Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Nema odma da gi napadnam parite, tuku ke gledam da mozam cel zivot da uzivam so niv, bez da rabotam. Mmmmmmm. Znaci ke si napravam kuka za mene, ke si kupam edno lamborgini diablo, ke setam po svetov, na moive ke im podaram se sto sakaat, pa makar i pola pari da mi odat na niv. Toa sto ke ostane v banka. Mmmm kamati. I ke si se penzioniram:pipi::pipi:
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Најпрво да им го средам малце животот на моите, да можат барем на стари години да одморат и тие да уживаат. Потоа на добро образование, пошто и да ги истрошам парите барем умот да ми остане и за крај, да ги инвестирам во нешто. :helou:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
прво ќе ги вложам во акции на некоја стабилна фирма, или ќе инвестирам во сопствен бизнис, и се додека не ги направам барем 55 милиони, нема ни да ги чепнам за со нив да купувам коли, куќи и не ти ја знам што.

ќе земам само за основните животни трошкови, а другото целото ќе биде инвестирано
 
Член од
28 август 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
interesno prasanje
1.ke kupam 3 zgradi se so garsonjeri i ke gi iznajmuvam za nekolku godini ke mi se vrati ulozenoto
2. ke odam na 1 godina pat okolu svetot site drzavi da gi posetam (ne bas site ama pogolemite okolu 100 drzavi)
3.1 milion evra ke dadam na siromasnite
4.drugite pari ako mi ostanat ke gi stavam na stedna kniska i ke mi se zgolemuvaat
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Прво една луксузна куќа со базент и послуга за родителите со едно Maybach во гаражата, стан и кола за сестра ми и платени студии на Oxford, Cambridge, Harward или некој сличен универзитет. Стан во Охрид и уште 2-3 стана во Скопје. Лускузна куќа со 2-3 базенти и огромен двор за мене, бесно количе во гаража. Акции во некоја странска фирма, сопствен бизнис и ништо друго не ми треба.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
:pos: :pos:
закон прашање јас како што иам ретки прсти и како што ми се лизгаат парите низ прстите нема ни да осетам како и за колку време ќе ги потрошам значи знам само дека ќе биде брзо со брзина на светлината и на крај коа ке се свестам ќа заклучам дека за ништо и не сум ги искористил секогаш е така :) :)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Ce gi stavam vo Svajcarska banka, i sekoj mesec ce si zemam kamata i od kamata ce ziveam kako bog
 
С

Сатори

Гостин
Ќе заминам далеку од се и од сите и ќе почнам од почеток.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Уффф:vozbud:

Ќе си земам едно 2 милиончиња доста ќе ми се да тркнам до Египет со мојата најдобра другарка на едно месец дена. Па после од таму се префрламе на шопинг кај ќе ни текне низ светов.

3 милиони ке им оставам на моите дома за секој по 1 па кој како сака нека си ги потроши.

2 милион ќе вложам во ланец супер маркети низ Македонијава

1 милион ќе одат во хуманитарни цели и

уште 2 милиона одат во Швајцарска банка да се најдат за црни денови :vozbud:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
ke gi dadam u dobrotvorni celi i ke stanam najhumanitarniot shmeker na planetata zemja
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Нема да ги потрошам, лангзам ќе си ги трошам едно 100 години.:toe:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Јас да добијам 10 милиони најпрво би одвоил 1 милион за патуванје низ светов све сто сакам да видам да видам немора да прасојувам во најлуксузните хотели највазно да се просетам би идел обавезно до Куско и насекаде во Перу би просетал 4 милиони би влозил во некој изниз за несто би отворил компанија со 2 милиони би купил акции од фирми и останатите 3 милиони би ги чувал за тешки дани ако се од ова сшо сум влозил пропадне би си живеел до крај скромно со тие 3милиони СКРОМНО ххх:wink:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Добар избор :pos2:
Ке си купам Пежо 407, ке отворам нешто некоја фирма, продавница, можеби фабрика и би си купил евен убав голем стан, а внатре со билјард :vozbud:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Би си купила едно станче само за мене, скромна количка, ќе тргнам некое евро на страна за на факултет,а со остатокот би го купила знамето што пред декада и нешто дедокиро им го продаде на грциштана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom