До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Ако читаш, има. Алудирам на изигрувањето на законот, за кое постирав линк во првите страни, а истото и претходно беше дебатирано, Рон трола дека нема да има повеќе напади од кучиња. Сем тролање, со ништо друго не придовесува кон дебатата.
Не трола, саркастичен е.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.231
Поени од реакции
39.982
Ако читаш, има. Алудирам на изигрувањето на законот, за кое постирав линк во првите страни, а истото и претходно беше дебатирано, Рон трола дека нема да има повеќе напади од кучиња. Сем тролање, со ништо друго не придовесува кон дебатата.
ова е трет или четврт пат да ме банираш од тема без никаков основ.

Јас во коментарот бев саркастичен и идев по твојата аналогија како ти резонираш на погрешен начин. Тоа мислење го пишав да се запрашаш дали има смисла тоа што го пишуваш. Но место да размислиш ти одма ме правиш трол.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.487
Поени од реакции
3.510
Зашто да не може ?
Ми играш на обективност и принципиелност..
Никого не сум навредил во ниту една тема, за разлика од 99% од тие што пишуваат овде.
Тоа што некој има поинакво мислење што не ви се допаѓа не е оправдување.
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
838
Поени од реакции
1.942
Го молам модераторот да ја отстрани забраната за пишување во темата Политики на Бугарија кон Македонија
Не треба воопшто да ви се дозволи на вас бугарите да пишувате во таа тема, па ни во никоjа друга поврзана со политика и историjа.
Доста ни е од вашето ширење на антидржавна пропаганда, бугаризам, подршка на фашизам, напад врз нашите историски настани и историски личности.

Еве, продолжи да си ставаш сликички од твоjата омилена Софиjа во Туризам и патувања.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.115
Поени од реакции
34.911
Зашто да не може ?
Ми играш на обективност и принципиелност..
Никого не сум навредил во ниту една тема, за разлика од 99% од тие што пишуваат овде.
Тоа што некој има поинакво мислење што не ви се допаѓа не е оправдување.
Еве јас ќе ти одговорам зошто не може:

1. Само во последниот месец, повеќе од една четвртина од мислењата во таа тема ти се избришани, за најразлични основи: навреди, офтопици, константно користење странски јазик, ширење антидржавна пропаганда... Се од тоа е забрането со правилата на форумот. Прочитај ги уште еднаш, на линкот долу, десно;
2. Не е точно дека не си навредил никого, во голем дел од твоите мислења има константни навреди. Цитирам некои лични, кон други членови: „дудук“, „мал ти е к**от“, „дебил“, „ѓубре“, „бегај на психијатар“... и кон цела нација, од кои чашата ја прели коментарот дека Тоше Проески бил монголоид.

Поинаквото мислење се почитува на форумот. Но употребата на бугарски јазик и навреди кон други личности, ширење ксенофобија и омаловажување на државата и народот на чиј форум си дојден да исправаш криви Дрини - не! Банот е перманентен, треба ептен да докажеш дека си се поправил во однесувањето за да биде отстранет. Крај на дискусијата.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.269
Поени од реакции
5.375
Одлично. Токму така треба објективно и непристрасно да се презентираат и објаснат дејствијата.
Како што велат - секоја акција има реакција.
Согледувајќи ги правилата на форумот ти оддамна требало да си трајно баниран.
Твојата поранешна сметка @sorenoat беше трајно банирана, помина некој период и ја направи сегашнава сметка...прекршувајќи клучно правило
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
577
Поени од реакции
1.196
Буквално секој втор пост што го правам во темите што ги модерира @Zlatikevichius добивам предупредувања.
Се согласувам 100% со @segafredo дека Ликот има опсесија со Бугарите и Бугарија.
На пример, по можност нека се прикаже постот поради кој го добив ова предупредување:Неговата тема: „Бугари су ушли у Софију“ - тема за бугарски memes е навредлива за Бугарија и македонските Бугари!
Вие го имате последниот збор, но оваа личност не станува модератор.
 

Attachments

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.263
Поени од реакции
16.267
Буквално секој втор пост што го правам во темите што ги модерира @Zlatikevichius добивам предупредувања.
Се согласувам 100% со @segafredo дека Ликот има опсесија со Бугарите и Бугарија.
На пример, по можност нека се прикаже постот поради кој го добив ова предупредување:

Прегледај го приврзокот 376833

Неговата тема: „Бугари су ушли у Софију“ - тема за бугарски memes е навредлива за Бугарија и македонските Бугари!
Вие го имате последниот збор, но оваа личност не станува модератор.
И мене ми е навредливо твоето постоење на форумов па морам да те трпам.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.296
Поени од реакции
3.253
Буквално секој втор пост што го правам во темите што ги модерира @Zlatikevichius добивам предупредувања.
Се согласувам 100% со @segafredo дека Ликот има опсесија со Бугарите и Бугарија.
На пример, по можност нека се прикаже постот поради кој го добив ова предупредување:Неговата тема: „Бугари су ушли у Софију“ - тема за бугарски memes е навредлива за Бугарија и македонските Бугари!
Вие го имате последниот збор, но оваа личност не станува модератор.
Што го вртиш па и ти, оди си на друг форум кај што те почитуваат. Или дајте зберете по 200 евра сите бугари на форумов, ќе ви склопам еден форум, вие ќе бидете и администратори, главни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom