Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
прво ќе го прошетам цел свет, па другото ќе го дам во добротворни цели :) и ќе стам нешто во банка, да имат и за тие после мене :)
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Ќе купам цела музичка продавница...конечно бас ќе набавам...и ќе одам на сите можни сфирки:) Делче од парите ќе одет за шетање и дел за добротворни цели. На пр. ќе изградам јавна кујна...:) јеее
Ах најважното...на една другарка и ветив кола кога ќе станам милионер, а на друга професионален фотоапарат:)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Crazy P0Y0L напиша:
хммм...ке си снимам мој сопствен филм со тие 10 мил. и ке ми се отварат мн врати ....:)
А ја и ти ќе бидеме во главни улоги :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Bi otisLA na patuvanje nekade na Karibite,bi si kupila avtomobil,bi otisla na soping i bi si kupila ama bas se sto mi se dopaga
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Па да видиме... Би купил акции од микрософт за едно 5 милиони евра за 2 милини би купил од DELL а со тие 3 што ќе ми останат би си купил куќа на бахами и јахта и би го прошетал цел свет би ги потрошил сите тие пари што ќе ми останат па после ќе ги продадам сите акции и ќе ги ставам парите во банка и ќе живеам од камата и ќе имам обезбедено 3 генерации минимум :baeh:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Тешко дека ке успееш баш во тие компании..Јас би ги инвестирал пред се во градежниот бизнис
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
- пола миЉонче издвојувам за некоја пристојна кола
- 3-4мил. за недвижности (куќи, станови...)
- 1мил. за шетање низ светов
- 3мил. инвестирам во нешто...
- апартман во Торино и сезонска за Јуве :vozbud:
- и останатото во банка за црни дани :toe:
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
105
Поени од реакции
0
-=}{VLATCHE}{=- напиша:
- пола миЉонче издвојувам за некоја пристојна кола
- 3-4мил. за недвижности (куќи, станови...)
- 1мил. за шетање низ светов
- 3мил. инвестирам во нешто...
- апартман во Торино и сезонска за Јуве :vozbud:
- и останатото во банка за црни дани :toe:
Ubava zamisla ama ova so crno so e ti e utnata investicija:pos2:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Ми текна, ми текна, ќе си купам портабл базен за во двор.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Една од работите што научив на економски ХАРТИИ ОД ВРЕДНОСТ бе браќа и сестри. 9 милиони таму за камата да добијам доживотно. А со милиончето за мама тато и братми.
 
Член од
24 март 2005
Мислења
40
Поени од реакции
1
Комплетно средена куќа по мој вкус, во близина на плажа, најверојатно некаде во Тајланд.
1 милион во банка - за мене, за да живеам во Тајланд само од каматата
Останатите 8 милиони во банка - Да ги финансирам пријателите (со каматата)

Засега тоа ми текнува, едноставно и многу фино :D

Ако ми текне уште нешто, ќе допишам. И онака темиве стојат со години на форумов :D

*is looking @ teh bright side*
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
10 milioni...
Otsekogas sum sakal Lamborgini, pa edno skromno Diablo za pocetok, bi trgnal so nego niz svetot i ke kupuvam luksuzni kuki sekade kade sto ke zastanam. Ke zavrsam vo Los Angeles, kuka na plaza, privaten avion i ke trosam dodeka imam pari, a potoa ke zeam na gore :icon_eek:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Mislam deka bi gi dala site pari na patuvanja. Sakam da vidam mnogu mesta. Bi gi zemala i site drugari so mene. Bi kupila kola, i mala kukicka ili barem nekoj stan opremen po moj vkus. Sekako bi bila i na goooolem soping.
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
bi otisla na gooooooolem soping i bi patuvala po nekoi egzoticni mesta i so mene bi ja zemala najdobrata drugarka........:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom