Дијанетика и Скиентологија

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Stvarno ako tolku se grizi za zdravjeto na lugeto i voopsto za niv kakva e taa crkva sto cedi pari od lugeto?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.833
Поени од реакции
23.356
шематски приказ како до душевен мир.

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.397
Поени од реакции
7.654
Хехехе, знаеф дека за ова ќе се фатите. Тоа кога ќе се ожениш е само ако станеш член на SeaOrg. Онака имаш право да се жениш кога сакаш и со кого сакаш. И Мони не е во SeaOrg.

Фабјулос, нормално е дека нема да се чистиш ти па да останеш без ебан денар. Тоа се прави кога веќе имаш можност, во спротивно си живееш со сето она што го имаш во себе.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Абе луѓето убаво ви викаат
-ќе ве "исчистиме" од секакви зла кој го напаѓаат човечкиот дух....
(ама финтата е што вие сте толку очајни што дури зборот "исчистиме" го сфаќате со друга конотација......чистење од злото-парите :uvo:)

Тоа иде у стилот....
-Дај ми толку и толку пари(а во парите демек е злото) па јас како така ќе се справам со злото ако треба и мене нека ме прифати :baeh:........(пазете колку е двосмислена реченицата...ама сепак очаен човек нема време за размислување на вакви детаљи).

Е и ќе додадам..........сугестијата е таа што ги лечи сите болести и зла!!!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Абе луѓето убаво ви викаат
-ќе ве "исчистиме" од секакви зла кој го напаѓаат човечкиот дух....
(ама финтата е што вие сте толку очајни што дури зборот "исчистиме" го сфаќате со друга конотација......чистење од злото-парите :uvo:)

Тоа иде у стилот....
-Дај ми толку и толку пари(а во парите демек е злото) па јас како така ќе се справам со злото ако треба и мене нека ме прифати :baeh:........(пазете колку е двосмислена реченицата...ама сепак очаен човек нема време за размислување на вакви детаљи).

Е и ќе додадам..........сугестијата е таа што ги лечи сите болести и зла!!!
Многу точно,ценет мој колега Хофмане...:pos2:
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
WoW...Култот на алчноста почна да се рекламира и на нашето познато и едно од најслушаните радиа Antenna5,со давање на бесплатни примероци од книгата на Хабард за Дијанетика и Скиентологија...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Дијанетика..Скиентологија...Сајентологија...се е тоа едно и исто. Тоа е најнов интелектуален напад врз изворното христијанско учење, само запакувано во „најнова„ амбалажа. Ништо таму не е ново ниту тазе измислено. Тоа се проверени финти, кои се стари колку и светот, само се прилагодуваат кон современите трендови за да бидат прифатени од „модерните„ луѓе со т.н. „отворен„ ум, кој прифаќа се што е модерно, а непроверено.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
WoW...Култот на алчноста почна да се рекламира и на нашето познато и едно од најслушаните радиа Antenna5,со давање на бесплатни примероци од книгата на Хабард за Дијанетика и Скиентологија...
????????????????? кога ???? не може да биде можно :(
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.397
Поени од реакции
7.654
Хабардовиот Центар за Дијанетика и Скиентологија има соработка со скоро сите радија и телевизии во градов.

МИКИ1, колку само Христијанството нема врска со Скиентологијата...
Поголем дел од работите се превземени од Источните религии и философии.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бог знае колку пари им платиле.

Поголем дел од нивната филозофија се заснова на мислењето на болен човек.
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
Бог знае колку пари им платиле.

Поголем дел од нивната филозофија се заснова на мислењето на болен човек.
Болен, како тебе.

Прво прочитај некоја книга, па потоа збори, не давај празни коментари.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Марко сине....чим ја браниш оваа "наука"....речи му на татко ти да не отвара штедни книшки понатаму бидејќи ќе ти треба поголем кеш на разполагање ако сакаш да учествуваш во другарувањето со скиентолози!!!

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
Марко сине....чим ја браниш оваа "наука"....речи му на татко ти да не отвара штедни книшки понатаму бидејќи ќе ти треба поголем кеш на разполагање ако сакаш да учествуваш во другарувањето со скиентолози!!!

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Извини бате, ама јас имам прочитано доста книги околу Скиентологијата и Дијанетиката, имам завршено повеќе од нивните курсеви, и не, не ширам погрешни дискусии на форуми, полни со глупавост, дебилност, а немање докази за тоа. Имам повеќе пријатели на кои им препорачав да одат во Нарконон да се излечат, и до ден денес ми се благодарни.
А вие ширете си празни и погрешни дискусии.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Ајде бе Марко душо мачна...ај кажи ни сеа на сите колку те кошташе лечењето...или колку ги коштало другите што ти се благодарни....само ќе те замолам без дипломатски одговори од типот-секоја сеанса е различна!

:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom