Добитници на лотарија за САД

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Сега поминав регистрација, нема никакво барање за вакцина, само број на пасош и слика а другото го пишуваш стандард име адреса ....Ако те изберат тогаш гарант ти треба вакцина во постапката со амбасадата
Може линк за сликата како треба да биде по пропис? Знам читав пред 1-2г како всушност треба да бидиш сликан по правило. Некаква си бела маица, без наочари, да не бидиш дотеран и т.н. Истото го пишува и во инструкциите

„DV entry photographs must meet the same standards as U.S. visa photos. You will
be ineligible for a DV if the entry photographs for you and your family members do
not fully meet these specifications or have been manipulated in any way.“
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Може линк за сликата како треба да биде по пропис? Знам читав пред 1-2г како всушност треба да бидиш сликан по правило. Некаква си бела маица, без наочари, да не бидиш дотеран и т.н. Истото го пишува и во инструкциите

„DV entry photographs must meet the same standards as U.S. visa photos. You will
be ineligible for a DV if the entry photographs for you and your family members do
not fully meet these specifications or have been manipulated in any way.“
Не треба во бела маица,треба на бела позадина,да нема сенки и без наочари.Најдобро појди во некое фото студио нека те сликаат и да не се замараш
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.097
Прво постави убаво прашање,дали документи за да аплицираш или веќе си извлечен.Ако ти е за апликација не ти треба ништо освен лична карта,пасош и слика.
За да аплицирам, фала на одговорот. :)
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Capture 3.JPG

Под country of issuance мора да се одбери држава или се остава празно?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Може линк за сликата како треба да биде по пропис? Знам читав пред 1-2г како всушност треба да бидиш сликан по правило. Некаква си бела маица, без наочари, да не бидиш дотеран и т.н. Истото го пишува и во инструкциите

„DV entry photographs must meet the same standards as U.S. visa photos. You will
be ineligible for a DV if the entry photographs for you and your family members do
not fully meet these specifications or have been manipulated in any way.“
едно копче над почни со регистрација е тоа за фотографијата


Прегледај го приврзокот 309494

Под country of issuance мора да се одбери држава или се остава празно?
најди ја македонија под N
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
едно копче над почни со регистрација е тоа за фотографијата


Не ми беше то прашањето, без разлика, бев му кажав дека е за лотарија и ме сликаја.

најди ја македонија под N
Јас ја најдов Македонија под N, него дали Country of Issuance има некаква поврзаност со то под него за штиклирање? По шо секако не треба да се штиклира.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Не ми беше то прашањето, без разлика, бев му кажав дека е за лотарија и ме сликаја.


Јас ја најдов Македонија под N, него дали Country of Issuance има некаква поврзаност со то под него за штиклирање? По шо секако не треба да се штиклира.
тоа е ако немаш посош да кажиш зошто немаш мада не препорачувам ако немаш пасош да аплицираш, по мое тие се автоматски „дискваливикувани“ иако демек еве опција и за тие без пасош :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
И јас аплицирав вчера, него каде да најдам ако си добитник што понатака кои се придобивките не можам никакво инфо да најдам ?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.059
И јас аплицирав вчера, него каде да најдам ако си добитник што понатака кои се придобивките не можам никакво инфо да најдам ?
Во мај 2022 ќе биде извлекувањето на добитниците, ќе објават точно кога. Нема да ти стигне никакво известување на маил, туку со бројчето што ти го даде кога аплицираше, треба сам да си провериш тогаш на истиот сајт.

Бројчето ти е најбитно да го имаш, се надевам дека си го сочувал некаде, иначе нема да можеш да провериш никако без него.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Во мај 2022 ќе биде извлекувањето на добитниците, ќе објават точно кога. Нема да ти стигне никакво известување на маил, туку со бројчето што ти го даде кога аплицираше, треба сам да си провериш тогаш на истиот сајт.

Бројчето ти е најбитно да го имаш, се надевам дека си го сочувал некаде, иначе нема да можеш да провериш никако без него.
знам за тоа, него еве пример не извлечат добиваш ли работа смештај све е тоа платено ти си плакаш тој дел ме интересира
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.059
знам за тоа, него еве пример не извлечат добиваш ли работа смештај све е тоа платено ти си плакаш тој дел ме интересира
Не не, добиваш само работна виза од 10 години мислам, другото е оставено на тебе да си најдеш работа, сместување и слично. Но и да те извлечат не е дека следниот ден ја имаш визата во пасош, треба да спремаш документација па знам дека има интервју во амбасада каде што мислам дека поголемиот дел поминуваат но има шанса и таму да не поминеш.

Оваа годината лотаријата е за од 2023 да можеш да работиш таму.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Не не, добиваш само работна виза од 10 години мислам, другото е оставено на тебе да си најдеш работа, сместување и слично. Но и да те извлечат не е дека следниот ден ја имаш визата во пасош, треба да спремаш документација па знам дека има интервју во амбасада каде што мислам дека поголемиот дел поминуваат но има шанса и таму да не поминеш.

Оваа годината лотаријата е за од 2023 да можеш да работиш таму.
чиста глупост, ние тука не можеме асална работа да најдеме, не па во америка, драпај си мевот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom