Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Да не досаѓам, да не те нервирам? Што се правиш на будала, изразот на моето лице кажува дека си досаден/досадна не мора тоа мојата уста да ти го потврди.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.280
Грип .....Рип .... Кашлаш,шмркаш,повраќаш,суво грло,глава боли,затнат нос,чајче,витамин ц,прегорен шеќер ..... 5 дена .... Here we go :sick:
,,aiii najopasna boleshchina,,gotov si,, ke crknish ako ne oish kaj psy,,,,eden odgovor deset zdravjinja dobiash,,,,pod hitno baraj go,,:shok2:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Срце не ми дава да влезам на „Добивка” , почнувам да се потам и ми се повраќа на помислата дека у последниов месец ипол паднав на над 50 ливчиња на по една.
Сега не се над 50.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Кајго,
нема шанси мене да не ми загубат уплатница, пријава на факултет.. што е тоа да е се во досието !?:mad: Арно си ги пресликував сите кога плаќав, ама од мрза и останати такви работи кои го сочинуваат мојот прекрасен карактер ..сега морам да се шетам по банки и во најлош случај да си преплатам. ЈЕЖИШ МАРИЈА!
Ме изеде факултетов значи. Буквално! Ко се запишав како Тоторо бев.. сега пола чоек. :notworthy:
И така ти велам Кајчо.. многу му е гајле на факултетот дали сум дала или не уплатница. Битно е пак да платам.. ај ако не цел да го преплатам уште еднаш.:sakasuste:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
ДК,

Која лепота им е на овие во Холивуд со прикаските за sexual harassment, дури си трепнал ќе лапнеш некое милионче. Како бе еден од овие побогатите со кои сум се дружел не се изјасни дека е педер, глумење жртва изгледа е подоходовно и од машка спонзоруша :D

Али многу фикс идеи не се на арно, отидов да учам за тестот, оти во досегашниве 25 години еден денар не сум добил без да се измалтретирам :toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Пеџа и Фрос идите у џандари, гарант ќе имате помала сатница, а и со смените може боље да ви испадне.
Без заебанција.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.388
Колега доаѓа кај една жена и гледа хорор глетка, издрпани завеси, избуткан мебел и крв насекаде. Ја бара женава и ја наоѓа падната во вц како се бори за живот. Ѝ го запира крварењето, а во меѓувреме вика брза помош. Брзата помош пристигнала ПО СААТ И ПОЛ. Две факинг коли имаат за цел факинг остров!

Сакам да ви кажам дека бајките што ви ги кажуваат за западот не се точни, никаде не цветаат ружи. Тие што сакаат да се селат: нема да ви речам да не си ја барате среќата на некое друго место, ама бидете подготвени и не верувајте во секоја фина прича што ќе ја слушнете. На темава имам изнапишано еден куп дешавки во врска со ефикасноста на медицинските лица овде. Има дефицит на медицински лица, истите нека учат јазик и нека се селат овде...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Врчак врати се. Простено ти е за сите плагијати.

Ех да се врати вакви музички артисти а пред се и таквиот стил на песни што беа актуелни во 99 / 2000 кога како мало детенце бев залепен пред касетофончето . Ги знаев повеќето песни напамет на Врчак, Ерзана, PS, Угро, Зш, Нови дечки и не знам уште кој други што си ги слушав на касета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom