Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
16 јули 2017
Мислења
57
Поени од реакции
296
Драга,

братучед ми ќе има дете. Он има 22. Она има 18. Тоа дете може да порасне да биде било кој. Ќе направам се да биде повеќе од било кој.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Арно Аурум го отворија во Бт,да пркнат малце дотичните,не се исплаќа секој викенд Ск или кај јужниов ни сосед.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
12241718_909423469113472_708502876168221543_n.jpg

Од понеделник до петок спијам по 10 часа на ден, малку ми се 8 преку ноќ ај и 2 плус поручек. Секое сабајле ми иде телефонот да го скршам и ги мразам сите песни на алмарот. Едвај чекам да дојде викенд и се случува ова од сликата. Сто кафиња испив од сабајле и мислам дека цел ден помина, а оно 10 часот. :boksix:
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Драгице,
се ближи време на големи одлуки .. морам да ја вложам цела енергија што ја имам за да успее чудово..ама јас некако како да сакам само да спијам, долго да спијам.Да преспијам денови, може и месеци. Дали тоа сум се изморила или едноставно сум станала мрза????
Кој да ти каже Драгице...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Живееме со мисли за иднината, оптеретувајќи се со минатото, а не уживајќи во сегашноста. Затоа деновите, неделите, месеците и годините ни минуваат за час и сме неисполнети:coffee:
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990

Два шота од ова, и забораваш да зборуваш. Добро е за еднаш да го пробаш, втор пат нема да ти дозволи здравиот разум и црниот дроб. Ебати спиртот ебати. Среќна и мрзлива недела на сите!
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.984
Дoбрo бе луѓе дaли сaмo вo Скoпје луѓетo oдaт специјaлнo вo мoлoвите нa кaфе?Нели кaфулињaтa вo мoлoвите се aкo oдиш дa се пoднoвиш пa успут нa кaфе дa седнеш?Oд кaј излезе секoј втoр муaбет aј ке oдиме у Ситимoл нa кaфе? :toe:
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Со кого сакаш да споделиш време/моменти кога ти е убаво нив ги сметаш за вистински пријатели, прати ги многу внимателно тие што ти викат брат цело време со кого они споделуваат време/моменти кога им е убаво.
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
181
Поени од реакции
593
После два месеци во кои глава не можеш да кренеш од обврски, проблеми, стресови конечно наоѓаш викенд во кој планираш да одмориш од све и колку толку да се вратиш во нормала. Ќе си испланираш и огранизираш, и све тоа ќе ти го смени еден повик една вест. :(
Ниту в од викенд видов, ниту се одморив и наполнив батерии. Повише емотивно и психички се потрошив. Тешко е кога некој ептен близок со кој си се смеел и зборувал до вчера знаеш дека више никад нема да го видиш, да му слушнеш глас, да го прегрнеш, да слушнеш по некој совет од него. :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom