Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Пролетер

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.358
  Допаѓања:
  5.031
  Абе сељaци сo пaри,кремски клoшaри кaкo чoвек дa ве нaрече...Куче земaш дa чувaш aкo имaш мерaк и aкo сaкaш живoтни,тoтaлнo е небитнo дaли е рaснo дaли е мелез.Тoa не требa дa ви биде стaтусен симбoл пa дa си ги мерите кoј имaл пoскaпo куче ебaви гнaсите
   
  На Krstev, Joe Dalton, ЈуријАркадиевич и уште 22 други им се допаѓа ова.
 2. Taxi_Driver

  Taxi_Driver

  Член од:
  30 август 2017
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  700
  Не знам што толку се бунат за Македонија, Македонија и така изумре а и целиот регион.... се надевам и јас наредните месеци нема веќе да се замарам со Македонија и глупостите од тука
   
 3. SaltNPepa

  SaltNPepa Other's envy, owner's pride!!!

  Член од:
  14 септември 2012
  Мислења:
  1.704
  Допаѓања:
  2.237
  Dojde vreme i komarcite da begaat od Kocani vo Skopje da ziveat :(
   
  На Joe Dalton, Saladin, Cassaro и уште 16 други им се допаѓа ова.
 4. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.722
  Допаѓања:
  7.573
  ДК,

  читав, гледав, ниту еден „новинар“ во Македонија не направи асално интервју со порно глумицата Стоја (клик). Си мислев ако друго не, барем од порно се разбираат, ама ништо.

  Македонија станува се подлабока дупка. Земјата е исселена, јебал ве македонски или северномакедонски јазик, за десетина години ќе нема кој да го зборува.

  Во МоМА има изложба Toward a Concrete Utopia: Architecture in Yugoslavia, 1948–1980. Спомениците делуваат навистина како остатоци од некоја дамнешна цивилизација. Како успеавме за неполни три децении сите во регионот да станеме копуци и да сјебеме сѐ, не ми е јасно.

  Во автобусот се наслушав турбо фолк. Така ми треба кога на време си купувам карта и инсистирам да си седнам на број 6 како што ми пишува на билетот.
  Песната ја слушнав можеби 5 пати.

   
  AceCaleb, ЈуријАркадиевич, Saladin и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.021
  Допаѓања:
  13.331
  Линкот од постот на Лангелина ме потсети кога на времето, кога си бев помлади4ка и послаби4ка, добив понуда да позирам за Суисајд грлс. Јебали ме морализам, ејџеизам и гурманизам, сега ќе си славна и полна со пари. :(
   
  На Наќо Скопски, KyleXY, Tutor и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. idividi

  idividi

  Член од:
  25 март 2009
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  263
  .....and that's a lifetime experience.....

   
  На stratUs, Tоni и whatto им се допаѓа ова.
 7. Abraham

  Abraham

  Член од:
  16 јули 2017
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  294
  Драга,

  ако некад напишам книга за романтичен/сексуален гејм, од следното ќе почнам. Ако си младич кој ќе си постави цел во наредните еден-два-три или колку и да се месеци да клецне нешто, зачлени се на ден еден во библиотека и 70% од тоа време помини го во библиотека. Хомо сапиенс е сапиосексуален вид, па дали ти ќе ја импресионираш некоја со тоа колку добри пиперки ти можеш да произведеш или дали знаеш за бихејвиорална економија или невронаука, на крајот од денот, ќе успееш да ќариш пошто си и врзал добар муабет. Човечкото тело е само носилка на когнитивната содржина која ќе ја споделиш со светот. Супер е да изгледаш добро, се разбира, али подобро да бидеш седмица која ќе стане десетка штом отвори уста, него ли да бидеш десетка со сикс пек која ќе стане четворка кога ќе отвори уста. Не можеш да задржиш нечие внимание ако муабетите ти се сведуваат на рекла-казала ствари за животите на други луѓе. Се до тогаш ќе слушаме ствари дека сите биле исти, али они се најдобри.

  Ајт.
   
  На Џоли_06 и whatto им се допаѓа ова.
 8. Sky*

  Sky* Не биди коцкест.

  Член од:
  12 август 2011
  Мислења:
  3.979
  Допаѓања:
  4.199
  Драга

  Не ми се јасни одредени луѓе, како им е интересно да тормозат вработени во маркети. Значи портокал, лимон се тоа иде во кгр. и се мери. Има одредени производи што идат на парче, пример:марула, целер. И влага го прашува вработениот целерот колку пари?
  -вработениот му вика 55 ден. парче
  -муштеријата: а цело е 55ден?
  Не бе копук, 1/16 е 55 ден.
  Се прават глупи или така им одговара.
  :shook::shook:
   
  На Ashburton Grove, Krstev, ЈуријАркадиевич и уште 15 други им се допаѓа ова.
 9. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.309
  Допаѓања:
  10.400
  Живее во Лондон, позната низ цел ебан свет, шетана јадена а таа да ти била проста ко коњ, добро бе до каде и до кога планираат вака ?

  Сами планираат на светов да живеат им ебам то гнасните.

  Убо пиша некој, да живееше на Косово оваа овци ќе чуваше сеа.

  [​IMG]

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На AceCaleb, Joe Dalton, Stefan-kobe и уште 23 други им се допаѓа ова.
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.066
  Допаѓања:
  152.715
  Што убава платформа си беше Инстаграм додека не дојдоа блогерките, стилистите, инфлуенсерките, лајф коуч експертите и ванаби фитнес тренерине со пози као да се спремаат да му направат сачекуша на Мицотакис во некој сокак. Сега секоја втора будала искача со sponsored акаунт и замара, барем од сфера на интерес да ти се па да речеш :tapp:
   
  На Joe Dalton, ЈуријАркадиевич, Хоуп и уште 26 други им се допаѓа ова.
 11. Tоni

  Tоni ILLYRIAN

  Член од:
  26 февруари 2009
  Мислења:
  13.330
  Допаѓања:
  9.629
  Дуа Липа албанската пејачка го направила симболот на двоглавиот орел кој е на знамето на албанците и некој уште се чуствува испровоциран, се прашувам омразата кон се што е албанско до каде може да оди од некои поединци!

  Да истакнеш симбол на народот на кој припаѓаш, не смеело само затоа што тоа е албански симбол. Епа Дуа Липа е албанка и горда е за тоа.

  Кога ќе прочитам низ порталиве како тој симбол бил за спојување на територии и разни глупости...:tapp:
   
  На idividi, Saladin, SanIker и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  609
  Допаѓања:
  1.310
  ponekogash posakuvam da mozham da recitiram, kje si ja praznev dushata na majk.
   
  На k0k014 и Наќо Скопски им се допаѓа ова.
 13. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Пролетер

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.358
  Допаѓања:
  5.031
  IMG-6efb3e580dc2ebce6cfe45c01f0e476d-V.jpg
  Не ни е дoвoлнo нa днoтo,пa кoпaме уште нaдoле.Туку aј,мoже нa нaфтa ке нaидеме пa ке се збoгaтиме
   
  На stratUs, whatto, Solaire of Astora и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.580
  Допаѓања:
  3.243
  Колку и да не ги сакам албанезите морам да кажам дека им се восхитувам на нивните славни личности(Рита Ора,Дуа Липа,Џака и Шаќири) кои иако не живеат повеќе на овие простори не заборавиле од каде потекнуваат и се горди на тоа и во секоја прилика го слават и воздигнуваат нивниот народ и историјата.
   
  Последно уредено од модератор: 11 август 2018
  На Joe Dalton, filoksenos, emilgorgiev и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. Redhead

  Redhead Гостин

  I tried to be strong but I lost it.
   
  На Cassaro, Корто Малтезе, k0k014 и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: