До и Од модераторите на подфорумот Политика и вести

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 ноември 2020
Мислења
826
Поени од реакции
1.909
Кои се тие западни вредности што ги поддржуваш? Да не се педофилија и плаќањето на енергенси на апсолутистичките арапски монархии, а со тоа и промовирање, како нивно, така и на нивните вредности, на светската сцена?
Оооо, не...пак се почнува. Немоjте да го прашувате...барем не и во оваа тема.

@Dumbledore you know the drill. :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Ако членував во невладина, ќе ви признаев. Зошто мислите дека би криел за тоа? Јас ги поддржувам сите невладини кои се борат за западни вредности во Македонија и не би ми било срам за тоа. Ама сепак не сум член.
Што правиш во приватното време е на тебе. Ти од друга страна сакал нејќел се однесуваш така како да си. Можда си другар на член. Можда им чиштиш подови или нешто. Можда имаш роднинска врска. На крајот на денот од тебе има на форумот чисто штанцана неразредена соросоидна програма, иста како од здруженијата.
Можда си дел од нивен форум, фејсбук група , ги следиш на твитер, инстаграм, ставаш лајк итн. На крајот на денот, тоа правиш.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Ако членував во невладина, ќе ви признаев. Зошто мислите дека би криел за тоа? Јас ги поддржувам сите невладини кои се борат за западни вредности во Македонија и не би ми било срам за тоа. Ама сепак не сум член.
Dvajca ste na forumov, sho vi e parola: Ona sto e zapadno e sovrseno.
Ti, i StefusRefus.
Edniot e potvrden shizofrenik, megutoa e realna licnost, bidejki ima postovi na razni temi, gi iskazuva svoite zelbi, fantazii, i mislenja.
Ti si zaclenet od 2015, klucen moment za politickata sudbina na drzavava, i site postovi posle 2018 ti se politicki, na politicki temi, bez ronka covecnost, site odgovori ti se diplomatski, distantni, neemocionalni.
Si pocnal kako student, prasuvajki prasanja za fakultet, i nekade izmegu togas i sega, ti se izgubila avtonomijata.
Lesno se primetuva.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Dvajca ste na forumov, sho vi e parola: Ona sto e zapadno e sovrseno.
Ti, i StefusRefus.
Edniot e potvrden shizofrenik, megutoa e realna licnost, bidejki ima postovi na razni temi, gi iskazuva svoite zelbi, fantazii, i mislenja.
Ti si zaclenet od 2015, klucen moment za politickata sudbina na drzavava, i site postovi posle 2018 ti se politicki, na politicki temi, bez ronka covecnost, site odgovori ti se diplomatski, distantni, neemocionalni.
Si pocnal kako student, prasuvajki prasanja za fakultet, i nekade izmegu togas i sega, ti se izgubila avtonomijata.
Lesno se primetuva.
Не ме интересирало толку форумот тогаш. Посомничаво би било ако некој одма почне да тропа на политички теми, тоа што имам старост на форумот е доказ против тоа што го кажуваш, а не за. Тоа ти е твое мислење дека немам автономија. Зошто ти е толку тешко да помислиш дека некој автономно ги сака западните вредности? (Иначе овој форум го користам чисто за вакви политички дискусии, затоа ме нема на показуелни теми. Си имам други ствари како Дискорд за тоа.) Пред неколку години мислев дека има некои на моја возраст овде, ама последно време приметувам премногу бумерски станал форумов.
Автоматски споено мислење:

Што правиш во приватното време е на тебе. Ти од друга страна сакал нејќел се однесуваш така како да си. Можда си другар на член. Можда им чиштиш подови или нешто. Можда имаш роднинска врска. На крајот на денот од тебе има на форумот чисто штанцана неразредена соросоидна програма, иста како од здруженијата.
Можда си дел од нивен форум, фејсбук група , ги следиш на твитер, инстаграм, ставаш лајк итн. На крајот на денот, тоа правиш.
Тоа секој што ги поддржува западните вредности би го направил. Што ме прави мене посебен од другите?
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.574
Si pocnal kako student, prasuvajki prasanja za fakultet, i nekade izmegu togas i sega, ti se izgubila avtonomijata.
Lesno se primetuva.
Де бе па ти не биди брутална. Кој студен има пари во нашава држава? Никој. Дечкото се зачленил во невладина или сдс да штрака постови за еден сендвич, кока кола и некој ситнеж до кај 100 евра. У меѓувреме зошто додека дреме и чека да му помине денот кога не се активни и чекаат да рејџаат вмровците и останатите неистомисленици, да не си праша нешто за факлутетот или општо што го интересира.
Сега веќе после долго штракање постови и дудлање го имаат стаено на процент од пост и затоа дечкото нема веќе време да испрашува за факултетот туку мора да ја искористи ситуацијата за да штрака постови и да лапа процент. Сигурно веќе и факултетот го баталил.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Зошто ти е толку тешко да помислиш дека некој автономно ги сака западните вредности?
Bidejki, i onie koi gi sakaat se ponekogas kriticni.
Ti nikogas ne si kriticen za nisto od zapadot. Osven Trump ok. Toa vi bese period na TDS.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.871
може да го банирате, тежок бот, и оној стеф исто, само провоцираат членови.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.001
Dvajca ste na forumov, sho vi e parola: Ona sto e zapadno e sovrseno.
Ti, i StefusRefus.
Edniot e potvrden shizofrenik, megutoa e realna licnost, bidejki ima postovi na razni temi, gi iskazuva svoite zelbi, fantazii, i mislenja.
Ti si zaclenet od 2015, klucen moment za politickata sudbina na drzavava, i site postovi posle 2018 ti se politicki, na politicki temi, bez ronka covecnost, site odgovori ti se diplomatski, distantni, neemocionalni.
Si pocnal kako student, prasuvajki prasanja za fakultet, i nekade izmegu togas i sega, ti se izgubila avtonomijata.
Lesno se primetuva.
Ништо од ова не е за бан.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
може да го банирате, тежок бот, и оној стеф исто, само провоцираат членови.
Лол, ај отвори една тема на која присуствувам. Сите мои мислења се он-топик, ама секогаш сум поплавен со реплики од пример: „Ти си глуп“, „Мрш од тука“, „слика од некој со шише во гз“. Јас не сум провоцирал никого.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Лол, ај отвори една тема на која присуствувам. Сите мои мислења се он-топик, ама секогаш сум поплавен со реплики од пример: „Ти си глуп“, „Мрш од тука“, „слика од некој со шише во гз“. Јас не сум провоцирал никого.
Сите твои *постови се на топик. Ти постираш пропаганда пошто немаш свое *мислење, туку туркаш што ти е по секташка линија за пропганда.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Bidejki, i onie koi gi sakaat se ponekogas kriticni.
Ti nikogas ne si kriticen za nisto od zapadot. Osven Trump ok. Toa vi bese period na TDS.
Секогаш сум критичен ако се случило западот да отстапи од либералните вредности кои ги проповеда.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.871
Лол, ај отвори една тема на која присуствувам. Сите мои мислења се он-топик, ама секогаш сум поплавен со реплики од пример: „Ти си глуп“, „Мрш од тука“, „слика од некој со шише во гз“. Јас не сум провоцирал никого.
брат, вашата појава иритира, како да ти кажам, цел форум го дрмате вие тројца тролови, ти, стеф, и византиецот. Не знам што ви е, али дефинитивно ви фали нешто. Константно провоцирате и нервирате луѓе. Форумов станува токсично место раади вас.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
брат, вашата појава иритира, како да ти кажам, цел форум го дрмате вие тројца тролови, ти, стеф, и византиецот. Не знам што ви е, али дефинитивно ви фали нешто. Константно провоцирате и нервирате луѓе. Форумов станува токсично место раади вас.
Човек со 16000 поста му вика на оној со 1000. Тоа што имам спротивно мислење од тебе не е токсично. Токсично е некој да пишува оф-топик реплики само за да ме вреѓа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom