Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Делукс, нема потреба од толку цинизам. Не ме интересира ти каков си, што би правел со толку пари и не планирам да ти кажувам дали твојата идеја е ваква или таква, а и секако не мислам дека мојата констатација е смешна ... напротив, за најреална си ја рачунам.:toe:
 
D

Delux

Гостин
Дивне секој има различни идеали,не се сметам себе за себичен ти гарантирам,пари се печалат(можеби не десет милони)ама не љубов и среќа,точно среќни се тие што имаат големо срце.Не сум против да се донира за добротворни цели!А ако нешто треба да се даде тоа нека биде од срце,како што јас правам
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Delux напиша:
Дивне секој има различни идеали,не се сметам себе за себичен ти гарантирам,пари се печалат(можеби не десет милони)ама не љубов и среќа,точно среќни се тие што имаат големо срце.Не сум против да се донира за добротворни цели!А ако нешто треба да се даде тоа нека биде од срце,како што јас правам
Па јасно де ... тој што нема срце нема да даде и да му се расфрлаат по под, а токму таквите за мене се гадови. Видиш како дојдовме на моето ... :vozbud: :helou:
 
D

Delux

Гостин
Дивајн напиша:
Па јасно де ... тој што нема срце нема да даде и да му се расфрлаат по под, а токму таквите за мене се гадови. Видиш како дојдовме на моето ... :vozbud: :helou:
Еве читај има постови каде што пиши дека сакаат куќи со базени плажи,патувања и сл,тие си створиле своја фантазија за тоа како да ги трошат парите(тука не можам да кажам дека се себични со тоа што не кажале дека нема ништо да донираат),како што го почитувам твојот став така го почитувам и нивниот:wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
de de de de so tie 10 milioni evra.. ste puknale za parce hartija koj sto ke napravi pa sekoj human covek ako ne donira za dobrotvorni celi ke pomogne na tie okolu nego na nacinot za koj samiot znae..
ste se fatile kako slep za stap za tie 10 milioni

parite si doagaat i si idat..
deneska gi imash utre gi nemash...
 
D

Delux

Гостин
SCORPIO__20 напиша:
de de de de so tie 10 milioni evra.. ste puknale za parce hartija koj sto ke napravi pa sekoj human covek ako ne donira za dobrotvorni celi ke pomogne na tie okolu nego na nacinot za koj samiot znae..
ste se fatile kako slep za stap za tie 10 milioni

parite si doagaat i si idat..
deneska gi imash utre gi nemash...
Ти сега ремизираш??
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.277
Абе ја би си купил прво едно 10 станови за издавање, па после има многу желби..... Во врска со хуманоста, можда би дал еден дел за добротворни цели. Знам една случка кога еден човек од Англија добил не знам колку илјади фунти и веднаш сите ги раздавал. Дел ги донирал, а дел ги дал на улица на комплетни странци!:uvo: Тоа е гест кој не верувам дека било кој од нас би го направил.
 

G e G o-junior

Killing Loneliness
Член од
30 јануари 2007
Мислења
305
Поени од реакции
4
Јас 9 милиони би ги ставил на книшка и каматата што иде како плата да си ја земам, а со другите би купил станови за издавање
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Нема да ги потрошам (добро може некој дел за луксуз).
Ќе ги инвестирам.
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Со толку пари...па едно е сигурно..ќе си купам едно станче,може и две:)...ќе си шетнам низ свет...ќе им даам голем дел од парите на моите(да си средат финансии)...и ако остане нешто у банка...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
16
Поени од реакции
1
Да не ви кажам што ќе правам со парите ќе ми ја украдете идејата
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Глеав еден филм пред некој ден...

What would you do if you had a million dollars?
- I'll get my self two chicks and do them at the same time!
That's it?
- Yeah!
If you had one million you'll only get laid with two chicks!
- Yeah, I've always wanted to do that! :)
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
pa so znam.....ke setam po svetot,ke idam na gooooolem soping....toa:toe:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
NA SHTO KE GI POTROSAM?! PA NAJPRVO NA OBLEKA I KOLI A PONATAMU NA SHTO BILO
 

Kajgana Shop

На врв Bottom