Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Da moze ..samo treba da go najdes mestoto kade radioaktivnite zraci ja probivaat atmosferata....i rezultatot ke go osetis... koj znae... moz ke se opametis! Da ne dolzime...znaci moze da vlijae!
Пак си мудар?
Осеќаш потреба да се докажуваш?
Егото те лаже дека си паметен?

Сакаш банана?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Пак си мудар?
Осеќаш потреба да се докажуваш?
Егото те лаже дека си паметен?

Сакаш банана?
Aj da probam pak...Kosmosot moze da vlijae i vrz tebe. Kako? Kosmicki zraci!
Koga kosmickite zraci pominuvaat niz covekovoto telo momenltano gi Ajoniziraat tecnostite vo nego. Mutacijata i promenite vo covekovite geni se predizvikani od Ajonizirana radijacija kako sto se i samite Kosmicki zraci.

PS: Egoto me laze ..hahaha!
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Aj da probam pak...Kosmosot moze da vlijae i vrz tebe. Kako? Kosmicki zraci!
Koga kosmickite zraci pominuvaat niz covekovoto telo momenltano gi Ajoniziraat tecnostite vo nego. Mutacijata i promenite vo covekovite geni se predizvikani od Ajonizirana radijacija kako sto se i samite Kosmicki zraci.

PS: Egoto me laze ..hahaha!
Ок, разбрав.
Не е Егото, мозокот те лаже дека промените се од космичките зраци.
Не ти ни замерувам, толку ти дал Бог.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Ок, разбрав.
Не е Егото, мозокот те лаже дека промените се од космичките зраци.
Не ти ни замерувам, толку ти дал Бог.
Prasa ti dadov odgovor...Se napravi deka ne razibras ti poobjasniv... Toa sto tebe ne ti se dopaga odgovorot tvoj problem! Sea cekas da te prasam jas. Pocekaj si!
Posto bog ne postoi = ne mi dal nisto.Jas uposte ne im zameruvam na lugeto so koj si pravam majtap!Pozdrav.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.748
Поени од реакции
7.563
Ајде вака тогаш...
Дали и како космосот може да влијае врз мене?
Космос-комплексен подреден систем. Каков што е универзумот. Ова од современа физичка перспектива.

Тебе која перспектива те интересира?Филозофската?Религиозната?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.989
nema forumska vojna.

podolgo vreme igrame fudbal:)

p.s. pazi ke ti dade gol so prasanjeto za mislata:P
Реков дека јас сум на трибини, (технички и он е).
Но дали се работи за војна? Да, мислам така. Но во последно време е по смирен. Ќе да е на арно. :)
Форумов е размена на мислење....секој со своето, јебига демократија.
Еве Хепта го направи телетабис Ипси, го прелажа.
Јас не се трудам никој да прелажам, само давам насока да се размисли. Панатаму, останува на секој поединечно, со неговата интелигенција, да донесе заклучок.

ПС Околу една минута лажеш. За да го постигнеш тоа ти треба начин на кој истото се постигнува, а како што можам да видам ти тој начин не го знаеш.
Ако Гурџиеф рекол дека човекот мислата може да ја задржи само една минута тогаш ќе важи она правилоно “паметниот пишува, а глупавиот памти“. А ако ти си ја составил ова прашање тогаш дефинитивно треба да почнеш да пишуваш, доста памтеше, слаба меморија, деконцентрација, преоптеретеност или? :)
П.С. Ќе земам стоперица и ќе мерам па тогаш ќе ти кажам (разбери го ти ова на свој начин). :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ајде вака тогаш...
Дали и како космосот може да влијае врз мене?
СубЗиро е во право. Тоа што живееш на парче сферична форма од железо-силикатна конструкција која Космосот ја создал е доволно. Друго, и за космичките зраци е во право. Секоја микросекунда минуваат низ тебе. Месечината има исто влијание врз тебе. Знаеш ли и дека радијацијата од Јупитер, иако во минимален ефект, допира до тебе секој ден? Тоа што те натерало да погледнеш навечер горе на небото кога е чисто, и да останеш така зјапајќи? Ете ти уште еден ефект на Космосот, и како влијае врз нас.
 
Последно уредено:

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.695
Поени од реакции
11.724
We see stars everywhere... even on Earth :)

Природата не прави скокови - се е поврзано. Се на се друго влијае во соодветна пропорција...
Космосот не е бог, барем не оној даден во книгите на христијаните и муслиманите...
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
СубЗиро е во право. Тоа што живееш на парче сферична форма од железо-силикатна конструкција која Космосот ја создал е доволно. Друго, и за космичките зраци е во право. Секоја микросекунда минуваат низ тебе. Месечината има исто влијание врз тебе. Знаеш ли и дека радијацијата од Јупитер, иако во минимален ефект, допира до тебе секој ден? Тоа што те натерало да погледнеш навечер горе на небото кога е чисто, и да останеш така зјапајќи? Ете ти уште еден ефект на Космосот, и како влијае врз нас.
Дали космосот ќе ми ја промени свеста, или како може да ми помогне во земјениот живот да се осеќам подобро, без да имам грижа на совеста?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дали космосот ќе ми ја промени свеста, или како може да ми помогне во земјениот живот да се осеќам подобро, без да имам грижа на совеста?
Ако немаш совест, нема да имаш ни грижа на совест. Космосот не му обврска кај тебе да менува било што, тоа е твоја обврска/избор. Мене ме променил, на пример. Други луѓе не. Космосот ли е крив? :D
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Ако немаш совест, нема да имаш ни грижа на совест. Космосот не му обврска кај тебе да менува било што, тоа е твоја обврска/избор. Мене ме променил, на пример. Други луѓе не. Космосот ли е крив? :D
Слабо, слабо тоа некако...во матни води пливаш.
Кажувате прикаски за космосот, ама немате поима што и како.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Слабо, слабо тоа некако...во матни води пливаш.
Кажувате прикаски за космосот, ама немате поима што и како.
A ти ги имаш тајните на Космосот? Па сподели брат :D
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Ajde prosvetline ti!
Па вие требе да не просветлите.
Ние веруваме во Бог, не во космосот, вие сте тие што верувате во космосот.

Како делува врз тебе космосот?[DOUBLEPOST=1404395633][/DOUBLEPOST]
A ти ги имаш тајните на Космосот? Па сподели брат :D
Не грешка си брат, јас ги знам тајните на Светите Книги, јебеш космос и други атеистички мудрости.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Па вие требе да не просветлите.
Ние веруваме во Бог, не во космосот, вие сте тие што верувате во космосот.

Како делува врз тебе космосот?[DOUBLEPOST=1404395633][/DOUBLEPOST]
Не грешка си брат, јас ги знам тајните на Светите Книги, јебеш космос и други атеистички мудрости.
Te kopka nesto znaci?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom