Добро обликувани веѓи - услов за поубав изглед на лицето

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Девојкиве-катастрофа.
Шо, ова ли е као толку зборуваниот примерок на веѓи обликувани според пропорциите на останатите делови на лицето?
Или само примерок на СЛЕПО следење на светите зборови на стари модни прдловци.

Обожавам веѓи.
Ги обожавам моите веѓи.
Обожавам да средувам веѓи.
И тоа посебен мерак за машки!
Ако не најдам работа со факултет,има салон да отворам,жими моиве кои се најпреубаи. :):)
И богами, изненадувачки е бројот на припадници на спротивниот пол, еве од моиве врсници кои спаѓаат во такозвани тинејџери, кои бараат од своите другарки да им ги средат веѓите.
И најискрено, всушност не изгледа така лошо.
Има разлика меѓу формата која треба да ја има машка и женска веѓа бре.
Не мора да си професионалец за да го изведеш тоа.
Јас еве го острам алатот, деновиве треба на муж ми втора сеанса да му правам...прекрасно беше првиот пат, се изнаплака кутар, а јас у глетката уживав ко садистка у пензија. :)
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
Да додадам

Лејдис дали вие ѓи обликувате вашите веѓи, ако да го правите тоа на козметичар или самите ?

Џентлменс, вие ? Ги обликувате вашите веѓи можеби ? И што вие мислите за мажите и обликувањето веѓи, нормална работа ли е тоа ?

:salut:
ако девојчињата не си ги средуваат веѓите е срамота
срамота е и за маштки ама ептен ако им се гајтан
а и премногу истенчена веѓа кај машко дава геј впечаток
а тоа шо го рече ацид за сексуалноста поврзана со веѓите нема блага веза
инаку јас се чупам, т е ме чупа сестра ми и баш професионално
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
ахам средени и поголемки веѓи се ин и паметно зашто многу ги мразам оние линии веѓи ич не ми се убави.

добро малку дизајнериве претеруваат :)










Сакаш да кажиш дек овие убај се? :tapp:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сакаш да кажиш дек овие убај се? :tapp:
НЕ!
Прочитај убаво... сликите се извадени од интернет за што е тренд оваа зима.
Значи стилистите дизајнерите и другите лица од модниот свет за тренд сега ги сметаат подебелите веѓи. Во ред е подебели веѓи, но не дебели и густи веѓи.
Јас напишав дека претерале

Грдо е толкави големи веѓи, исто како што е и грдо тенка линија. Најубаво е некоја златна средина и веѓа по облик на окото.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Оукеј рилекс.Не се мислеше ова толку иронично...:pipi:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Мене природно ми е убафки :Р
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ја па имам многу убава природна форма на веѓите ама незнам да се чупам сама :kesa:
Или одам на козметичар или сестра ми ме чупа, сама никако...
Инаку сакам машки со средени веѓи, просто ми е некако со грмушки над очи кога се :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ако не се згрешам јас ... последна глупост шо ја напрајв е денеска ко не ми фаќаше никако пинцетата и неможев да ги искубам и талент си фатив со брич и си напрајв уба рана кај веѓиве...:tapp:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
102
Поени од реакции
6
Definitivno dobro oblikuvanite vegi se preduslov za poubav izgled na liceto. Samo nekoi nekogas se zaboravaat pa si pravat eksperimenti koi pa bas i ne im prilegaat na formata na liceto. Zatoa treba da sekoj/a da znae sto navistina i/mu prilega .:smir:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Се сложувам дека веѓите даваат подобар облик на лицето, нормално кога се средени :smir: Не сакам ни само линија ептен слаба, ни предебели. Златна средина е најдобро. Но најмногу нешто што мразам е машко со искубани веѓи :nesvest: Не знам ептен ми е геј некако...
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Секогаш сама си ги середувам веѓите.
Природни имам погусти веѓи, но веќе година дена малку ги смалив, бидејќи мислам дека подобро ми стоат вака на лице.
Обожавам да чупам веѓи, сестра ми секогаш ме моли да ја чупам, а и другарките, уффф тешко мене.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Мене од чупање ми излегува алергија што три дена ми го праи делот над очите ко крастав, и затоа скоро никогаш не се чупам. Веѓите може ми имаат глупа форма, ама бар не се густи и црни, па луѓе да ме избегаваат на улица. А и онака е болен процес, доволно ми е што морам да го депилирам бркот, ај сеа и веѓи морало да се чупаат. :icon_lol:

И без добро обликувани веѓи лицето ми е убаво :baeh: :icon_lol:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Ih sto mrazam da cupam vegi, ama zatoa pa shishka iam da kamuflira koga mrzata ke nadvladee:smir:
Se sekavam kolku bolno i neverojatno krvavo bese prvoto iskustvo! Sega ne e ni bolno ni krvavo ama nemam jas trpenie za takvi raboti bre, zatoa sestricka mi da e ziva i zdrava znae da me sedne i da mi sredi se sho e za sreduvanje:pipi:
Dobro sredeni vegi sekako pridonesuvaat za poubav izgled ama moze i bez niv:baeh:
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
сама си ги средувам веѓите уште во младите тинејџерски денови...и преубави ми се:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom