Дозволувате ли сеир на ваша сметка?

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Да, секогаш сум расположен да се шалам и на моја и на туѓа сметка само да нема претерување и да не преминат сеирот и шегите во навреди!
Така кажи бе брат ааа сеа што ќе ти праиме со апо ХАХА позз
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:Сеир ниту правам ниту трпам на моја сметка ,додека шала да, сакам да правам и на своја и на туга сметка се разбира во граници на пристојност .:smir:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Епа мораш кога тогаш да се насмееш и на сопствена сметка. Јас само трескам глупости ама на крај краева ќе ми биди смешно или на пример ако паднам негде на јавно место нормално во моментот ми ида да пропаднам вземја ама после ќе сватам дека е смешно:kesa:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе како не во моментот така да ти дојде. Веруј ми ова од искуство како сеирџиа по јазикот на телото се познава кога го прифакаш сеирот кога не, а по тоа барема кај мене у друштво што прават ако го прифаќаш ќе те закачнат уште малку и после бараат друг зошто нема да си им интересен или интересна, не се нервираш ама малку да кикснеш нејќеш.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
па морам да ги оставам понекогаш и другите да фатат сеир :baeh:
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
дозволувам... пошо со мене сеир мојш до сабјле да тераш :baeh:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Дозволувам. Има едно момче од друштвото наше, се лути на секоја шега на негова сметка.:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Нема што да дозволувам или не... Луѓето не се под моја контрола, па јас да им одредувам што ќе зборат, што не.

Мое е дали ќе ме тангира тоа што ќе го зборат или не. Ако не ме тангира, нека зборат што сакаат.

Не можат да ме налутат, ако не им дозволам. Па не им дозволувам. И сите среќни. ;)))
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Дозволувам до одредени граници. Е сеа кои се точно тие граници неможам да кажам, зависи од муабетот, од друштвото и секако од моето расположение во моментот. Со најблиските секогаш си тераме сеир како на туѓа така и на моја сметка, не ми се случило да им се налутам досега зашто знам дека никогаш не мислат нешто лошо. А и нормално не сум јас совршена, знам да треснам некоја зелена кој стварно заслужува сеир, или пак некоја глупа постапка. Само да нема претерување и да не ме повредат со некои зборови. Исто и јас коа фаќам сеир за некого сепак пазам да не кажам нешто лошо ептен што стварно би можело да повреди некоја личност.
Само нескам луѓе кои уште при прво запознавање, при прв муабет почнуваат со сеир, безразлика дали е кон мене или некој друг. Некако не ми оставаат добар впечаток
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
до одредени граници а тие граници се мааааааааааааааааааааааали...
ама кога сум ин муд може и сам да си тресам заебанции по цела вечер ама кога не сум ин муд е тогаш пукам и за најмала заебанција.Обично кога сум нанервиран сакам од други сеир да гледам...па заборавам на нервозата па кој шо сака може да ми изнатропа...
damn...ептен сум дозволувал:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom