Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Евгениј.PNG

https://ekipa.mk/pop-atsev-razocharan-tsel-trud-za-nishto-vakvo-neshto-i-na-dushman-ne-posakuvam/


ХАхахаа лелелејјјјј Маленко идиотот на дело овој пат во професионалниот свет, заборавил да го пријави на ЕП. Не знам што е проблемов, мислам дека само кај нас спортскиве легенди се најголемата коштаплерана во државата, вакво нешто ни федерацијата на Источен Тимор не би направила :facepalm:

Жал ми е многу за ликов, меѓу ретките во државава со титула светски/европски шампион во неговата струка, тие што го знаат лично знаат за каков посветен дечко се работи, да не зборам дека баш оваа дистанцава од 5 км е најзаебана за тренирање, не е ни 1500 метри а не е ни некој long distance од 20+ километри.

Дајте некој нека ни стисне turn off computer и да завршиме веќе, со години ден нема поминато а да не се избламираме некако.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
"The fear of losing the one he is looking for is swallowing his other fears."
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Добро има ли еден нормален во државава, со што ги прскале, со хормони за раст, ги размножувале ли што им праеле на комарциве... Жими се, пред да кажат дека ги прскале јас цело лето еден убод од комарци немав. Сега кога одам на трчање се враќам како на воен фронт да сум бил, цели нозе ми се или подуени од нови комарци или со крвови откако сум ги расчешал вчерашните. Не се трпи ова, во психа те мава. И на кеј место дадичкине на кеј Аутан бесплатно да дават некоја тубичка, они даваат сокче од портокал. Пишуваш на Фб на сите одговорни за проблемот со комарците, нит одговор добиваш ниту некој те рецка. Притоа си палат депонии и на повеќе места освен кај кајакарите, почнаа и кај Палас, па половина од трчањето го трчам со глава во маица, плус чешајќи се од комарците и тепај си се себе со шлаканици кај те зачеша, од страна сигурно личам на некој болен мајмун. Не дај боже некој да се излаже сега да започне со возење точак или трчање, трауми ќе има во наредни десет години нема да се осмели пак да проба.
 
Ф

Флеш

Гостин
Одете на 1ТВ .....Кои идиотиии....Сергеј бееее......И некој дечко гостин у емисија:facepalm::гомце:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ко че ми текни дека цела година поминав во расправии со газди и менаџери кој се понашаат ко цело скопје е нивно а од друга страна се циганчеа дека 1500 денари се многу за софтвер што ти ја брка 75% од работата. нека ги цепат сега инспекции и нека ми ѕвонат и дс ме молат иако не сум работел таму му требало услуга да си ги кријат црните пари од пред инспекцијата.

ПОД МАЧ БАТО, ПОД МАЧ.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Со едни комарци не се справија, па у НАТО ќе не внесувале. И НАТО не е тоа што беше.

п.с. Оваа година комарциве ми наплатија за сите години во кои не бев каснат, се по список.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.971
Абе сељaци сo пaри,кремски клoшaри кaкo чoвек дa ве нaрече...Куче земaш дa чувaш aкo имaш мерaк и aкo сaкaш живoтни,тoтaлнo е небитнo дaли е рaснo дaли е мелез.Тoa не требa дa ви биде стaтусен симбoл пa дa си ги мерите кoј имaл пoскaпo куче ебaви гнaсите
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Не знам што толку се бунат за Македонија, Македонија и така изумре а и целиот регион.... се надевам и јас наредните месеци нема веќе да се замарам со Македонија и глупостите од тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom