители на вируси се најгласните луѓе што сметаат дека треба секој човек нормално да си влезе со куче во автобус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom