Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Еве и тука да пишам, кој кур си бе ти кајгана форум да се вратиш 20 минути после бламот на Џанлуиџи Донарума?

Да ти ебам и неделата и месецот и годината и тебе Мартин да ти ја ебам мамата у пичка пошо за трева од 500 денари не се јавуваш 5 дена, да ти ебам ванаби Пабло Ескобар шмуглето да ти ебам.

Шо кур е ова шо ми се дешава бе? Да не ми има клета црна мачка поминато пред пат?

Компјутерот ми цркна, телефонот ми цркна па кој кур е ова?

Да ти ебам нервниот слом шо го доживувам, ај ае.......р32њ5
 
Ф

Флеш

Гостин
  • Администрација си беше на пауза
  • Јас сменив аватар,Клипче нема да го мешаат
  • Сменивме име
  • Вмро се усра
  • Коѕијас оставка
  • Вардар изгуби од Шкендија
  • Женска ми ,ми даде конечно,за разлика шо дремев на форум итн ...... у меѓу време
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Keaton once said, “I don’t believe in God, but I’m afraid of him.” Well I believe in God, and the only thing that scares me is VIDLIV VO MRAKOT

Бидејќи сакал да биде foot slave за загревање

 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Арно те пуштија,Кајгана.
Нешто е сомнително. :cautious:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Us living as we do upside-down

And the new word to have is revolution

People don't even want to hear the preacher spill or spiel

Because God's whole card has been thoroughly piqued

And Macedonia is now blood and tears instead of milk and honey

The youngsters who were programmed

To continue fucking up woke up one night Digging Goce Delchev and Pavel Shatev as the good guys

Macedonia stripped for bed and we had not all yet closed our eyes

The signs of truth were tattooed across our often entered vagina

We learned to our amazement, the untold tale of scandal

Two long centuries buried in the musty vault

Hosed down daily with a gagging perfume Macedonia was a bastard

The illegitimate daughter of the mother country

Whose legs were then spread around the world

And a rapist known as freedom, free-DOOM

Democracy, liberty, and justice were revolutionary code names

That preceded, the bubblin' bubblin' bubblin' bubblin' bubblin'

In the mother country's crotch

What does Webster say about soul? "All I want is a good home and a wife

And a children, and some food to feed them every night"

After all is said and done, build a new route to China if they'll have you

WHO WILL SURVIVE IN MACEDONIA?

WHO WILL SURVIVE IN MACEDONIA?

WHO WILL SURVIVE IN MACEDONIA?

WHO WILL SURVIVE IN MACEDONIA?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Се испокаравме со женами, минатиот месец кога правевме ајвар,недела беше знам,падна и малку крв или тоа беше се залепила некоја флека на глава од жешкиот ајвар а богами играше и дрвената мешалка и од тогаш еве не збориме,не се ни погледнуваме дури и спиеме не со свртен грб туку на разделени кревети од спалната со коклица со ширина цело пола метро.Но еве сабајле наоѓам цедулче на врата доле во гаража и таа бара итно постапка за помирување од случката објаснета погоре овие денови,дури и предложила неколку прашања-идеи или совети за тоа помирување.
Сега сум во мисла дали да го прифатам овој предлог на помирување,но секако дека и јас ќе предложам некоку брачни амандмани да влезат во таа процедура.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
“When people get used to preferential treatment, equal treatment seems like discrimination.”
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Кајг,
седам и размислувам зашто сите новинари во медиумите го употребуваат зборот ,,Крвав“- „крвав 27 април“ , „крвав четворток“ за случувањата во Собранието? ... асоцијација? па немало човечка жртва (фала на Господ) па да биде „крвав“?!! сега ако буквално се гледа општа тепачка која си беше машка меѓу пратениците и народ на чие е и самото Собрание- народно нели, а и пратениците се избрани од народот? (како народ во кафеана, улица, состанок на куќен совет, брачна расправија итн) и протекување на некое деци крв во Собранието, тогаш треба да се зема во предвид и женското „крварење“ на пратеничките кое под сукња видно не се приметува, ама се случило под стрес со случувањето во Собранието, ако се зема во предвид обично изразот „крвав“ како присуство на крвта кај мажите! :facepalm:
 
Последно уредено:

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Последно го заебавав за каубојките, му викам не си ти крив, крив е тој шо ги произведува, ако не ги направи ти нема да ги носиш :icon_lol:. Аааааааааааа ми вика ќе ти вратам за ова, држ се Сале не се давај, да ја запејш па песнава твоја :(:

 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Пред една недела ја имав честа да го посетам музејско-меморијалниот центар на Дражен Петровиќ во Загреб. Накратко, бевме во посета на Хрватска, каде што го прошетавме Загреб накратко и требаше да тргнеме од Нова Градишка да трчаме до Крушево во чест на Тоше. Но, не сакав за тоа да пишувам сега. Сакам во овој мој пост да споменам две работи. Првата е Бисерка Петровиќ, жена кое има срце големо како планина, жена борец, на чија храброст и издржливост може секој да и позавиди. Најпрво, кога истатата група маратонци била во Загреб лани, таа веднаш побарала да дојдат во посета и да ги види, но веќе биле заминати. Оваа година месеци унапред побарала да одвоиме време да дојдеме во центарот и да не пречека, секако првото место кое го постивме беше меморијалниот центар. Жената има инвалид маж, починат син, но со толку позитива гледа на животот на свои 80 години, и толку добро се држи физички и психички што е за неверување. Таа самата ни кажува ние да бидеме јаки, и да се носиме со се што ни нанесува животот, и да го прифатиме таков каков што е. На свои 80 години често вози и патува со кола со мажот на релација Загреб - Шибеник, баш кажа и луѓето си велат што е со женава како издржува, ама кога правиш нешто со љубов ништо не е тешко. Во неа во големи делови ја пронајдов и мојата мајка, но нема да зборувам за тоа сега. Мамо фала ти што си борец целиот живот и кога си издржала да бидеш мајка и татко и баба и дедо и чичко и стрико и се.

Второто нешто кое сакав да го споменам, е самиот Дражен Петровиќ, на кој денес му е роденден. Јас не сум ја имал честа да го гледам во живо, ниту пак сум бил жив во негово време, но преку видеата, песните, приказните за него, сум имал чувство како да сум го прател низ целата кариера. А и човек умира два пати, еднаш физички, другпат кога ќе отиде во заборав. Многу луѓе отишле во заборав, Дражен и Тоше се личности кои никогаш нема да отидат во заборав. При просетата, мајката на Дражен ми даде еден стрип, кој уште во автобус го прочитав два пати, и уште десет пати дома. Стрипот е краток, ама со неговото читање кое трае 15 минути, јас сум исполнет бидејќи знам како некој навидум толку мал, успеал да го направи целото семејство, нација, фанови, толку големи. А и да, во Загреб до меморијалниот центар има кафич, се вика Амадеус, бидејќи Дражен е кошаркарскиот Моцарт :) Останува само да си замислуваме до каде ќе покоруваше Дражен и колку рекорди ќе срушеше. Среќен роденден.


44702844_2135970439998667_1312219054181711872_n.jpg 44672366_2583497241665732_1478759297302134784_n.jpg

 

Kajgana Shop

На врв Bottom