Добивате 10 милиони евра, како ќе ги потрошите?

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
mRnO напиша:
Тешко дека ке успееш баш во тие компании..Јас би ги инвестирал пред се во градежниот бизнис
Добро де ќе го купам T-Mobile или македонски телекомуникции тие нема да пропаднат а за пари ќе им се рашири газето :baeh: ако не нека биде градежен бизнис:toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
па на шопинг,шопинг и мнооооогу шопинг
ке дадам на оние кои немаат и секако дел за црни дни :zver:
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ce gi potrosim na fudbal mislam da setam niz drzavive i da gledam fudbal na stadion i toa do posleden denar bi gi potrosil SITE.
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Леле па ке го прошетам светот! И ке си купам едно БМВ бидејки најмногу сакам може да биде з4 или пак некоја 7..хаха и така несто ке дадам за хуманитарни цели да не излезе оти сум алчна..хехе и така па немора сите уште одма да ги НАМЕСТАМ...Ке се најдат и за понатаму! :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Прво ќе отворам прифатилиште за сите кучиња бездомници во Македонија.Ќе покренам кампања против злоупотребата на животни,и бидејќи во парите е моќта-ќе издејствувам тешки казни за оние кои мачат,убиваат и воопшто им нанесуваат зло на животните.

Тоа ми е слаба точка,си земам при срце било каква неправда кон животните,и прво би го средила тој проблем.

Со останатите пари ќе си купам мал милион работи кои отсекогаш сум ги сакала,а не сум можела да си ги дозволам.
 
D

Delux

Гостин
Дајте бе љуѓе да бидеме објективни...чисто сумљам дека некој ќе донира некое евро за добротворни цели!!
Не сакам да раширам негативна енергија со постот,ама секој првенствено ги задоволва своите потреби,и потребите на своите блиски,кога веќе се работи за таа сума од десет милони...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Delux напиша:
Дајте бе љуѓе да бидеме објективни...чисто сумљам дека некој ќе донира некое евро за добротворни цели!!
Не сакам да раширам негативна енергија со постот,ама секој првенствено ги задоволва своите потреби,и потребите на своите блиски,кога веќе се работи за таа сума од десет милони...
Тешко им е да поверуваат во тоа, само на тие кои не го можат истото.
 
D

Delux

Гостин
Дивајн напиша:
Тешко им е да поверуваат во тоа, само на тие кои не го можат истото.
Ама лесно и тоа да се кажи(јас ќе донирам за добротворни цели)кога не ги имаат почувствувано 10,000,000 евра
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Delux напиша:
Ама лесно и тоа да се кажи(јас ќе донирам за добротворни цели)кога не ги имаат почувствувано 10,000,000 евра
Да добие некој 10 милиони евра и да не помисли да даде нешто на добротворни цели, тогаш треба да е најголемиот себичен гад на светов ...:toe:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Delux напиша:
Ама лесно и тоа да се кажи(јас ќе донирам за добротворни цели)кога не ги имаат почувствувано 10,000,000 евра
А што ќе ти се 10 милиони евра,кога најголемата причина за твојата тага сеуште постои?Парите ќе ти купат среќа?
Ти можеш да возиш и Ламборџини,па сеуште да бидеш емоционално растргнат поради некој проблем на поглобално ниво.
 
Член од
27 април 2006
Мислења
108
Поени од реакции
2
10 milioncinja pa pa pa -_-?
pa ke im daam na nastavnicite u skolo po 1000 evra da ne me zapishuvaat i da mi stavaat 5ki pa posle ke si kupam eden enduro 125 toest 2:D pa na tato ke mu kupam edno avensisce naj novo eden X5
i edno 318i,eden v-storm(motorishte) ke mu kupam i 2 stana na mida
ke mu gi spojam i ke tupnam edno milionce na kauc:D
na bato ke mu kupam 4xalienware :D da zdivi eden Civic meracki od 2000god edno 318i i na nego i na nego edno milionce :D
na mama:D ke i kupam ginekoloshka ordinacija da si prai kejf (doktorka e.da ne me svatite pogreshno:D) pa edna mala kola (pff zena) i na nea edno milionce ako i treba ushe a 100% ke i treba:D ke mi kaze i za ostanatite taka . na dedovcite ke im kupam mercedesi da se kurcat :D
a na babite ke im daam po 300k i na dedovcite ako sakaat ushe ke kazat
i toa aaah i 2 milioni u svicarska:D i ja ke si kupam .... eheheee
i posle ke im daam na blizard pari da me napraat GM:DDDD:zlo: :zlo: :zlo: :zlo: :zlo: :zlo:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па некоја убава куќа со базен,пинг-понг и билијард маса,фитнес соба,сопствена сала за фудбал и баскет,ферари во гаража а остатокот би го вложил и штедел за да добијам уштте повеќе.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Авторов на темава за што го интересира као ке ги трошиме париве?? Да не не ги добие он па да ни се приклучи:DD..се зезам..иначе си купувам стан у ск најлуксузен едно мреџо, најјако озвучување да ги избркам сите станари и тоа е то:))
 
D

Delux

Гостин
Дивајн напиша:
Да добие некој 10 милиони евра и да не помисли да даде нешто на добротворни цели, тогаш треба да е најголемиот себичен гад на светов ...:toe:
Смешна ти е оваа констатација со гадов...знаеш цифрата е голема,па така мојот ум со таа бројка навлегува во апстракната уметност.
Еве ми го смени ставот,ако би имал некогаш толку пари и ќе донирам нешто,ама во твоја заслуга!!
Имам еден пост на оваа тема,дека би ги поделил парите со некој од форум,со мислиш себичност ли е тоа,од ништо да добиеш 5 милони евра?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom