Дискотеки VS. градски парк

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
видов тука дела има спротивности...од едната страна турбофолкери , шемаџии (дискотеки), а од другата страна металци, панкери, најнормални луѓе (парк)

бев вчера во парк и иако немаше светло си поминав најубаво до сега, друштво, малце повеќе пивце и се е супер


и за тие што секогаш поминуваат во парк (за да стигнат до дискотеките) нека не се фолираат дека само металци седеле, седат секакви луѓе
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
видов тука дела има спротивности...од едната страна турбофолкери , шемаџии (дискотеки), а од другата страна металци, панкери, најнормални луѓе (парк)

бев вчера во парк и иако немаше светло си поминав најубаво до сега, друштво, малце повеќе пивце и се е супер


и за тие што секогаш поминуваат во парк (за да стигнат до дискотеките) нека не се фолираат дека само металци седеле, седат секакви луѓе


Тачно пеер...Секакви луѓе седат,се зезаат,си пијат...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.470
Поени од реакции
47.396
видов тука дела има спротивности...од едната страна турбофолкери , шемаџии (дискотеки), а од другата страна металци, панкери, најнормални луѓе (парк)
поим за “нормални луѓ’’е секој различно го сфаќа синко....( за мене некој издрпан хипик со коса и брада не е баш нормална појава)....
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
поим за “нормални луѓ’’е секој различно го сфаќа синко....( за мене некој издрпан хипик со коса и брада не е баш нормална појава)....
во наше општество не е до толку нормална појава, ама за мене а и за многу други луѓе Е нормална појава,
dont judge a book by its cover
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Под нормални луѓе најверојатно спаѓаат тие кој што не се етикетирани како металци , панкери , турбофолкери и слично .. Макар да ретко е кој не е етикетиран ... И Според Мене 1:0 За Парк
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.470
Поени од реакции
47.396
видов тука дела има спротивности...од едната страна турбофолкери , шемаџии (дискотеки), а од другата страна металци, панкери, најнормални луѓе (парк)
во наше општество не е до толку нормална појава, ама за мене а и за многу други луѓе Е нормална појава,
dont judge a book by its cover
па и ја тоа викам..............
 
Член од
25 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
ti si brat high society! mozes da ides u trend,a nie obicnite smrtnici nesto po taka.... :)
така е брату...ПАРК ФОРЕВР!...не дека не ми се иде у кафичи и дискотеки...али шо да праиш...парк си е хардкор..немоеш да смениш...
 
Член од
25 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Така, пајаци!
И јас мислев дека се комарци и чудно ми беше од кај толкави „пликови“ имам по рацете... Кога станува, и гледам како (обесен на пајажина) ми виси еден пајак на рака. Ау, језиво човече! Сум рипал ко луд за да го тргнам од мене. :vozbud:

Цела вечер ми ја уништи. :)
да не стана спајдрмен ??? ...РоФл
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Хммм тешка одлука. И двете места се топ. У парк е топ пошо си седиш со друштво, си пиуцкаш пивце или винце и си кулираш а у дискотека па е убаво шо има топ журчиња и можеш да се убиеш од играње. Според мене - нерешено.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Паркот ќе биде во подем се додека македонија не добие локали за сите вкусови.Засеа само турбофолкоселскоретардиранаглупата нација има локали и ништо повеќе
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Паркот ќе биде во подем се додека македонија не добие локали за сите вкусови.Засеа само турбофолкоселскоретардиранаглупата нација има локали и ништо повеќе
кој ке го прочита ова живти се, треба пола саат да го декодираш
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Најдобро е пред дискотека у парк на едно пивце винце, да се загрееме и после у дискотека!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
На крајот на сезона 2008ма се донесе срамен закон со кој не може човек да си купи алкохол после 19:00. Не знам дали е затоа што газди на дискотеки ја имаат спонзорирано кампањата на владејачката партија или лош превод на некој европски закон, но ова му доаѓа како во бокс меч на еден од боксерите да му ги врзеш рацете.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас сум за дискотеки.
Порано кога учев средно сакав да седнеме во парк да си пиеме и да си се забавуваме на свој начин. Но и тогаш пак предност дефинитивно има давав на дискотеките. Немам седено во парк од тие средношколски денови.

А читам ненормални биле тие што седеле во парк, а тие што седат пак во парк кажуваат ненормални се оние во дискотеки што одат. Нема нормално и ненормално кога вкус е во прашање. Треба темава да си има анкета и мислам дискотеките ќе победат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom