Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
гледам видео ,,Во меѓувреме во Русија - луда видеокомпилација (5867565767)'', си викам што народ ќе беа толку материјал да се собере, ние една компилација не може саглам да склопиме.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Невозможни сме во лажење, сите кукаме и тонеме од тоа.Професионалноста со лажење не се достигнува, пари не се прават со лаги, пријатели не се задржуваат со лаги...
Кој к.р ни е нас Македонците ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сите гледаат да се воведе предбрачен договор за имање, ова она а јас гледам да се воведе за да потпишам дека ако некогаш во живот ставам слика на Инстаграм или Фејсбук кај што маж ми ме држи за рака на плажа или како се држиме за раце в кола, слободно да се разведе од мене уште во истата секунда.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Една од поголемите грешки што ги направив е што не почнав да работам на 16 години.

200 евра се малце, пред неколку години беа 150 евра, но какво школо може да ти даде работата и животот ниту еден факултет неможе.

И грешка е да се размислува дека ако имаш факултет автоматски заслужуваш повеќе од то што нема.

Имам пишано и на оваа тема, 90 посто од кадрите што излегуваат од факултет се телиња.

Жално е но тоа е вистината, додека не се изборите сами во животот ништо нема да добиете, никој нема да ви даде.

И ако изгледа малку сега за некоја година ќе ви е мило што сте работеле и за тие пари, како иначе ќе се научите да се снаоѓате.

Не сум материјалист не трошам многу, немам многу, све што имам сам сум го сработил, имам уште многу за сработвење а тешко е со 200 евра, незнам кога ќе стигнам да завршам све што треба и дали ќе завршам.

Но ако не пробам да си го средам животот сигурен сум дека ќе пропаднам, затоа што никој нема да ми подаде рака.

И неможам да се жалам, срамота е, затоа што сум видел мизерија, а фала му на бога далеку сум од тоа.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Не знам што кукат овие што се враќат од одмори без разлика каде биле ако вашите животи се базират на 10 дена, 3 недели одмор, вие сте ја згрешиле поентата на животот, наместо да кукате почнете да го промените животот за да ви биде интересен и надвор од сезоната на одмори, малку да седнете да помислите колку е тоа жалосно да чекате следен одмор за да "живеете"
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Кајги нешо шо ме најнервира е следното, Ангеле брат како бе таа пара ја вртиш дај да почнам кај тебе во таа американската фирма да работам - Мој одговор ајде бе нема проблем ке те препорачам -> Ми враќа ама времето ми е ногу лошо брат од 3 пурочек до 12 навечер, АБЕ БАТЕ ОД 5 до 2 по полноќ одев со месеци да спечалам за одмор и после навагаш мани, ПЛАТЕНО Е не викам не ама мора да се помачиш бе нема на рака парите да ти ги дадат на кафе додека седиш во кафич. Ебате мисирте што сте станале нејкете да мрднете со мал прст сакате пари да имате не иде бе тоа така, ЧУКНИ ја глата малце накај 25 одиме време е јас мислам......
 
Ф

Флеш

Гостин
Не ме викајте дебел,јас,не сум буцко ....Јас сум елегатно попунет карактер ....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.661
Zdravo Kajgana,

Go prodavam juzerot. Prv gazda, site kirilicni bukvi mu stojat uste vo kutija.

Gratis nekolku postovi-pozdravi za dzesika neso za lizenje uvce samo da se pratat treba i eden napisan nepraten u drafts kade se moli Red John da ne e tolku evil, nezdogno ni e nam nekolkute koi navistina se trudime ili barem neso so avatarot da naprai ne tolku kul
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Кеј,
конечно го најдов цртанчето кое пред две години го гледав на еден од филмските фестивали кај нас. Има поголема содржина од филм кој трае три саати. Го обожавам. Се сеќавам дека тогаш на проекцијата и солзи ми дојдоа пошто едноставно е прекрасно склопен и музиката толку многу допира и на момент посакав и јас да станам Ука.
На кој му студи, пати од безчуствителност, изгубил надеж еве шанса да си ги среди проблемите. Чирс:ljubove:
 
S

silmarillion

Гостин
Денови на Garage Sale во Рамстор или попознати во библијата како денови на мал Армагедон летен. Сите да влезат сите да видат, барем да купат нешто освен чорапи од Том Тејлор ебаве беља ебаве, пу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom