Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Член од
9 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
ке се раздужам таму кај што сум должна,а останатите нека почекат
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Го глеал ли некој филмот Брустеровите Милиони ? :)
Типот сакаше а неможеше да потроши одредена сума на пари (милиони ама незнам колку) пошто кај и да ги фрлаше му се враќаа назад..така да не е лесно да ги потрошиш ;)
шо бе не е лесно :D:D:D дај ми ги да видиш....:pos2:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ке се раздужам таму кај што сум должна,а останатите нека почекат
аман бе станува збор за 10 милиони, човече колку си должна ти??? :)




Јас би ги вложила повеќето пари во некој си бизнис, со останатите ќе си патувам и патувам низ светов, ќе си направам една куќа по мој вкус (дада ќе ми ја прави:pipi:), едно ферари мора да си купам. Па понатаму од бизнисот вајда ќе има пари и за гоoooлем луксуз :)
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ке го купам КАКА и ке го носам у Интер хахаха
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Прво ќе се опремам јас...се по список..па праам едно фестивалче во земјава ко шо заслужува, па ќе им даам на земјоделците и на сите социјални случаи колку толку една премија од мене, и одам на Куба и не се враќам повеќе! :pos: И моите ќе ги осигурам исто пред да отидам :)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ке го купам КАКА и ке го носам у Интер хахаха
ова намерно пиша :)
со 10 милиони ни копачките не можеш да ги купиш.
Отвори тема како ќе потрошите 100 милиона па тогаш планирај го Кака :)
 

FoxXy Iv=)

Time passes..
Член од
10 мај 2008
Мислења
79
Поени од реакции
2
Паа најверојатно би го прошетала целиот свет прво, сите дестинации што ги сакам :) ...и тоа си го земам друштвото :)... Нешто би дала во хуманитарни организации ..и другото ке смислам коа ке ги имам! :)
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Може не половина ама ќе дадам одредена сум на пари во добротворни цели а другата половина за мене и ќе имам да извадам еден добар живот..
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
3 мил. у добротворни цели, 5 мил. инвестирам во некој бизнис, 1 мил. за исполнување на сите желби што ќе ми паднат напамет и 1 мил. за црни денови. :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.543
ke si kupam kuka vo Los Angeles,Hawai, Spanija,Avstralija. Pa ke si kupam tri cetri koli, pa ke go prosetam cel svet, ke investiram vo nekoj biznis i to...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Ќе дадам 9 милиони во добротворни цели и 1 милион за мене нека остане, не би купувал ништо посебно, само тоа што ми е потребно за да живеам.
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Прво ќе шетнам сегде, да ме видит светов. После ке си го купам секое единсвено нешо шо ми се свиѓа ( немам некои екстремни желби за куќи, коли...) после ќе пробам то шо можам на пријаелите да им угодам и после во добротворини цели за деца ке ги дам парите ама ке зачувам за црни деној ... И тоа... не ми текнува сеа друго , а сигурно попосле ке ми текни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom