Дискотеки VS. градски парк

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
abe u disoteka e bolje.Si imas muzika PIENJE eden kup si se prais letva i ZAKON si pominuvas i ke lapnes nesto u diskoteka vaka u park tapa e.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
148
Поени од реакции
0
Дефинитивно парк. Мразам буткања пред дискотеки, а уште помалце внатре. Не ми се гледаат малишана како се распеале на хардкор шабанерија, а уште помалце да го слушам тоа и да присуствувам на таков настан. Точно е дека се повеќе копиљаци идат и се пијанчат у парк и мора да ги слушаш како се дерат али тоа ти е. У парк едино идам со друштво и со девојката така да секогаш ми е топ. А за во дискотека и да идам со друштво ќе ми биде серка пошо више не пуштаат добра музика, а и секогаш треба да ги гледаш истите фаци
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Vo park, definitivno:) moes da vidis mn luge, da si lezis na treva, da uzivkas, da si svirite gitara (so ja mn postuem)...a za u diskoteka, prasanje e dali ke ti se pogodi muzikata, pa guzva...park si e park:)
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
zavisi do raspolozenie... nekad sakam da se izurkam nekad sakam da si sedam so drustvoto u park na tiho malce hehe jes da poishe preferiram diskoteki :)
 
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
nikogas ne sum klepal vo park a i ne planiram ....isklucivo diskoteki , kafici , i nekogas kafani
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Pa zavisi u koja diskoteka... ili klub... u Castro moze, ali posto zavrsi sezona sega u park definitivno.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
Влатко_Русин напиша:
abe u disoteka e bolje.Si imas muzika PIENJE eden kup si se prais letva i ZAKON si pominuvas i ke lapnes nesto u diskoteka vaka u park tapa e.
Sve toa sto nabroja moze i u park da go ima, a posebno pienjeto sto duri i povise go ima u park (poeftino!). A sto se odnesuva na toa da lapnes nesto, toa mozes i u park da go pravis. I muzika isto: ke se soberete drustvo, ke sednete u krugce, 1-2 gitari, ke peete i ete ti muzika.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
vo park vo park odime vo park...
vcera zakon si pominav.. yes da grlovo me boli od peenje ali bese bolje od diskoteka u sekoj slucaj..
nikoj ne te buta.. nikoj ne te gazi... ne si prisilen da slusas shabanerija.. i mali deca stokmeni tip top kao se mislat mnogu golemi i se tepaat... ne slusam muzika po izborna nekoj shaban tamu tuku ona sto go sakame site u drustvoto

U B A V I N I
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако треба да бирам,тогаш би избрала - дискотека.Иако не сум голем љубител на дискотеки,повеќе сакам да седам на кафе на кеј или во било кој друг кафич...Но подобро во дискотека отколку во парк...Не знам многу мразам да седам на трева..многу ми е досадно...ако така треба да седам во маало подобро ќе си седам.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
G park definitivno e najtop mesto za vo leto a vo zima kafic. Diskoteka na doaga u obzir. U diskoteka retko idam i koga idam, idam radi drustvo.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
diskotekive se mrenje vise .... se edno isto ... taka da, park definitivno !
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Парк,се што ти треба ќе си донесеш,ќе си пиеш што сакаш,ќе си слушаш што сакаш,ке си седиш кај и со кого сакаш,млади и весели сме сите,природна клима и вентилација,и толку.
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Vo park e podobro odkolku vo diskoteka.Si sedis so drustvo,si piete,se smeete.A vo diskoteka e tapa.Prvo od muzikata da po4nam.......:helou:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
PxL напиша:
е баш ме интересира луѓе кои боље си поминува, локација градски парк до 5 часот наутро, или пак дискотеки до 1 ч.:toe: ајт пишете
Е па пред да одам во дискотека сакам да одам во парк.. Пиеме со другарите.. за кога ѓе појдеш во дискотека да бидеш "весел" :)
Па после 1 часот повторно во парк.. забавата треба да продолжи до на утро.. не ретко се случува да земеме пијачка и во парк продолжуваме да пиеме.. :)
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
poubavo e vo park! disco is bullshit!!!! da vi kazam pravo poveke sakam da sum u park odnego u disko bidejki disko odsekogas sum mrzel i ke mrzam do krajot na zivotot!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom