Добро обликувани веѓи - услов за поубав изглед на лицето

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Воглавно сама се средувам, ама кога идам на козметичар - они не ме оставаат да станам додека не ме корегираат:)
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
bas ubavo izgleda koga ke vidis devojka so ubavo sredeni vegji jas normalno si gi sreduam porani iedv na kozmeticar sea sama ama sekogas levava vega e pozaebana a jas si imam problem zosto mi se gusti mi licat kako crtani i mn luge me prasuvale zoso si gi crtam vegite ama so da praam koa mi se takvi crni
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Море, ако веѓите се убаво средени се подобрува целокупниот впечаток за фацата на чавекот.
Никоаш не сум била на козметичар, сама корнам веѓи. Не сакам друг да е заслужен за нивната убавина или грдотија. По цели 4 години, конечно научив да си ги обликувам онака како што сакам. Ги иам сјебано миљарда пати, сум шетала со дупки, со јами, без пола веѓичка `n` stuff.
Уште малку да ја продолжам десната и ќе се во совршена хармонија...блааа:))
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Jas na pocetokot otidov pravite dva pati na kozmeticar za da mi ja napravi ubava formata,a od togas pa natamu si gi sreduvam sama. Na razlicno lice mu odgovaraat razlicni oblici, taka da jas mislam deka nema nekoe bas strogo pravilo za toa kakva forma treba da ti bidat vegite. Sto se odnesuva do oblikuvanje na maskite vegi kako sto pravat zenskite, toa ne doaga u nikakov slucaj, ednostavno e nevkusno, no ako sepak nekoj ima premnogu gusti vegi togas mislam deka bi mozel po nekoe vlaknence da iskube,no ne premnogu.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Е што нејќам мажи со чупани веѓи.
Или ај, ако е до толку... Ама кога се познава не изгледа воопшто убаво. Привлечно уште помалку.

Порано сакав "запирка" веѓи, не слушав кога ми рекоа дека нема да ми стојат, па се упропастив. Откако се средија, сакав тенки веѓи, ама очајно сакав такви, и пустите, пак не ми стоеја.
Се откажав од фикс идеи - облиците, па сега ми се средени според цртите на лицето, со природната форма и конечно сум задоволна. Не експериментирам веќе, убави ми се вакви.
И на козметичар и сама. Ама помалку боли сама.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Sabajlevo pro4itav...ovaa sezona (esen-zima)..Nastapuvaat vo "IN" prirodni (serazbira sredenki) oblici i podebelki..Naiskreno i mi se sma4i od zapirki :D
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Sabajlevo pro4itav...ovaa sezona (esen-zima)..Nastapuvaat vo "IN" prirodni (serazbira sredenki) oblici i podebelki..Naiskreno i mi se sma4i od zapirki :D

Си замислувам само какви би биле ако си ги оставиле вегите несредени:kesa:
Мислам дека подобро е во секој случај , средени да се, а кај машките, епа.....имаат некои стварно ружни веги па не ми смета ако се средени , ама у некоја границ, зашто има и такви кои вистина претеруваат и бетер од женските се
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Sabajlevo pro4itav...ovaa sezona (esen-zima)..Nastapuvaat vo "IN" prirodni (serazbira sredenki) oblici i podebelki..Naiskreno i mi se sma4i od zapirki :D

Zlatce jas si sledam moda ali ako e in da gi ostavam prirodni ke se razbegaat decata od mene :) Ne sakam mnogu tenki vegi ali sepak sakam da mi se dobro sredeni
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Sabajlevo pro4itav...ovaa sezona (esen-zima)..Nastapuvaat vo "IN" prirodni (serazbira sredenki) oblici i podebelki..Naiskreno i mi se sma4i od zapirki :D
ахам средени и поголемки веѓи се ин и паметно зашто многу ги мразам оние линии веѓи ич не ми се убави.

добро малку дизајнериве претеруваат :)










 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Добро средени веѓи ја истакнуваат прво убавината на окото а после и на целото лице, особено ако се во склад со него. Плус даваат слика за среденоста и грижата на едно девојче/момче за нејзиниот/неговиот изглед.

Често се факам себеси како зјапам во нечии веѓи (дури и незгодно да ти падне) :))) За формата на немам некои посебни стандарди се додека одговараат на очите/лицето на тој што ги носи и се додека изгледаат што поприродно.

За првиот пат сметав дека ми е потребна професионална помош :)) и ја користев максимално првите неколку месеци. Сега генерално ги средувам сама со привремени посети на козметичар кога поради X причини гадно ке ги зезнам

Што се однесува до машките... Тој што го гледал "Викенд на мртовци" знае најдобро како не треба да изгледаат машки (гајтан) веѓи. :pos2:
Значи максимално ги поддржувам нивните напори и желби да се средуваат и да си ја истакнат убавината на лицето, што во исто време НЕ значи дека треба да го следат женскиот терк на чупање веѓи :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
....увек сама...мислим ја и пред д апочнам да ги чупам убави ми беа..имаат убав облик..но оние странични шо беа..ауу ме нервираа ..ама сеа без нив..уште поубави..хих
..машко кога ќе видам со чупани веѓи..единствено на шо ме асоцира дека е геј или дека едноставно феминистичката страна мн му е поактивна од машката...едноставно машкото не му е потребно тоа..=)..педерастично делуа
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
ахам средени и поголемки веѓи се ин и паметно зашто многу ги мразам оние линии веѓи ич не ми се убави.

добро малку дизајнериве претеруваат :)










Не знам за другите, ама мене ми се многу грди девојкиве.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Епа да...веѓите се услов за подобро да ти изгледа лицето..само мене многу ме нервира кога веќе ми излегуваат влакна а неможам ни со восок ни со пинцета да ги тргнам..и да многу често ми се случува кога сама ќе посегнам да се корегирам да се изнагрешам па после да се цртам:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom