Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
Здраво Кајги,
одлучив да одам на Егзит Фестивал (Нови Сад).

Конечно. :ojeaa:
Ако има некој заинтересиран, пм.
Поаѓање понеделник доцна, враќање нареден понеделник.
2 слободни места во колата, гарантирана забава

Останува уште во Понеделник да им кажам на работа дека вечерта заминувам на одмор и да помине без посериозни кавги :D

Имај убава вечер, одам на Van Dyk.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Драга Кајгана,

Дојде викенд, па да отворам менито да видам кој шо пие (инстаграм)
Што е поентата со шишиња на сториња? Океј, пиеш греј гус и шо сеа? o_O
Не можам да ја најдам поентата, а секој викенд се изнагледувам на Џејмисон, Греј Гус, Џек Дениелс на сториња.

Друго, нема. Се тоа па тоа, чат пат депресивен, чат пат среќен.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Zivot pise romane, ljude citaju novine.

Baj d vej:



No hiding behind a computer screen back in those days...
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Пред двa денa гo сретнaв Влaтче Илиевски,се пoздрaвивме си нaпрaвивме муaбет читaм сегa сaбaјле гo прoнaшле мртoв вo негoвиoт aвтoмoбил.Штo дa си пoмисли чoвек,кaкoв ли е oвoј свет.Дoбaр дечкo беше,пoчивaј вo мир.
 
Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Дк имам у школото една наша балканка и нормално се дружиме само таму.Јас како подолго време тука и кажувам кое кај е кај има некој наш(Југославија) и ми е гајле шо проблеми има секој има нешто што го јаде ама почна да се однесува идиотски како најдобра е со јазикот жими к... и моето занимање било ништо јако и сеа коа незнае со шо да се бави и ја мадро аааа од сите фирми сака у мојата бранша да оде. Јас знам дека не треба да е човек фин и добар ама ако ми е за ум.

Имам нова комшика од Унгарија страшна е у фацата ама има доста пријатели овој последниот у лифт го сретнав топ.
 
Последно уредено:
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Добро бе како е можно, кога и да гледам филм и кога ќе ми упадне мајка ми во соба да има ебење или nude сцена. Ама секој ебен пат. Во цел филм да има таква сцена што ќе трае 0.01 секунда, баш тогаш ќе влезе.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
На европското 2004 навивавме за Грција.
На светското 2018 навиваме за Хрватска.
На последното евроско во кошарка наиваме и се радувавме за титулата на Словенија.
Во тенис навиваме за србин.
Серијата "Под прикртие" има премногу фанови во државава (исто како и голем број на бугарски пејачи и пејачки) (а да не збориме и за бројот на македонци со бугарски пасоши)

И после некој ќе каже дека немало љубов на балканов и дека ни требаат соседски договори за зајакнување на односите на балканот.... А бе ајде..
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Кајг,
збунета сум, :confused:
не знам дали сакам Хрватска или Русија да победи :toe:
 
S

staycalm

Гостин
Добро бе шо народ ќе сме у кутија за донирање да фрлаат фискални сметки а плус буквално на 20 метра од ова имаат 2 канти за ѓубре. Повеќе фискални има на број отколку пари.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Ова ќе биде еден момент како оној од Kad porastem biu kengur кога Брацо се зее у огледалото после катастрофалното палење на кошула на сред веце.

Имам 26 години. Поблиску сум до 30ката отколку до 20ката.
Изгледам добро за свои години. Пред младите мајки да ме окупираат, не, немам родено. И ако родам ќе изгледам вака, suck it. Имам одлични гени и навика за чување на физичкото здравје.
Добро се држам и со здравјето.
Немам ништо освоено во животот. Ниту добиено награда у кафе. Излажав, еднаш ми се паднаа 50 денара и отидов си ги заменив за родео кога родеото се уште беа 50 денари.
Не знам што сакам да правам со животов. Се ми е толку несигурно околу мене. Уште не сум почнала да паничам. Се обидувам да се борам.
Ама некако бесцелното талкање ќе го земе данокот во скоро време. Не, нема да се вратам на цигарите.
Ќе почнам поредовно да пијам ракија. Ако има поредовно од секој ден, али добро.

26 години. Без денар заштеден у џеб. Со визија за себеси дека треба да си глумица или во најмала рака да правиш и работиш нешто за да им помагаш на другите. Со светлосни години оддалечена од таа визија.
Кај ли ми отидоа годините? Зошто порано не почнав да се откривам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom