Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ако ми велиш дека лажам, тогај јас ти велам дека си серко, и дека си тежок комуњар, на кој родителите секогаш лижеле газ.
Се гледа дека лажеш. Ти дадов тогашен устав. А навреди и поган јазик од виничанец не ме ни изненадува.
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Се гледа дека лажеш. Ти дадов тогашен устав. А навреди и поган јазик од виничанец не ме ни изненадува.
Овче поле..
Мајмун да беше до сега ќе сфатеше...
Едно е теорија друго е пракса...има нешто што не ти е јасно во оваа реченица?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Овче поле..
Мајмун да беше до сега ќе сфатеше...
Едно е теорија друго е пркаса...има нешто што не ти е јасно во оваа реченица?
Мене се ми е јасно. Само тебе уште не ти е јасно и никогаш нема да ти биде. А на твое ниво и да сакам не можам да се спуштам, не сум дервиш+христијанин. Само тие може да се така погани на уста.
 
Последно уредено:

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Него, од таму произлегува твојот гнев кон атеизот?
Не, нема врска, атеизмот е глупост сам по себе.
Јас разбирам млади дечки да се атеисти, најверојатгно и јас бев атеист на 20г.Не разбирам луѓе на 50г , имаш пример овде, кој спие во чавките, кои ги жалам, и на таквите мора јак шамар за да се разбудат од сонот.Не дека ги мразам, само сакам да им помогнам.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Не, нема врска, атеизмот е глупост сам по себе.
Јас разбирам млади дечки да се атеисти, најверојатгно и јас бев атеист на 20г.Не разбирам луѓе на 50г , имаш пример овде, кој спие во чавките, кои ги жалам, и на таквите мора јак шамар за да се разбудат од сонот.Не дека ги мразам, само сакам да им помогнам.
:icon_lol::icon_lol:
Шамараш, рендаш, дриблаш, алал да ти е.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Не, нема врска, атеизмот е глупост сам по себе.
Јас разбирам млади дечки да се атеисти, најверојатгно и јас бев атеист на 20г.Не разбирам луѓе на 50г , имаш пример овде, кој спие во чавките, кои ги жалам, и на таквите мора јак шамар за да се разбудат од сонот.Не дека ги мразам, само сакам да им помогнам.
Глеј помогни си себе. Не да спиеш него си во зимски сон. Ете што прави тоа учењето на
Георгиј Иванович, ствара вакви ко тебе спанковци.
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Глеј помогни си себе. Не да спиеш него си во зимски сон. Ете што прави тоа учењето на
Георгиј Иванович, ствара вакви ко тебе спанковци.
Иш иш...не си ја ишкај сам мувата....се пронајде?
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Ne vi e sram be...! Sea pocnavte i so shamari ! Pa nemojte taka be... BOG e on ...A neli BOG e ljubov!...:pos:
Nemojte protiv ljubovta taka!
 

Bog

Само Бог може да ме суди
Член од
3 мај 2014
Мислења
736
Поени од реакции
306
Ne vi e sram be...! Sea pocnavte i so shamari ! Pa nemojte taka be... BOG e on ...A neli BOG e ljubov!...:pos:
Nemojte protiv ljubovta taka!
Па јас сите ве сакам...
Само „тепам“време и заспани атеисти..
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не, нема врска, атеизмот е глупост сам по себе.
Јас разбирам млади дечки да се атеисти, најверојатгно и јас бев атеист на 20г.Не разбирам луѓе на 50г , имаш пример овде, кој спие во чавките, кои ги жалам, и на таквите мора јак шамар за да се разбудат од сонот.Не дека ги мразам, само сакам да им помогнам.
Нема логика. До 20-тата година да знаеш една вистина, а потоа оп “созреваш“ и прифаќаш друга!
Јас слично мислење имам за Христијанството, и што сега? Да земам да се карам со вас, со муслимани, хинду, буда, сифисти, торајанци и какви се уште нема? Не бива.
Ако еден е Бог, религијата треба да ве спојува, а не да ве разделува. Иако сметате дека патот е различен. Различен е, но идеалите се исти (не мислам на оние кои војуваат моментално и Ирак или Нигерија) мислам на оние нормални Христијани и Муслимани.

Викаш дека си сакал да станеш член на КПЈ. Која била паролата? „Братство и единство“?
Дел од босанците се муслимани, словенците, македонцијте, босанските срби и црногорците се православни, а хрватите се католици. Дали религијата застанала пред човекот до таа 90-та? Не. Па и таа 90-та била сценарио, се чекала смртта на Тито, ко денес што се чека смртта на Кастро и како што се чекаше на Чавез, и ко што се чека смртта на Мугабе.......ај да не мешам многу политика
Политиката моментално е пред човекот. Дали е тоа во ред? Не, нормално...... Ако војните разделуваат (ти правиш екипи и разни чуда) и тоа е еден вид на војна. Дали според тебе таа е во ред?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Bog

Kajgana Shop

На врв Bottom