Домазет

Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
2
Бегаааај, Никако домазет. Неможам со моиве да живеам а камоли со други.
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
абе ништо страшно ама поарно не.НАЈубаво е сам,ни дедо ни баба ни свекор ни свекрва.
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
ние т.е. сестра ми имаше еден ваков кандидат... ама фала богу го откачивме. не дека несакам домазет баш фино ама овој па ептен беше загреан кај нас да седи...секој ден доагаше!!!
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ние т.е. сестра ми имаше еден ваков кандидат... ама фала богу го откачивме. не дека несакам домазет баш фино ама овој па ептен беше загреан кај нас да седи...секој ден доагаше!!!
ееее и такви ги има:pos2:
моите имаат голема желба за домазет затоа што сум единица, ама полека почна желбата да им спласнува аи јас од самата помсла да го доведам со моите да седи:nesvest:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Знам неколку примери.
Најчесто е поради тоа што зетот е од село, а жената од град, па затоа оди домазет.
Семејството на мажот е големо, има преголема гужва во фамилијата па оди кај сопругата која е едно дете на нејзините...

Исто така доколку неговите не ја сакаат невестата па не ги примаат дома, и мора да оди да живее кај жената... :)
I jas znam nekolku takvi primeri,no nikogas nema da bidam domazet poubavo moite ke gi izbrkam nego domazet(ke te maltretiraat,ne si naucen na takov zivot.Vaka doma tvoe si e).:smir:
 

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Никогаш не би прифатил да отидам да живеам во куќата каде што живее жена ми.Не сакам да бидам домазет.Така се осеќам како јас да не сум способен да го приберам моето семејство под мој прокрив и под моја заштита.Не сакам да бидам во туѓа сенка, а посебно во сенката на татко и на жена ми.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Зш да не ако жената е сама нема брат сестра.ЗШ да не :wink:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
Домазет.
Дома Зет.
Дома да те мазет.
Дома да те мразет.
:zver:уствари што има лошо да ....... ај у пм
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
ако е голема куќата , ако има доволно место и секако разбирање помеѓу младоженците и старите ондак САМО НАПРЕД и ДОМАЗЕТ е ок...:helou:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
45
Поени од реакции
2
imav eden takov doma...loso iskustvo,fala bogu zamina vo istorijata velicenstveno so negoviot skapan stokec...

ps.ne,nesakam ni da se potsekam loso iskustvo.:kesa:

pps.maski ,ako sakate da se zenite,odete pod kirija ,nemojte:nenene: da ziveete kaj zenite em se prajte mangupi ,em ne vi moze gazeto...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom