Добитници на лотарија за САД

Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
A na intervju zeznato e mnogu ne sum znael deka ima intervju sum mislel samo te izvlecat i tolku dobivas viza i odis USA[DOUBLEPOST=1444083356][/DOUBLEPOST]

Ako izvlecat edna od ovie dve aplikacii odite dvajca so decata ili ??? Nelogicno mi e iskreno izvlecena e primer soprugata so deca bi trebalo samo taa da odi spored mene[DOUBLEPOST=1444083431][/DOUBLEPOST]Ima nekoj sto potpolnuva i slika za Zelena karta se razbira za pari ??
Нема што да ти е нелогично пополнуваш две апликации при што на едната си ти носител на добивката а како придрузници ти се жената и децата , а на другата ти е жената носител а ти со децата сте придужници толку е едноставно значи нема никаков проблем при што добиваш две шанси да бидеш извлечен. Е сега со самото извлекување не ти е гарантирана зелената карта значи мораш да поминеш и на интервју во амбасада каде ако ги исполнуваш сите услови за зелена карта( завршено средно, неосудуван, неказнуван поминати лекарски прегледи) ја добиваш истата. а условите што треба да ги исполнуваш ги пишува овде http://www.travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/entry.html. За слика ако не можеш сам да ја направиш по инструкциите дадени најдобро да си одиш во некое фото студио, да им ги кажеш димензиите потребни и тие ке ти ги средат мислам повеќе од 50 ден не би требало да ти земат за дигитална копија. А ако мислеше за целосно пополнување на апликацијава за лотарија заедно со слики побарај на фејсбук Aries Travel тие ти пополнуваат за одредена цена што не е голема оди таму и распрашај се дури има време до крајов на месецов http://aries.mk/lotarija-za-zelena-karta-2017/
 
Последно уредено:

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Дали може со истата слика од лани да аплицирам и сега за зелена карта или мора нова слика да направам?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Абе вие додека аплицирате ќе ви помине месецот :icon_lol:. Одма се прави тоа, имавте цела година да се спремате, а не сега.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Абе вие додека аплицирате ќе ви помине месецот :icon_lol:. Одма се прави тоа, имавте цела година да се спремате, а не сега.

Ништо страшно.... имаат цел месец.
Нема никакво влијание денот на пријавата!
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
901
Поени од реакции
2.643
dali nekoj ke mi prati link kade moze da se aplicira za dobivanje potvrda za iseluvanje vo Amerika?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Ова со имањето на пари на сметка и/или спонзор треба да го обезбедиш пред аплицирање или откако ќе те извлечат?
 
Член од
6 април 2015
Мислења
422
Поени од реакции
150
Дали некој знае како се аплицира за цело семејство ?? На пример за тричлено семејство носител да биде мајката , кај треба да се стават слики од таткото од синот ??? Каде треба да се нагласи дека мајката е носител на апликацијата а исто така и таткото и синот да се внесени во аплицирањето ???

Однапред благодарам
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Дали некој знае како се аплицира за цело семејство ?? На пример за тричлено семејство носител да биде мајката , кај треба да се стават слики од таткото од синот ??? Каде треба да се нагласи дека мајката е носител на апликацијата а исто така и таткото и синот да се внесени во аплицирањето ???

Однапред благодарам
Кога ќе одбереш дека си венчан и ќе напишеш колку деца имаш, апликацијата автоматски ти дава на наредниот чекор да внесеш податоци за останатите членови. Носител на апликацата е оној што ги наведува останатите членови од семејството во наредниот дел од апликацијата. Сопругата е носител на апликацијата на којашто ќе бидеш ти внесен како сопруг. Ако не аплицира сопругот, автоматски сопругата е носител на апликацијата, односно, ако и двајцата аплицирате, носител е оној што ќе го извлечат. Се надевам ме сфати, ако не, пиши, ќе се потрудам да ти објаснам подобро. :)
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Во случај да бидам толкав среќник да ме извлечат (што би било кад би било) ја имам аплицирано дека сум не мажена. Но во таков случај нормално ќе сакам да го земам дечко ми со мене. Дали ќе добие и он зелена карта ако по извлекувањето се венчаме м? И дали некој е запознаен како ќе оди таа процедура.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Во случај да бидам толкав среќник да ме извлечат (што би било кад би било) ја имам аплицирано дека сум не мажена. Но во таков случај нормално ќе сакам да го земам дечко ми со мене. Дали ќе добие и он зелена карта ако по извлекувањето се венчаме м? И дали некој е запознаен како ќе оди таа процедура.
Немa прoблем зa тoa,aкo те извлечaт штo пoбрзo стaпувaш вo брaк зa дa си ги спремиш дoкументите зa пoнaтaмoшнaтa прoцедурa.Мoј кoлегa тaкa нaпрaви и зaминa без никaкoв прoблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom