Дискотеки VS. градски парк

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
И двете журките во Колосеум а и пијанките на сепариња
 
Член од
10 август 2006
Мислења
178
Поени од реакции
2
dada mora i ja da go pofalam ljunfer zakon e se iamat tamo OPAKI aktivnosti desavano porano HMHMHMHMHMHMHM
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
ROBOCOP напиша:
dada mora i ja da go pofalam ljunfer zakon e se iamat tamo OPAKI aktivnosti desavano porano HMHMHMHMHMHMHM
Љумфер рулз. Нема подобро нешто од тоа да седнеш кај што се спојуваат двата „наслоњачи” на „љумферот”, да ги рашириш рацете наназад, да си „пашнуваш” од цигарчето повремено, а во истиот момент пред тебе да има прекрасна девојка клекната на колена и да те блоуџабосува. Интересно е зошто си толку опуштен и релаксиран, а во исто време напнат да не помине некој... :vozbud:

Чувството е неверојатно. Гласам за парк.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
НИт дискотеки бе братче нит градски парк...сум се откажал ја од дискотеки одамна...за дружба и служба сум у викендица кај мене и тачка, најопуштено...ако е веќе зафатена(моите, брат ми) тука ти е водно или околните ридови...милина
 
Член од
16 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
abe najbolje e park be zarem ne vi e zdosadeno od diskoteki i od ista atmosvera
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
abe mene poveke mi se ide u park....ke si ja zemam gitarata...pivce..drustvo..i ete ti..ke pomines super...
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Mladosta ja ostaviv vo park (posso vaka stara sum). Tamu mozes da gi vidis site shto sakas.....i shto nejkes, ama sepak, kako sedenje na treva bez mnogu galama nema nisto :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Edit:
Дефинитивно не парк. Ме испокасаа пајаци - мамицата!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Acid напиша:
Edit:
Дефинитивно не парк. Ме испокасаа пајаци - мамицата!
Да не мислиш комарци? Пајаци....бар објасни како тоа? :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
TpH_Bo_OkO напиша:
Да не мислиш комарци? Пајаци....бар објасни како тоа? :)
Така, пајаци!
И јас мислев дека се комарци и чудно ми беше од кај толкави „пликови“ имам по рацете... Кога станува, и гледам како (обесен на пајажина) ми виси еден пајак на рака. Ау, језиво човече! Сум рипал ко луд за да го тргнам од мене. :vozbud:

Цела вечер ми ја уништи. :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Acid напиша:
Така, пајаци!
И јас мислев дека се комарци и чудно ми беше од кај толкави „пликови“ имам по рацете... Кога станува, и гледам како (обесен на пајажина) ми виси еден пајак на рака. Ау, језиво човече! Сум рипал ко луд за да го тргнам од мене. :vozbud:

Цела вечер ми ја уништи. :)
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Каков хорор... А Таа?
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Acid напиша:
Така, пајаци!
И јас мислев дека се комарци и чудно ми беше од кај толкави „пликови“ имам по рацете... Кога станува, и гледам како (обесен на пајажина) ми виси еден пајак на рака. Ау, језиво човече! Сум рипал ко луд за да го тргнам од мене. :vozbud:

Цела вечер ми ја уништи. :)
E da, od pajaci i komarci vrie.....ipak glasam za toa.
P.S. Sovet za polesno pominuvanje, kupi si Kamagel, ima vo sekoja apteka, Acid. Chuda pravi :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
АЈ па сеа пајаци...мене нит пајаци ме касали нит комарци, ама штом сите викаат има значи до мене е.....толку ли сум страшен мајкуму па и пајаци да бегаат од мене:pos::pos:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
U diskoteka ne sum bil ova leto ni ednash. U park koa ideme sedime na separinjata kaj fontanata.Ne mi e mnogu interesno da sedam u park ali nekad radi promena e OK ... aj cao
 
Член од
4 август 2006
Мислења
11
Поени од реакции
0
ovaa godina nekako nema shema po diskoteki, pa taka da....glasam za park, a dali ke si pomines ubavo zavisi od drustvoto a i od sebe.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom