До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2022
Мислења
501
Поени од реакции
585
Класично кодошче. :)

Исто и јас би сакал нешто да додадам кога веќе има реакции околу дебатата во конкретната тема. @Vanlok како и по обичај плука по секој член во темата кој не му е по терк на него и на нивната екипа таму.
Автоматски споено мислење:

Исто го имате и ликот @.......... кој само плука и пцуе и ништо друго не праи, за овие барем ќе има бан нешто?

Или омилени му се на модераторот?
 

Attachments

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.986
Поени од реакции
21.221
Класично кодошче. :)

Исто и јас би сакал нешто да додадам кога веќе има реакции околу дебатата во конкретната тема. @Vanlok како и по обичај плука по секој член во темата кој не му е по терк на него и на нивната екипа таму.
Автоматски споено мислење:

Исто го имате и ликот @.......... кој само плука и пцуе и ништо друго не праи, за овие барем ќе има бан нешто?

Или омилени му се на модераторот?
Toa e сѐ што успеа да ископаш?
Што точно во моите постови го наоѓаш за навреда, а се наоѓа во ранкот на твојот омилен збор „курови“? Можеби политичкиот термин корисни идиоти го сметаш за навреда?

Повели бесплатна едикација:


Што се тиче другите членови кои ги наведуваш (а со помалку влакна на јазикот), 100% од прекршоците ги прават во реплики на таквите како тебе. Некој треба да почне, за тие така да вратат. И после влегуваме во круг од замарања, каде некои се препукуваат со најдолни навреди а другите ја избегнуваме дискусијата од гадење.

Затоа уште еднаш ќе го замолам модераторот да пишува казнени поени, а еве мене нека ми пишува дупло повеќе од нормата - ако направам такво пцуење како твоите. Знаеш @AntonT12 зошто мене не ме засега многу тоа? Затоа што кога се изразувам не морам да пцујам како сељачиште.
Автоматски споено мислење:

Кодош? Не сум бе јас дојден овде да се пцујам со недоквакани, туку да дискутирам со современици. Ова е јавен форум, се бара минимум јавна култура.
Уште еден поздрав долу со краток извадок од твојот „опус“, чисто за хумор со што ги споредуваш моите постови:
(седи си мадро додека не сум се потрудил да те пребарам со други kewords, опусот не ти е ограничен само на ова долу)

 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2022
Мислења
501
Поени од реакции
585
@Dumbledore ти си модератор? Ќе реагираш околу овие членови?

Еве јас сум баниран од темата некое време, за навредите ќе бидат банирани овие погоре што ги цитирав? Едмонд дантес беше исто вака баниран безвезе и останаа едни исти ликови што си се лајкаат по цел ден.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.986
Поени од реакции
21.221
Или во спротивно што? Ќе му порачаш и нему нешто сочно како во примерите погоре?
Научи си ја лекцијата. Не прекршувај правила, не ги уништувај дискусиите со навредување и почнување такви расправии каде ти враќаат со иста мера, па нема да имаш негативни последици.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.088
Поени од реакции
6.363
За Ванлок одамна се знае дека е плачко, знае да вреѓа, ама дека и кодош станал, ај ај прав Македонец.
Другиов криво му е што не го лајкале него, само меѓу себе. :pos:
Ко децана кога ќе се подскараат и трчаат кај родителите. Дај опрајте се, возрасни особи сте, имате копче за игнор, што повеќе сакате.
Дамби да мен, остави ја бичкијата, не ги сечи :D.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
501
Поени од реакции
585
Еве уште нешто бонус за кодошчето, чисто колку да реагира модераторот.
 

Attachments

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
16.986
Поени од реакции
21.221
Просто сум засрамен од ова вулгарностиве што сум ги напишал.
Посебно сум засрамен од Монти Пајтон скечот. Сеа јазикот со сапун одма идам да го измијам. :unsure:

Дај уште вакви извадоци, нека се знае кој е највулгарниот член на форумот.за кодошчето...
Во огледало се гледаш?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.190
Поени од реакции
8.745
@AntonT12 , само курови и грујо глеам на тоа што те пријавиле. Да ти пратам една неповратна карта за до маџарска да си ја исполниш желбата?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
@Dumbledore ти си модератор? Ќе реагираш околу овие членови?
Баниран си една недела поради навреди.

Исто и @Vanlok и @Klinton , бан една недела од темата "Пресвртница во Украина" поради офтопик после предупредувањето. Темата не е за војната 2001 и кој, кога и зошто служел воен рок. :)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.209
Поени од реакции
3.554
Баниран си една недела поради навреди.

Исто и @Vanlok и @Klinton , бан една недела од темата "Пресвртница во Украина" поради офтопик после предупредувањето. Темата не е за војната 2001 и кој, кога и зошто служел воен рок. :)
Селективно шерифување а? Бравос, убаини
Strong moderator, much wow
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
7.817
Зошто е побогу Клинтон баниран? Jaс ретко коментирам на темата за Украина, меѓутоа ја следам и читам. Никогаш не сретнав лична навреда од него (цело време навредите доаѓаа од спротивната страна), освен по некое обвинување за необјективно и навивачко однесување... Огромен дел од мислењата му беа информирани и критички и дискурсот смирен и цивилизиран.

Затоа е и формот тешка скапандурија веќе подолго време, тешка мизерија од (не)модерирање...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
Зошто е побогу Клинтон баниран?
Офтопик. Неколку страни изнапишаа за тоа кога, каде и зошто служел воен рок. Избришав, предупредив да се вратат на темата, а они си продолжија. :)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
2.951
Поени од реакции
7.817
Офтопик. Неколку страни изнапишаа за тоа кога, каде и зошто служел воен рок. Избришав, предупредив да се вратат на темата, а они си продолжија. :)
Кој црн офтопик бе, на најмалициозен сељачки начин го провоцираа цело време... Целиов утепан форум е офтопик...
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.209
Поени од реакции
3.554
Офтопик. Неколку страни изнапишаа за тоа кога, каде и зошто служел воен рок. Избришав, предупредив да се вратат на темата, а они си продолжија. :)
Таман си е шефе. Остај го банот да одморам од глупостиве една недела
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom