Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
охохоооооооо..........би купила куќа на некое егзотично место со огроомен двор и базен, нормално купувам нов автомобил, ќе започнам некој добар голем бизнис......................и ќе уживам во животот хахахахахаха
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.729
ke go kupam Fk VARDAR i ke go ebam Trifun u g'z
И кој би рекол пред година дена дека Трифун ке го земе Вардар :):):)

Добро сеа кога клубот е обезбеден парите ке ги потрошам со живеење на расипнички живот ке се куретам ко никој, ке шетам по светов,ке пијам ке купувам коли,најверовано ке шмркам многу кокаин,куќи една на планина друга на море и така ке си го истерам векот.
Ќе оставам и ја нешто на добротоворни цели (пошто у мода е на темава)и така
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
ke si kupam kuka vo Los Angeles,Hawai, Spanija,Avstralija. Pa ke si kupam tri cetri koli, pa ke go prosetam cel svet, ke investiram vo nekoj biznis i to...


ТЕБЕ ДЕФИНИТИВНО КЕ ТИ ТРЕБААТ МНОГУ ПОВЕКЕ ОД 10 МИЛИОНИ.....:helou:


јас......хмммм......една куќа во МК (некоја поубава) 2-3 коли(уште поубави) а останатите пари за мои(семејни) задоволства и некој кон добротворни цели.....:baeh:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
ke si kupam nekoj mal fudbalski klub i nekoe stan4e kujka,plac idrugite preostanati pari u banka kamata da raste
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
ako dobijam..... polovina ot parite, ke gi poklonam na nekolku familii a pola ke si gi stavam vo banka.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Пари оставам за добро образование, за добра куќа, кола и тие работи. Нешто во банка за иднина и другото на многу што им треба повеќе од мене.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
План за обезбедување цел живот: 2м по берзи, 2м како инвестиции во (исплатливи) иновативни бизниси/технологии, 3м во недвижнини и останатите 3м во странски банки. Топ живот од камата, со нешто среќа и добро менаџирање останатите пари ќе се зголемат неколку пати за неколку години, па доаѓа нов инвестициски циклус (со претходно дуплирање на сумата на пари по банки), па основање на фонд(ација) за откуп на историски предмети/артефакти ископани на македонска почва.. итн итн.

Друг можен пат би бил: 2-3м по странски банки, остатокот за купување/закуп на туристички капацитети низ Македонија, најмување на одлично едуцирани кадри и огромна промоција надвор од Македонија.

Имам еден куп идеи, само некако да стигнам до тие 10 милиони прво..
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
1 милион ќе си одвојам за патување по светов т.е. многу сакам да одам на некои егзотични места.После уште еден ќе си одвојам за да си напрам некоја куќичка таму:D . Третиот милион ќе ги вожам во државава,мислев на пример ќе си купам стан некој убав(ако се најди некој таков),на семејството ќе им потфрлам некое евро.После со четвртиот ќе започнам приватен бизнис. Петиот милион ќе го потрошам за шопинг и такви глупости. Шестиот за две коли(многу сакам BMW)и хуманитарни цели во државава пошо многу има луѓе на кои им е потребна помош. Останатите ќе си ги стам на сметка и ќе си ги чувам се до денот кога не сфатам дека навистина ми требаат
 

Toxic Boy

I'M MACEDONIAN!
Член од
27 јуни 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
јас би си купил 3 ламборџинија 2 спортски мотори и куќа на некое егзотично место.останатите пари пола у банка пола у добротворни цели.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Лесно е за трошење :pos2:
Купувам јамаха аерокс и ставам malossi big bore kit, после ќе си купам Derbi GP1-250cc, па после Џилера Нексус 500, па Џилера GP800, па после KTM мотор од 650 до 1000cc :vozbud:...а можеби и е еден добар и гласен чопер. Со останатите пари би купил BMW M5, би изградил гооооолема куќа а останатите не би знаел како би ги потрошил веројатно на бензин хахахаха:pos2:
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
голема куќа, добра количка, инвестирај во нешто шо во градот го нема...и шо е профитабилно.... друго шо ќе остане се у банка...
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
За да ме љуби "таа" колку што би ја љубел јас...............
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Постои доообра шанса све како што се да ги инвестирам. Сега дали човек да отвори бизнис... ќе треба да го водиш, да ги инвстираш во акции не е лоша идеја, или пак во недвижности... Така откако ќе имаш steady income, земи купувај, шетај по светот, а не вака 10 милјони ќе ги снема за 1 една година. Лесно излага пара од џеб кога не си се испотил да ја заработиш.
Мислам, реално ако збориме. Иначе... постои добра шанса све да ги скурцав на ствари.. и спонзоруши... и ствари за спонзорушите.
 
Член од
4 април 2008
Мислења
251
Поени од реакции
15
Paa prvin ke se nagostam ubavo so novo avto, kukane kupuvam si imam samo ke si ja sredam vnatre so se novo ama nema da preteruvam so trosenje, posle ke dadam nekoja iljadarka na najbliskite i na kraj (trebase prvo toa ama treba vreme da se razmisli) ke pocnam nekoj dobar biznis i dobro osmislen:baeh:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
ке си отворам приватен бизнис кој ке ми донесе многу повеке од вложените пари така што ке имам повекеее а не само 10 милиони
 

Kajgana Shop

На врв Bottom