Добро обликувани веѓи - услов за поубав изглед на лицето

Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Mislam deka ako vegite se nesoodvetni so oblikot na liceto i ocite-dzabe e se .Momentalno vo trend se ne mnogu tenki no pravilno oblikuvani vegi."Demode" se oni "zapirki"vegi koi se podebeli na pocetokot ,a mnogi potenki na kraevote od vegata.Isto taka mnogu nevkusno stoi koga ke poglednes nekoj i na negovoto lice vidis samo vegi-rezultat na premnogu debeli i neuredni vegi.Zatoa dokolku ne ve biduva sami da go storite oblikuvanjeto na vegite prepustete mu go toa na profesionalec i taka nikogas ne ke imate problem.:helou:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Чупани и добро средени веѓи кај девојка = знак за добра сексуална активност.

Чупани веѓи кај машко = знак за слаба (или никаква) сексуална активност.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Да додадам

Лејдис дали вие ѓи обликувате вашите веѓи, ако да го правите тоа на козметичар или самите ?

Џентлменс, вие ? Ги обликувате вашите веѓи можеби ? И што вие мислите за мажите и обликувањето веѓи, нормална работа ли е тоа ?

:salut:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам зошто, ама никогаш не сум приметувала веѓи. Никогаш...
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Секако дека веѓите играат улога во изгледот на лицето. Несредени веѓи - несреден изглед на лицето. И секој облик не одговара на секое лице. Има некои кои немаат потреба од чупање.
Порано сама ги обликував, ама во последно време тоа и` го препуштам на мојата козметичарка, а во меѓувреме може да се искорне некое влакно кое ќе израсне за да се запази формата.

Кај мажите не ми изгледа баш убаво ако претерано се познава. Ако е за едно-две влакненца, онака незабележливо, во ред. Ама средени веѓи како кај девојка не е баш убаво.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Vo vrska so maskite koi sto se cupaat mi se dopaga diskretna korekcija na onie koi sto stvarno imaat potreba,ama oni koi sto se cupat za da bidat primeteni oti imaat razlicni vegi od prethodnite ili premnogu "zenstveni"vegi mi izgleda stvarno nevkusno zasto sakajki da napraat nesto napravile edno gooolemo NISTO.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Се ги чупам и обликувам веѓите,но никогаш не сум отстапила од природната форма.
На почетокот ме чупаше мајка ми,па после кога научив јас-самата си се чупав.Ем не боли толку кога се чупаш сам.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Порано сама си ги средував веѓите, ама секогаш ги уткав .. дали едната подебела од другата ќе ја направев или некоја дупка ќе имаше .. нешто мораше да се утне .. веќе неколку години тој проблем ми го решава козметичарката и сум презадоволна, чат пат по едно две влакненца само ќе фатам колку да не штрчат.
Иначе да, веѓите играат голема улога во изгледот на личноста, што се однесува до мажите не ми смета доколку некој си посветува внимание на својот изглед,но секако тоа да не биде претерано :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мене ме боли на козметичар па!:umorno:
Неколку пати сум била, и навистина ми биле подобро средени, ама никако да соберам сили и да одам редовно. Додека дојде тој момент, си ги средувам сама и иако не се совршени, мислам дека се барем нормални ... знае некогаш и комплимент да падне, значи добри се!:shame:

А мажи што средуваат веѓи не ми се свиѓаат ... ако е тоа ептен дискретно, да не се забележува океј, ама ако се познаваат строго средени линии, бљак.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
EMMA slikata ti e bas na mesto.Kazi kolku nevkusno stojat bas taka iscupani vegi.Ako (ne daj boze) maz mi dobie zelba taka da bide iscupen definitivno se otkazuvam od nego.:toe:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ги чупам вегите секогаш кога има потреба...првиот пат беше пред неколку месеци на козметичар..и ми дадоа прекрасна форма и после тоа само оние непотрбните ги чупам редовно...

Машки исчупани онака во границите на нормалата ок! Али некои тенки линии...гнасно делува!
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
и јас не приметувам веѓи. иначе моите ги средувам сама а и не ми се гледаат баш зошто имам шишки. за чупање веѓи кај машки немам ништо против доколку тоа е направено со вкус. веѓите треба да бидат секогаш во иста боја со косата.
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Cutie напиша:
и јас не приметувам веѓи. иначе моите ги средувам сама а и не ми се гледаат баш зошто имам шишки. за чупање веѓи кај машки немам ништо против доколку тоа е направено со вкус. веѓите треба да бидат секогаш во иста боја со косата.
Е како така?:vozbud::vozbud:
Ја прво веѓите ги глеам па очите!:toe:
Сама си се чупам,помалку ме боли а и добро ми иде!Дебели веѓи не,тенки веѓи не!(со исклучок на Шмизличка)Значи златна средина!
Машки со чупани веѓи...значи све можам да разберам и пудри и депилации и танги и се,само чупаните веѓи никако не ми идат!Не изгледа невкусно туку одватрно!Типичен пример дотичниот Стојановски!:smir:
 

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
A ja sto neam vegi?!?!?!
Dobro ne deka nemam ova onaka bese, ali mnogu se retki. Pa ja fino lepo zemav iscupav tenko toa i sea se ok bar kolku tolku iako moram da gi docrtuvam na kraevite... Jebi ga toa ti e koa sum skroz prirodna palvusa ;)
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
ги чупам оти ми се многу густи како кабли дури :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom