Дозволувате ли сеир на ваша сметка?

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
абе све е ОК доека е у граници на нормала а после тоа не одговарам за последиците:pos2::pos2: се шалам све додека е на шала ок после тоа не
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
ma dozvoluvam neam gajle ..ma kakvi granici bee.koa se zezame ..se zezame do kraj.......:salut:
 

Срничка

just a simple girl
Член од
12 јуни 2007
Мислења
63
Поени од реакции
2
ponekogas ne mi preci pa duri i da pominuva sekakva granica i normala a nekogas od mnogu malku se navreduvam i mi preci.Mi preci koga toa go pravi nekoj koj e totalno nepoznat vo drustvo nekoj koj prvpat go gledam ili pak epten retko kontaktirame a inace vaka po forumi i od prijateli ama ic ne mi preci.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
абе све е ОК доека е у граници на нормала а после тоа не одговарам за последиците:pos2::pos2: се шалам све додека е на шала ок после тоа не

и јас сум исти:smir:
 
L

lubenakov

Гостин
Да... Само многу ме нервират личности што сакат да се заебават а не трпат заебанции на нивна сметка. Јас не сум таков, многу често и намерно на моја сметка сам се заебавам (зависи од друштво).
 

WondeR`

Дипломат
Член од
2 февруари 2008
Мислења
156
Поени од реакции
5
Дозволувам али додека не се опфаќа во шегата фамилијата или било што.И да е во мера, не да се претера.Ако ја помине границата вртам друга страница на понашање тогаш.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.505
Поени од реакции
1.726
Деновиве бааги се иссеиривме на форумов, почнувајќи со Александра85... Затоа ме интересира : ете, сте зезнале работа, сте истресле нешто што не требало - секому му се случува, нели. И фатиле да ве сеират на мртво. Дали прифаќате таков сеир?

Сега, многумина ќе речат - да, ама со мерка. Која е мерката и каде е границата? Кога почнувате да се навредувате?

Јас во повеќето случаи немам проблем доколку сеирот се однесува на мене и на глупоста што сум ја истресол. Дури и јас ќе потфрлам нешто на своја сметка. Границата се преминува оној момент кога тема ќе стане семејството, блиски пријатели кои ги почитувам или работи за кои сум се намачил да ги постигнам и што ми значат нешто.

А вие?
исто како и ти.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
porano ne prifakav bev se sfakav zdravo za gotovo...megjutoa so tek na vreme nauciv da prifakam takva da sekoja sala na moja smetka ja prifakam, normalno i za toa si ima granica ako se premina i ako bide solena segata i ja ke znam taka ubavo da se nasalam na taa tugja smetka:baeh:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Па зависи и од ситуацијата,околината,луѓето кои ми го пукаат сеирот.Доколку не ја познавам доволно личноста со други зборови не сме толку билиски,сигурно дека не би дозволил сеир на моја сметка од некој рандом тип или типка што првапт ја гледам у живот.А вака за блиски пријатели и луѓе со кој што се познавам добро, нема никаков проблем.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Порано да. Сега НЕ! Овие работи ми одат на срце и се си сваќам озбилно така да не дозволувам на никој да си игра тука-така со мене :nenene:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
154
Поени од реакции
1
Се додека е до граница на нормала може,после тоа враќам со иста мера.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Секако ,,но се со своја граница :pipi:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Зависи каква ситуација имам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom