До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Ваква тема има на подфорумот Религија и ми се допаѓа нејзината цел и намена. Целта на истата е да не се уништуваат темите со опомени, како и активна партиципација на членовите кон подобрување на одредениот подфорум.

Прашањата и критиките може да се однесуваат на начинот на модерирање, избришани мислења и теми, спојување на теми, како и давање идеи и предлози.

И кратко потсетување на правилата на форумов и правилата на овој подфорум.

Со посебен акцент на гостите кои ни доаѓаат од страна. Официјален јазик на овој форум е македонскиот јазик. Сите мислења напишани на странски јазик ќе бидат избришани.

Не може предлагање за затворање на одредени теми!

Не е тема за меѓусебни караници, провокации, навреди и препукувања
!

Пријатни дискусии!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.553
Господине модераторе @Dumbledore и почитувани сокајганџии, дали има општа политичка тема за Полска ?
Второ : зошто темата за работна виза за Чешка се наоѓа во овој подфорум наместо во подфорумот дијаспора ?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Господине модераторе @Dumbledore и почитувани сокајганџии, дали има општа политичка тема за Полска ?
Само за Полска, мислам дека не. :)
Второ : зошто темата за работна виза за Чешка се наоѓа во овој подфорум наместо во подфорумот дијаспора ?
Затоа што тука ја отвориле. :D
Ќе остане тука се до оној момент кога Дијаспора ќе добие уште еден поактивен модератор. Потоа ќе ја префрлам. :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
До модераторите општо: ве молам да се одржи ако друго ништо друго барем националноста и државноста на форумов и ве молам инстант банирајте тие што општат на вулгарски и праќаат вулгарски линкови/содржина?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
До модераторите општо: ве молам да се одржи ако друго ништо друго барем националноста и државноста на форумов и ве молам инстант банирајте тие што општат на вулгарски и праќаат вулгарски линкови/содржина?
Секако, пријавувај. :)

Членот кој си го пријавил не е трол, барем сега за сега не трола. Дебатата му е на едно општо прифатливо ниво.

Таа тема го има целото мое внимание и интерес, ако излезе од контрола со тролање и провоцирање од страна на нашите источни соседи, повторно ќе ја затворам. :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.553
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Мислењата од темата Џорџ Флојд, поврзани со настаните за Кајл Ритенхаус се преместени во темата Кајл Ритенхаус во подфорумот Свет. :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.234
@Dumbledore
Покрај тоа што отвори нова тема за дечково, редно е да се преименува и таа другата (Џорџ Флојд) во „Либтард револуција“. Пошто тој патетичен џаннак/криминалец не заслужил да се спомне дури ни во контекст на криминалец и џанак, а не пак тема да има со неговото име.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
@Dumbledore , ke go poslusas Jamajka, ke ja preimenuvas prethodnata tema po negoviot predlog?

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.711
Поени од реакции
26.234
Нема.

Слободно отвори ваква тема.

Не гледам причина зошто да се смени името на темата Џорџ Флојд. :)
Нема логика да се отвори веќе, кога ќе размислам малце, си заслужиле име на наркоман, силеџија и криминалец да е поврзано со настаните :).

Токму како што доликува. Многу јасно кажува за што настани се работи.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.050
Поени од реакции
8.264
Posto vo temata za Vucic nikoj ne mi odgovori zosto mi bese izbrisano mislenjeto eve ovde pak ke prasam, se nadevam na odgovor

Zosto mi bese izbrisan postot ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom