Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Acid, 2 март 2015.

 1. kazioX

  kazioX Примерен форумџија

  Член од:
  28 април 2011
  Мислења:
  2.915
  Допаѓања:
  7.376
  Некој на почетокот на СП си направил страна и упорно ги дупи сите да споделуваат за лажни награди. По 300+ споделувања имаат на сите објави каде што нудат награда. Ама кога има овци онлајн, мора некој да ги стрижи. Стварно треба да си будала да поверуваш дека некој ќе ти даде карти за финале на СП со споделување на објава. Па и платен превоз и сместување мајката... Страшно наивни луѓе има на интернет, ама кога можат глупави спам мејлови од нигериски принц да успеваат, ништо не ме чуди. [​IMG]
   
  На ManUtdChampions, zee German, Ashburton Grove и уште 16 други им се допаѓа ова.
 2. NEROMARE

  NEROMARE Niente denaro, niente Svizzero.

  Член од:
  5 јули 2018
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  50
  Скопје, зградата на Бугарската народна банка и Стопанската комора, 40-тите години на XX век. Што гледам, и нацистичко знаме си има. Да се апстрахираме од политичките ставови. Едноставно ми интересни такви слики, стари. И за споредба -- со тоа што изгледа град/зграда сега. Како временска капсула. Оваа зграда има ли ја сеуште там? Споделете актуелна слика, ве молам.

  [​IMG]
   
  Mikja, F.E.A.R., k0k014 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
  Овие сектава Рапсоди Травел се најиритабилното нешто што постои, македонските Јеховини сведоци, впрочем Топ Шоп може на часови да одат кај нив. Успеав да ги изблокирам од насекаде, од Вајбер, од телефонот како контакт, од меил, од ФБ и ПАААААК некако успеваат да ми излезат пред очи. Ооо, дај некој нека не освести дека агресија канализирана на било каков начин може да се постигне само аверзија кај крајниот корисник.
   
  На Mikja, zee German, Mich0MKD и уште 10 други им се допаѓа ова.
 4. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  5.400
  Допаѓања:
  10.964
  #greenhousing #жимистојан

  У цел свет кога се збори за зелена зграда, зелена куќа, се мисли на таква чија изградба не ангажирала тешка индустрија, многу градежни машини, издувни гасови...таква што ќе троши малку енергија за греење и ладење...е, ама "кралот со шлем" (самозвани) примариус доцент професор д-р, негова ебена екселенција В. Чифлиганец под "зелено" подразбира мастадонт кој виси врз улица, фрла сенка врз све околу себе пошо е 5 ката повисоко и поради чие градење пола Тафталиџе со кал се враќа дома од пазар одејќи по улица поради узурпираниот тротоар...аха да, најбитното - има саксии со зеленило унутра - позелено не верувам дека може да биде.
  До задња капка го исцицавте Скопје бе сељандури!

  Screenshot_20180710-225037_Facebook.jpg
   
  На Feisty, Емкаа, Natural-girl и уште 13 други им се допаѓа ова.
 5. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.301
  Допаѓања:
  5.566
   
  На Prince му/ѝ се допаѓа ова.
 6. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.143
  Допаѓања:
  8.070
  Devojce ke te nosam ovde
  Ke imame volneni dzempercinja so tema na eleni i novogodisni drvca
  Ke te nosam na pizza
  Ke napravam, facetatto
  leelelele ajde ocekuvaj me
  Ke pijeme caj,post rock ke si kr4ka samo toplo da bide u zima pod kebence lelee aiuuuuu

  < 3333333333333

   
  zee German, Ilumious, BilboBaggins и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.370
  Допаѓања:
  2.851
  Фиромец левел 99:
  -Абе за овоа договорот со Грција добро е ако може само кога одиме на одмор да не ни лепат налепници на колите и да не ни ги шкртаат со спреј ќе биде убаво па сега за другото...
   
  На Joe Dalton, Scirea, Ilumious и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Sasa Ilic

  Sasa Ilic

  Член од:
  24 август 2016
  Мислења:
  1.093
  Допаѓања:
  1.351
  Едвај чекам да најдам другу работно место или да побегнам во друга држава или едноставно да ме снема од лицто на земјата. Животот и вака и на работа ми се претвори во пекол...
   
  На zee German, kazioX, Vlatko_Gjorce и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  9.301
  Допаѓања:
  5.566
  Po komentari disat, a koga dzoint rolat mene mi barat rizla..Luti se ..... luti.. POSHTO ME LAJKA NIVNATA MAJKA I SEKOJA PIZDA SHO JA MISLAT DODEKA NAVECER PRED DA SPIJAT! DODEKA SO NAS PICHINJA PIJAT, DODEKA SINKATA RULET IGRA MENE KASIERKATA MI NAMIGA STIGA PRVI ZEMAM PLATA SMRKAM CELA TABLETA
   
 10. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.643
  Допаѓања:
  151.215
  Покрш ден во животов мој здравје :tapp:
   
  На Sasa Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.971
  Допаѓања:
  3.008
  Кајг,
  ..иде тоа квизот со Лила и наеднаш слушнав името Џансу од присутните, ауууу не ми се верува, не е чудо новородените деца кај нас по ново да бидат со имињата Евро и Нато!
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  585
  Допаѓања:
  1.264
  полувреме е, мајка ми праи палачинки, мераци.
   
  На ЈуријАркадиевич му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Joe Dalton

  Joe Dalton

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  608
  Допаѓања:
  3.098
  Има една категорија на луѓе која што мнозинството ја нарекува лицемери, но јас милувам да ја наречам камелеони. Зошто? Затоа што во зависност од ситуацијата знаат да се преобразат инстантно. Од под видовите постојат политички камелеони, кои што во зависност од боите на партијата на власт ги менуваат и своите. Ако до вчера биле црвени, денес се сини и.т.н. Со нив доаѓа и промената на ставовите по одредени прашања. Значи кај нив ставот е многу променлива варијабла, слично како временската прогноза во месец Март.

  Друг вид на камелеони се оние кои што со различни луѓе носат различни бои. Одлика на овој вид е што тие не поседуваат универзален став, туку се прилагодуваат према твојот. Однадвор делуваат добри и наивни, избегнуваат конфликтни ситуации. Бојата наинтензивно ја менуваат пред луѓе од кои што би можеле да извлечат евентуална корист. Пример, сте некој висок функционер кој што може да се најде за нешто во иднина. Ова категорија има и втор назив, газолижачи. Ги има насекаде. Ви текнува на ликовите од факултет кој што цело време седат напред и на крајот од предавањето трчаат по професорот? Секој ден киснат пред канцеларија и се секогаш вооружени со куп комплименти...

  Друг вид се кукачите. Ако до вчера едвај врзувале крај со крај, постојано плукале и по систем, држава, менталитет, врз сопствената судбина...доволно е моментална искра на среќа, мал животен преокрет кон подобро, што се вели да живнат малку финансиски едно ниво погоре и после не се трпат. Државата тогаш е супер, системот одличен, да живее партијата...ги потценуваат сите околу себе. До вчера од местото каде што плукале сега лижат. Се додека не се вратат во првобитната состојба од порано, а тоа се случува обично доста брзо.

  Мислам дека нашава држава е нивна престолнина а јас ја имам судбината постојано да налетувам на такви.
   
  На Natural-girl, zee German, Ashburton Grove и уште 7 други им се допаѓа ова.
 14. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.358
  Допаѓања:
  3.543
  Брат ми се јавува,да му дадам 100е..... Ќе ми ги врати,кажуе.А не е прв пат.Тогаш не врати педер,ајде ништо не реков.Зема дупло од мене и у јавна работа е рачунај.Не цврсто му реков,ме отера у три лепе.Љути не праевме муабет 2 дена.На игнор ме стаи заради шо му реков не.:LOL: Денеска батево отишол во Охрид на 10 дена наеднаш,си се чудам,од каде пари.Ги прашувам стариве од каде пари.Не му дале....Тогаш за 10 дена смештај+буџет,си имал батево значи пари,а не враќа.А од постариот прашува пола плата да му дадам,а ја батали како месецов треба да средам мотор,за одмор,за облека,треба на лекар да одам,едвај чувам пари.

  Едноставно не разбирам ликови.Има пари доволни и бара уште и не враќа и не стои на збор и мангуп се праи.Јас па крпам од месец на месец у приватна фирма со мала плата,па и носам дома пари.Он скупи фармерки,ајде другар му земал саат,мора и он,патики Најк фукна преку 7к денари....:ROFLMAO:Немам зборови
   
  На OceaN, zee German, CHL1 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 15. HoT _iCe

  HoT _iCe Extraordinary

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  273
  Допаѓања:
  475
  Две ипол недеље сам без Фејсбук и пред некој дн направи и тој да се пермаментно избрише. Најбоља одлука заѓни 2-3 године. Некако сам много посовесан за себе, кд га тргнеш фокус од глупости и други људи и општо работе што те смарав, чудо е колко малце време ву треба на совест да ти се јави и да се размислиш за себе. Увидују си грешке у приступ сс људи, комуникацију, општо свакодневно нешто ново приметују што ми смета куде мене, пред тој некако како у некој балон да беше, изолиран од свои мисле. Чудно.
  Много пцују и употребују пичке и курови у зборење, звучу како камионџија некад, мора да прекину.
   
  На Beric Dondarrion, Vlatko_Gjorce, zee German и уште 8 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: