До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

Статус
Затворена за нови мислења.

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Секогаш сум критичен ако се случило западот да отстапи од либералните вредности кои ги проповеда.
Оу џими, западот промовира колинилајизам, вазализам, индустријализам и корупицја во името на капитализмот. Исто промовира и истокот, само има срање Пи Ар.
Сорос промовира либерални вредности, како и мрднатите студенти од типот gender studies.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.269
Поени од реакции
27.706
Секогаш сум критичен ако се случило западот да отстапи од либералните вредности кои ги проповеда.
Togas ti voopsto ne pravis razlika megu zapadna vrednost i progresivna vrednost.
Ne se istite sinonimi patem.
Zapadna vrednost e zachuvuvanje i neguvanje na istorija, nesto vo koe sto ete ti ne veruvas.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Togas ti voopsto ne pravis razlika megu zapadna vrednost i progresivna vrednost.
Ne se istite sinonimi patem.
Zapadna vrednost e zachuvuvanje i neguvanje na istorija, nesto vo koe sto ete ti ne veruvas.
Моја грешка, тогаш. Верувам во корисните западни вредности.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.586
Поени од реакции
26.099
@Dumbledore po brza postapka da se banira Shakespear od forumov, ne e realen lik, ova e nekoj zaednicki profil na nekoja NGO, gi true site diskusii so svoeto smrdlivo prisustvo.
Јас сум да се помине низ копита... кога ќе поминат 2-3 дена, тоа ќе биде историја, а него не го интересира историја. И никому ништо.

А и башка што ако само го банираат? Ќе отвори нов профил и јово наново.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Шекспир е корисен зашто помага да се одржи каква-таква дискусија и без кој ќе биде буквално ехо комора форумов.
Блгарите се друг муабет, они се тука професионално и само за тоа треба да се банирани.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.926
Шекспир е корисен зашто помага да се одржи каква-таква дискусија и без кој ќе биде буквално ехо комора форумов.
Блгарите се друг муабет, они се тука професионално и само за тоа треба да се банирани.
Потребни се ликови со различно мислење ама не Шекспир. Со него нема дискусија, не е способен да прифати никакви факти, со него не можеш да најдеш ништо заедничко.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Потребни се ликови со различно мислење ама не Шекспир. Со него нема дискусија, не е способен да прифати никакви факти, со него не можеш да најдеш ништо заедничко.
Јас сум тој што секогаш се заснова на факти, не вие, со вашите теории на заговор.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Јас сум тој што секогаш се заснова на факти, не вие, со вашите теории на заговор.
Џими, нема поголема теорија на заговор од џендер стадис.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Потребни се ликови со различно мислење ама не Шекспир. Со него нема дискусија, не е способен да прифати никакви факти, со него не можеш да најдеш ништо заедничко.
Не е фората некој некого да убеди во нешто. Да си поприкажеме е важно, не се сфаќајте толку озбилно.
Вие дека е буљаш сте му наапани, а да го нема ќе го барате. :D
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.926
Не е фората некој некого да убеди во нешто. Да си поприкажеме е важно, не се сфаќајте толку озбилно.
Вие дека е буљаш сте му наапани, а да го нема ќе го барате. :D
Еднаш* до сега му се имам обратено кога го прашав дали работи и дали плаќа сметки, двајца игнорирам на форумов и типот е еден од нив ама многу ме замара тоа што има цели страни со членови кои исправаат криви дрини со него.

Во ред јасно е дека тешко некој ќе убеди во нешто особено во овој подфорум ама има членови со кои може не се согласуваш но пак има некаков муабет, дискусија, факти/контра-факти, ќе најдеш некаков НЗС... Шекспир во старт отфрла се што зборуваш, не прифаќа никакви факти за ништо (не пак мислења), не можеш да најдеш НЗС со него, за ништо не можеш да се согласиш со него.

Има членови со кои за Х не се согласувам со нив ама се согласуваме за У. Со Шекспир за буквално ништо не се согласуваме, намерно ли оди контра сите или нешто друго е во прашање не знам.

*Два пати ако го рачунам ова горе.
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Знам кои се Бугари, но мене ме интересира кои се троловите(дали и Шеки го сметаш за таков?). Те прашувам за да знам со кого ќе дискутираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom