Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Po Tarot-u 22, Hrvatska je svetski shampion u nogometu, a Nole je razvalio na Wimbledon. POJEO IM TRAVU !! TRAVU IM POJEO !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Draga, i jas pred tri nedeli i 2 dena letnav so kola.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Абе само мене ме наоѓаат да ми прат некој безвезни анкети? Дојде на врата една жена денес и ми прај анкета имала нешто не ни ја разбрав и за да ја откачам му прам на работа сум во 1:30 за 5 минути излегвам и жената напна кај сум работел да дојдела таму алоо салам е или не е.А пред некоја недела на телефон ми се јавија други за анкета за мобилни телефони и му реков дека сум зафатен утре нека се јавати зедов ги блокирав да не се јават пак,абе уште 30 пати ми ѕвонаја улајте.Земаат пари ако анкетираат нешто или нема шо да прат по цел ден?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Како возењето велосипед по долги тури знае да ме исполни и воедно да ме одмори и психички и физички тоа е неверојатно. Иначе жалам што не сум роден во западнине земји, туку во фиромистан, па не можам да соберам пари па да одам на некој настан со точак како што практикуваат низ светот, па дури и да го прошетам светот, туку мочаните 200, 300 евра пола мора да и ги дадам на државата, а пола да се прехранам.

Инаку сакам да ја имам ладнокрвноста на сестра ми кога некој ке ми се налути ич да не се секирам, а не вака се јадам во себе со денови што и на кого сум му погрешил. Едноставно ова мислам дека никогаш нема да се смени кај мене
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 013.jpg Д...имам три желби само да ми ги исполни...
Македонија
Македонија
Македонија
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

Pushtash videovo. Gasish toa pederskata u dusha muzika.

Pushtash ova. https://www.youtube.com/watch?v=gkwpXipZUoE
Pushtash ova do daska a paralelno go gledash MADZHA.

IDEME HRVATSKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA NEKA GORIIIIIIIIII SVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога некој човек ќе се најде во болница поради проблеми со здравјето, на сите можеш да им ја видиш културата и воспитувањето до кај им е, џабе образованието и парите. Не сум од оние што фрлаат клетви ама ова ги прејде сите граници, пет пати полошо да си дочекате ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom