Дозволувате ли сеир на ваша сметка?

Член од
13 јули 2006
Мислења
125
Поени од реакции
3
Сеир на моја сметка? ФАЛА БОГУ!!
Нема смисла само јас да фаќам сеири :)
Кога ме реметат и мене ми е позабавно ;)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не да ми пречи...ме нервира понекогаш...т.е.многу често јас како и многу други правам грешки и така еден ден од летувањето одам на плажа цел натоварен и се слимнувам по скали и кога ги поминав имало еден камен и јас се сопнав и татко ми вика па што не се фати негде:poss: а таму празен простор и ми вика па да се ослободеше од предметите а уствари тоа ништо немаше да смени и тогаш не да се карам одвраќам со најлоши зборови,на него му кажав дека и он да беше исто ќе направеше ама он си развива свои тези по кои он оди а јас што сум направил е сосема друго..тоа многу ме нервира ама не се мачам многу да објаснувам во такви ситуации(мислам во семејството)...на одморот татко ми купи шише кантарјон за поцрнување и го исече погрешно т.е.многу мала дупка и кога сакав да ја намачкам сестра ми стиснав малце да потече и капачката летна и пола кантарјон се истури врз неа и нејзиниот пешкир и татко ми до крајот на одморот ме прашуваше зошто сум го извадил капачето:lud: ете овакви ситуации наоѓам многу,посебно како втората(да мислат нешто сосема спротивно од тоа што јас го зборам и божем јас тоа сум го мислел...ма дај)сепак немам многу опции....тоа ти е семејство а вака со другари не се исмејуваме бар не навредливо
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Дозволувам сеир на моја сметка али како што си има све свои граници така и ова...Некад знам многу да се налутам кога некој ги преминува тие граници.
 

!!‼∟0\/ЄЯ_♀♂

→♥♥Fја?Э Ł0▼?ја♥♥←
Член од
1 август 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
Не правам сеир на туѓа сметка така да не ни сакам да прават на моја сметка! Ако некој прави на сеири на моја сметка се знае шо добива :kickbox:
 
Член од
26 јули 2006
Мислења
31
Поени од реакции
0
Seir u vojska najvise,ako e nokoj pojak od tebe ke si kutis
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Most32 напиша:
Seir u vojska najvise,ako e nokoj pojak od tebe ke si kutis
Фала богу и тоа ќе го нема од сега задолжително. Генерации, генерации на млади момчиња беа психички малтретирани по македонските касарни и такви работи :pos2:


Како и да е, јас сум за сеир. Се во своите граници се разбира.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Како што јас реметам некој..така му е дозволено и тој да ме ремети!
Не се лутам,далеку од тоа..се смеам и јас си сеирам на моја сметка!
Мразам луѓе што одма се курчат и не сваќаат шала!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
RealGirL напиша:
Како што јас реметам некој..така му е дозволено и тој да ме ремети!
Не се лутам,далеку од тоа..се смеам и јас си сеирам на моја сметка!
Мразам луѓе што одма се курчат и не сваќаат шала!
Исто, исто...
А ме нервираат така кога некои уживаат да реметат други луѓе, а на нив кажи им нешто одма се лутат :ne_zboram, се караат, се дерат, па скар- скар, до година смир... :tapp:
Јас сум дефинитивно за сеир, и како реметатор, и како жртва :) Ама се почесто некако се погодува да бидам во улогата на реметатор (сеирџија, "угнетувач" :pos: ) Епа шо да им праам кога со ништо не успеваат да ме изнервираат! :pishtoldz
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
во друштво појке терам сеир на моја сметка него на друга, за да нема љутковци
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
zs e samobendisvan ili pak e nekoj na kogo stalno to mu go pravat :) i sea se drzi na visoko vo forumot :)
so znam jas ne sum psiholog
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
RealGirL напиша:
Како што јас реметам некој..така му е дозволено и тој да ме ремети!
Не се лутам,далеку од тоа..се смеам и јас си сеирам на моја сметка!
Мразам луѓе што одма се курчат и не сваќаат шала!

Истово би го кажала и јас, секако дека како шо јас ги зезам другите, дозволено е и тие да ме зезаат мене, но секако во дозволените граници, без претерување.
Ако некој ми дојде преку глава, си добива она шо заслужува и уште еднаш тешко дека ќе му текне да ме ремети.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Па да...не сум љутко така да дозволувам :):)
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Трпам додека можам, а после избувнувам. Не ми е баш убаво кога се смеат на моја сметка. А се согласувам дека границата е онаму како што рече spooky :
"Границата се преминува оној момент кога тема ќе стане семејството, блиски пријатели кои ги почитувам или работи за кои сум се намачил да ги постигнам и што ми значат нешто."
Ако се смеат на вакво нешто не трпам ама воопшто или му се раздерувам на сеирџијата или заборавам дека постои човекот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom