Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.313
  Допаѓања:
  5.590
  Crvena Zvezda, Srbija i Crna Gora,
  pushili smo granje sa Dzordzevic Bora,
  dok osvane sunce bice kul,
  jucer ga je pusio FC Liverpool!
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 2. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.375
  Допаѓања:
  9.899
  zakon ej stvarno zakon super e hehehehee

  ja obozavam ova fotgrafija i jas isto


   
  Наќо Скопски, idividi, Anon и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.908
  Допаѓања:
  20.647
  Thank you, October.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Almeida

  Almeida гад

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.963
  Допаѓања:
  12.377
  Вие шо воспитувате деца - вака се праи тоа.
  Твитот вика да сме се бореле, како мечето - да, ама и да си ги учите децата по тежок пат да "завршуваат работа", а не со врски, лигавење и слични гнасни особини.
  Не сум анимамунди чоек - стварно ги сакам животните, вака од далеку.

  Души...

   
  На Natural-girl, zmej gorjanin, Ailurophile и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.971
  Допаѓања:
  14.751
  Ако некогаш видиш ѓубре фрлено на улица и се запрашаш „како може некој да е толку некултурен“ види го овој пост и неговиот број реакции/коментари/споделувања.
  Ако некогаш чуеш дека некој труел улични животни и се запрашаш „како може да има такви луѓе“ види го овој пост и неговиот број реакции/коментари/споделувања.
  Ако некогаш чуеш како некој силувал дете, и се запрашаш „како има такви монструми“ види го овој пост и неговиот број реакции/коментари/споделувања.
  Ако некогаш чуеш x, како направил y, нека ти текне колку сме на планетава земја и колкава е шансата за y работи.
  [​IMG]
  https://i.imgur.com/9xqZyR3.png

  Ко шо рече еднаш Louie C.K. „колку сме сите многу и ненормални, се чудам како не слушам секој ден на вести дека луѓето едноставно се брцаат со ножеви на улица“.
   
  На Krk1, zee German, Наќо Скопски и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.241
  Допаѓања:
  12.404
  Др,,, после ратот слатките беа реткост во нашата куќа,како што беше реткост кај мојот другар Бане да ручаат или вечераат без слатки.
  А на крај ратот таткому на Бане имаше неколку звезди на рамењата а таткоми само една над чело на пробушената капа на две места за време на ратот.
   
  На Che59, stratUs, Ilumious и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. idividi

  idividi

  Член од:
  25 март 2009
  Мислења:
  48
  Допаѓања:
  311
  [​IMG]
   
  На Spiegel, Darklady, Корто Малтезе и уште 13 други им се допаѓа ова.
 8. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.691
  Допаѓања:
  6.002
  https://youtu.be/qpgxKXHh1fk
  Легијата-Бонус трака,1.5 M views
  Браво дечки,заслужено,многу јака трака
   
  На idividi, Корто Малтезе, Psycore и уште 9 други им се допаѓа ова.
 9. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.067
  Допаѓања:
  13.568
  Многу ми е слатка темата „Си купив книга“...
  Си купив книга бе... better said ја дигнав цела факинг букдепоситори во воздух, банкротирав пет пати, се задолжив и ја продадов душата на ѓаволот за да се оддолжам!
   
  Saladin, Sasa Ilic, Krstev и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. bucio

  bucio Урбан индијанец.

  Член од:
  8 јули 2008
  Мислења:
  15.624
  Допаѓања:
  7.131
  Ќе гледам ракомет во Недела, на прашање за кого ќе навивам реков ќе гледам ракомет нема да навивам ни за Вардар ни за Барселона, едноставно ќе гледам ракомет, го можам јас тоа.

  Томас Алва Едисон ја измислил електричната светилка која ми свети над глава, и додека ја усовршувал експериментирал едно десетина илјади пати со екслозии и чуда. Малку луѓе знаат за него дека бил набркан од училиште затоа што сметале дека е ментално заостанат...

   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.313
  Допаѓања:
  5.590


  Kakva ironija u pizdu mater...
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.475
  Допаѓања:
  3.740
  Кајг,
  еве извадок од учебник за 6 то одд., не ми се верува какви генерации ќе се едуцираат со вакви учебници и со овие професори кои истото го одбриле! :facepalm:

  [​IMG]

  [​IMG]

  ..крај, затворам Нет!
   
  На Krstev и shutrak им се допаѓа ова.
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.089
  Допаѓања:
  31.383
  Не разбирам зошто некои ја кријат причината за дадениот отказ од работа. Денес на работа, а утре ги нема. Пред останатите се прават јаки и се знаат да кажат, а само не знаат пред тие што треба. Не знаат ни да преговараат и не гледам како може да го добијат тоа што го сакаат и каде и да отидат ќе бидат незадоволни и од плата и од услови. Се кријат, исклучуваат мобилни и наоѓаат глупи изговори.

  Иначе имам една роднина која на скајп кога ќе се јави ни расправа за сите и за оние што ги знаеме и за оние што не ги знаеме. Пола од тоа што го кажува и е измислено и додадени верзии од неа. Последен пат дадов коментар за една личност, чиста вистина е тоа јас не измислувам приказни затоа што лично ја познавам и после некој ден ми пишала:
  Не е убаво тоа такви коментари да кажуваш, знаеш ли дека може да те тужи така што зборуваш за неа?
  Многу се исплашив.

  Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
   
 14. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.551
  Допаѓања:
  10.558
  Сношти сонував дека Рожер Федерер се опростил од тенисот со пораз од Џоковиќ во финале, водеше па овај му ја сврти.

  Многу емотивно беше зато пишав. :(
   
  На ruller, Sasa Ilic и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.
 15. Ultracasual

  Ultracasual

  Член од:
  9 ноември 2017
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  1.148
  Една година на Кајгана. Фала ти што ги читаш моите глупости и фала ти за сите совети кои ми ги даде. Се надевам дека ќе прославиме 100 години јубилеј. :pijani:
   
  На krkac, Sawyer88, Sasa Ilic и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: