Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
NEMA RABOTA TOA E NAJLOSOS NE ODAT JABOLKATA A I TIE STO ODAT SE ROMO OD PRILEP BITOLA VELES I NE ZNAM USTE OD KADE A NIKOJ NE VELI ZA NIV NISTO A ODI VO NIVNITE OPSTINI GLAVATA KE TI JA ISKRSAT
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
Pa kako da ima rabota koga na buzle sekogas mu e malku!! Toa e najtragicno! Kradese cel zivot! Ne mi e maka so kradese tuku maka mi e so ni na kratko ne pomisli da napravi nesto za da si ja zadrzi pozicijata. A toj samo za nego!
Sega plakja po lugjeto, ne zali. Ne zali zatoa sto nebroeni pari krena od TAT i od mnogu drugi privatizacii sto gi namesti a od koi nastradaa samo rabotnicite koi ne mozat da cekaat na jabolka zasto gi nemaat.Od lugje od koi golem procent se samoubile radi taa afera. A toj so nivnite pari sega eve ke im staval struja vo bavcite na negovite! Kako ne mu e sram?? A na toj so se pofale ne mu e jasno deka vo tie pari ima golem del i od negovite koi buzle mu gi skratil na ovaj ili na onaj nacin!!
Buzle e covek bez sram, covek koj ako malku razmislese i ako malku bese pameten ke ja napustese drzavava so se toa so go ima ukradeno za da ne go kolnat lugjevo!!! Kako mozi da gi lazi deka ke zemal krediti za da ja krene opstinava???? Kako ministerot ke mu dade takva moznost na covek od sdsm???? Lugjevo so mu veruvaat se mnogu glupavi. A kako ke stigne da gi vraboti site???? Da otvori 5 fabriki i nema da ima mesto za site potapsani po ramo.:tapp: Trebase so vreme da misli odnosno da vraboti so povekje soferi ko bese so Iljo tutunskata mafija, togas mozese da vraboti so povekje soferi za so povekje toni cigari da pominat preku granica za so povekje milioni za sega da ima da mu stava na niva struja!
Zal mi e sto na dusa ke gi zemi decata so gi pika na sovetnicki, vakvi naivni kako Chombe i kako Natasa.
POZNAT E SAMO PO TOA STO CEL ZIVOT IGRA VALKANO!!!!
OVOJ PAT LUGJETO NE MU SE PLASAT!!!!
KAKO STO GO DONESO NA FUTELJA TAKA I KE GO TRGNAT!!!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
дали и на кој начин општината придонесува за развој на спортов во Ресен?

во последно време би рекол дека ситуацијата е катастрофална, имено игнорантскиот однос и негрижата за спортските клубови доведоја да 2 фудбалски клуба преспа и братство се скоро меѓу мртвите, женскиот ракомет е дојден на нула, машкиот ракомет некогашната гордост е на работ на замиранје...сите овие клубови се под општинка капа, до каде е инцијативата за формиање на општински кошаркарски тим?

од друг аспект спортската сала полека се рапсаѓа пред се мислам на паркетот ( иако покрај сопствениот буџет за салата таа собира пари и од наплаќање на термини за рекеативци по 600 ден за еден сат) , градското фудбалско игралиште во центарот на градот посебно во трибинскиот дел е змијарник, и едниствениот рекреативен центар изграден на гимназија е распаднат еден кош нема, нишалки и останати реквизити за деца се откорнати....една сијалица здрава нема а за клупите кои беа поставени одамна трагот не им се знае.

новиот градоначалник ќе мора сериозно да се зафати на ова поле!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Колку само жестина има на темава, чудо едно, сменети улоги, тие што до вчера специјално за избори се регистрираа да трујат денес се жалат на новите регистрирани, човек да помисли дека за Њу Јорк се води битка, а биткава и силите со кои се стартува се добро познати на сите, само секој со своите надежи, и тоа на крај ни останува, да се надеваме, секој за својот или секој за тој кој смета дека ќе биде подобар.
Човек читајќи го полтронот Тест ќе си помисли дека е некој граѓанин кој еве се затекнал во ситуацијава па пишува на темава бидејќи му смета ваквиот вокабулар на редовните во темава и навредите кои се пишуваат а само ако малку поназад се погледне... хинт - накај парламентарните избори, ќе се види кој е кој и кој творел и пишувал како што требало. (Порака за него... ако ти смета општина во која Вмро е на власт и би се отселил од неа.... што е со држава која е водена од Вмро... туку да те потсетам.... оваа е таква, не бегаш?)
Гледам доста членови на умс Вмро Дпмне, кој подробно ја знаат програмата на господинот Волкановски и ги молам да ја изложат.

И не заборавајте... ни треба човек кој ќе се грижи и за случаите како на ФАРАОНЧЕ.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
дали и на кој начин општината придонесува за развој на спортов во Ресен?

во последно време би рекол дека ситуацијата е катастрофална, имено игнорантскиот однос и негрижата за спортските клубови доведоја да 2 фудбалски клуба преспа и братство се скоро меѓу мртвите, женскиот ракомет е дојден на нула, машкиот ракомет некогашната гордост е на работ на замиранје...сите овие клубови се под општинка капа, до каде е инцијативата за формиање на општински кошаркарски тим?

од друг аспект спортската сала полека се рапсаѓа пред се мислам на паркетот ( иако покрај сопствениот буџет за салата таа собира пари и од наплаќање на термини за рекеативци по 600 ден за еден сат) , градското фудбалско игралиште во центарот на градот посебно во трибинскиот дел е змијарник, и едниствениот рекреативен центар изграден на гимназија е распаднат еден кош нема, нишалки и останати реквизити за деца се откорнати....една сијалица здрава нема а за клупите кои беа поставени одамна трагот не им се знае.

новиот градоначалник ќе мора сериозно да се зафати на ова поле!

Да те поправам господине:

ФК Братство - згасна (значи не се СКОРо -тие се МРТви)
ФК Преспа - Згасна (еден од најстарите фудбалски клубови во македонија)

ЖРК Преспа - ЗГАСНА

РК Преспа -сеуште не згасна ,ама му се гледа крајот , инаку последни се во лигата...

За време на овој градоначалник небеше направено ама баш ништо во поглед на развојот на ресенскиот спорт или подобрување на спортската инфраструктура!
Затоа го советувам новиот градоначалник да посвети внимание и на овој сегмент од животот на ресенчани (пред се младите) ,бидејќи очигледно е дека многу малку да е речам ич не се прави за нив!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Po anketava videte koj ke pobedi na 22 mart,i koj ke slavi pobeda.
se razbira VMRO-DPMNE i nasiot kandidat za gradonacalnik.
Eden golem pozdrav i do pederceto JOVAN SOKOLEVSKI i negovata komunjarska web strana Prespasky koja e platena od buzle.
vie samo prodolzete so kradenje i vi go gledame krajot za dve tri nedeli.
Анкетата тука не покажува ништо :) види ги и другите анкети каде се спомнува Вмро на форумов и белким ќе сфатиш нешто, т.е дека тука не има во голем број... ама не се сите од Ресен па да можеш да одлучиш дали и процентуално состојбата во Преспа е таква. :smir:
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Па можеби не значи анкетата ништо...ама ако успееме ние ресенчани да ги надвладееме личните суети и интереси ,и за момент помислиме што би било најдобро за Ресен ,тогаш ќе сватиме дека со овој градонаќалник не ја бива многу!
Од него корист видоа само 30 блиски луѓе кои му го лижат газот ..(според некои информации,во пакет со газот и нешто друго) и апсолутно баш никој!
За бузле очекувам да гласаат само тие на кои им зависат работните места од него , и тие што се уште веруваат на добиените ветувања од него!

МИСЛАМ и дека овај пат бузле ке го снајде тоа што тој им го прави на неговите сдопартици , и тој ке добива ветувања дека ке гласаат за него - а всушност на избори ке го заебат ,или нема да гласаат или ке гласаат за другите конкуренти!

пАРТИСКИ НЕ СУМ определен ,ама мислам дека ако бузле терат немат многу аир да видиме...
не сум многу сигурен ни дека Волкановски или Кико ке ја опраат работата ,ама дур не смениме не можиме да знеме како ке е!

Другу , ме плашит да не почнит бузле да ги купвит гласојте и да ги раскарвит вмровците меќу себе...

треба да знае веќе еднаш - ДЕКА НИКОЈ НЕ МУ СЕ ПЛАШИ !!!!

Треба да знае дека нема ниту еден посериозен проект направнро во градот, и веројатно да небеа невладините од ресен ,ќе бевме единствен град без ниту една странска донација...срамно за жал
Гледам се некои форуми организират, се некои сттрратегии изработвит...за џабе,....

проектот со градскиот плоштат не е негов.
Со голем река не е на општината...

незнам дали има нешто по заслуга на општинската администрација , можда има,сигурно има невелам дека нема, ама стварно тоа за ништо не го подобрило мојот живот !!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Колку само жестина има на темава, чудо едно, сменети улоги, тие што до вчера специјално за избори се регистрираа да трујат денес се жалат на новите регистрирани, човек да помисли дека за Њу Јорк се води битка, а биткава и силите со кои се стартува се добро познати на сите, само секој со своите надежи, и тоа на крај ни останува, да се надеваме, секој за својот или секој за тој кој смета дека ќе биде подобар.
Човек читајќи го полтронот Тест ќе си помисли дека е некој граѓанин кој еве се затекнал во ситуацијава па пишува на темава бидејќи му смета ваквиот вокабулар на редовните во темава и навредите кои се пишуваат а само ако малку поназад се погледне... хинт - накај парламентарните избори, ќе се види кој е кој и кој творел и пишувал како што требало. (Порака за него... ако ти смета општина во која Вмро е на власт и би се отселил од неа.... што е со држава која е водена од Вмро... туку да те потсетам.... оваа е таква, не бегаш?)
Гледам доста членови на умс Вмро Дпмне, кој подробно ја знаат програмата на господинот Волкановски и ги молам да ја изложат.

И не заборавајте... ни треба човек кој ќе се грижи и за случаите како на ФАРАОНЧЕ.
TIE SLUCAJI SITE GI ZABORAVIJA NE MOZAT NI DA SE SETAT NA MENE KAMOLI DA MI POGONAT AMA SE NADEVAM ZA SKORO VREME KE SE OPRAAT RABOTITE A TIE STO SE PLATENI ILI ISTOMISLENICI NA COVEKOT VO TRENERKI KOI NE VERUVAAT ZA MENE USTE EDNAS GI POVIKUVAM NA KAFE KAJ MENE A I CEL CENTRALEN NA SDSM A NE DEKA NE BILO VO NADLEZNOST NEGOVA TOA DA SE GRIZI ZA GRAGANITE DA MU GI RESAVA PROBLEMITE TOGAS VE MOLAM STO E TOJ I STO FUNKCIJA VRSI SRAM I REZIL ZA CELA OPSTINA E OVA
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
пред неколку страни на истава тема пастирав до извадок поврзан за ``аквапура`` во кој стоеше ова

Договорот заведен под број 22-8575, тогашниот министер Џемаил Мехази го потпишал како ОТУЃУВАЧ, со „АКУАПУРА ХОТЕЛС ВИЛЛАС И СПА-МАКЕДОНИЈА“ ДООЕЛ Ресен, како КУПУВАЧ. Под името на оваа фирма има потпис, а името и презимето на овластениот потписник не е наведено. Претпоставуваме дека се работи за „португалецот“ од Ресен, Михаил Хаџи Ангелески.

бидејќи интернетов дава големи можности пребарав да видам кој е Михаил или некаде се сретнува како Мишо хаџи-Ангелевски.

-

  • Мишо Хаџи Ангелески, МАРКОНИ ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ, -СКОПЈЕ Претседател на
    Управниот одбор на Здружение на индустријата за преработка на дрво и за производство на мебел.
во ресен бившата пилана е приватизирана од маркони и го носи името АД Интерна Ресен - производство на финални производи од дрво

еве ви нивни официјален линк http://www.markoni.com.mk/

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Маркони инженеринг [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Маркони инженеринг претставува една од позначајните фирми за ентериер и дизајн, која се здоби со значително искуство за потребите на клиентите, така што разви еден систем на производи и услуги, доволно флексибилни за задоволување на барањата и на најимагинативните клиенти.Маркони инженеринг се ориентира кон овозможување целосни услуги во реализацијата на комплексни проекти. Широкиот круг услуги се однесува на дизајнирањето и производството на мебел. [/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дизајнирањето и производството на мебелот значи опремување на хотели, ресторани (маси и столови), професионална опрема за кујни, административни простории и директорски кабинети, исто како и опрема за училишта, градинки, универзитети (лаборатории, амфитеатри, кабинети), болници, пензионерски домови и домашен мебел. [/FONT]



[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Преспа - Ресен[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Преспа - Ресен ги изведува следниве производствени операции примарна обработка на трупци (12000 кубни метри трупци годишно)
производство на букови штици и букови елементи
производство на паркет
производство на материјал за пакување

[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]

-
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Интерна[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] - Ресен[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Интерна е носител на финалните операции во преработката на дрво, целосен третман на масивно дрво и иверка и интерна и екстерна столарија. Исто така произведува дрвени врати и прозорци, врати (крила и каси) произведени од ламинат или фурниран МДФ.

[/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Хотелски комплекс Свети Наум [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Лоциран е на брегот на Охридското Езеро. Капацитетот изнесува 6 двокреветни хотелски соби и 23 апартмани, ресторан, две конференциски сали со можност за симултано преведување. Комплексот целосно ги задоволува потребите на оние туристи кои преферираат мирен и тивок одмор. Воедно е погоден за одржување на конференции, состаноци и други собирања.
веб страна:
www.hotel-stranaum.com.mk
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

истата фирма ``маркони`` користи земјиште во св,наум охрид и го поседува хотелот ``маркони`` св. наум ( бучковски последната свадба таму ја имаше)...отука ми доаѓа и симптоматично и обидов да преку ``аквапура`` маркони да лапне и дел од преспанското крајбрежје можеби нешто слично како во св. Наум.... инаку во ``нова македонија`` од 21.09.2007 има дел од текст во кој стои Државниот секретар истакнува дека е во тек постапката за враќање на 10 илјади метри квадратни земјиште кај Свети Наум што во претходните години и беше отстапено на фирмата „Маркони“

наградно прашање..кои се португалците од ``аквапура``?
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
USTE EDNAS SAKAM NEKOJ DA MI RAZJASNI ZA MOJOT SLUCAJ OVI OD SDSM BIDEJKI TIE SE ZNAAT KOJ E NADLEZEN DA SE GRIZI ZA PROBLEMITE NA LUGETO DA POVTORAM NE TREBAAT LAZNI AKVAPAURI MALVERZACII BESKRAJ NE TREBAAT KLLUPI OSVETLENIE I MALDI SEKRETARKI ZA GALANJE TREBA NESTO KONKRETNO ZA NARODOT DA VIDI A TOA GO NEMA
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
TIE SLUCAJI SITE GI ZABORAVIJA NE MOZAT NI DA SE SETAT NA MENE KAMOLI DA MI POGONAT AMA SE NADEVAM ZA SKORO VREME KE SE OPRAAT RABOTITE A TIE STO SE PLATENI ILI ISTOMISLENICI NA COVEKOT VO TRENERKI KOI NE VERUVAAT ZA MENE USTE EDNAS GI POVIKUVAM NA KAFE KAJ MENE A I CEL CENTRALEN NA SDSM A NE DEKA NE BILO VO NADLEZNOST NEGOVA TOA DA SE GRIZI ZA GRAGANITE DA MU GI RESAVA PROBLEMITE TOGAS VE MOLAM STO E TOJ I STO FUNKCIJA VRSI SRAM I REZIL ZA CELA OPSTINA E OVA
Брат ги прочитав твоите претходни постови...и срамота е што некои луѓе и членови на офрумов се однесуваа дрско со тебе ,и се потсмеваа на твојата позиција !
Можам да кажам жално е што општината не превзмеа никави чекори за да ги згрижи луѓето на кои им е потребна помош!

Срамота е да се трошат пари за глупости....па зар негледаат тие административците дека луѓето живеат заникаде, дека немаат сите јаболка...а за нив нема работа , за нивните профили

Што ке прават младите од ресен кои завршуваат електроинжинери ,програмери ,ДИФ , маркетинг агенти , туризам а??? кај да го бараат чарето...

Гчедате и самите дека единствено со работата опстоија турските дуќанчина - алал им вера...само приватниот сектор ,малите продавничина, во кои простор има само за 1 до 2 вработувања и тоа за ПРОДАВАЧИ !!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
SITE STO SE POSMEVAAT SO MENE I SE ODNESUVAT DRSKO GI POKANIV KAJ MENE NA KAFE DA VIDAT KAKO SE ZIVEE NA TEMPERATURA NA -7 AKO IMA NEKOJ TAKOV NEKA KAZE PA NE DOJDOA NORMALNO KRIVICATA E VO LOKALNATA VLAST KAKO KE DOJDAT FALA ZA PODRSKATA OD TVOJA STRANA AMA VAKA VEKE NE MOZE A TI E STO SE POSMEVAT LUGE SME MOZE DA PADNAT DOLU SITE NE MOZEME DA IMAME JABOLKA I DOBRI POZICII NORMALNO JAS NE MU GO ZEMAM NA BUZLE BEZ RACE POD MASA SRAM I ARAM DA MU E NA CELA LOKALNA VLAST
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
пред неколку страни на истава тема пастирав до извадок поврзан за ``аквапура`` во кој стоеше ова

Договорот заведен под број 22-8575, тогашниот министер Џемаил Мехази го потпишал како ОТУЃУВАЧ, со „АКУАПУРА ХОТЕЛС ВИЛЛАС И СПА-МАКЕДОНИЈА“ ДООЕЛ Ресен, како КУПУВАЧ. Под името на оваа фирма има потпис, а името и презимето на овластениот потписник не е наведено. Претпоставуваме дека се работи за „португалецот“ од Ресен, Михаил Хаџи Ангелески.

бидејќи интернетов дава големи можности пребарав да видам кој е Михаил или некаде се сретнува како Мишо хаџи-Ангелевски.

-

  • Мишо Хаџи Ангелески, МАРКОНИ ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ, -СКОПЈЕ Претседател на
    Управниот одбор на Здружение на индустријата за преработка на дрво и за производство на мебел.
во ресен бившата пилана е приватизирана од маркони и го носи името АД Интерна Ресен - производство на финални производи од дрво

еве ви нивни официјален линк http://www.markoni.com.mk/

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Маркони инженеринг [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Маркони инженеринг претставува една од позначајните фирми за ентериер и дизајн, која се здоби со значително искуство за потребите на клиентите, така што разви еден систем на производи и услуги, доволно флексибилни за задоволување на барањата и на најимагинативните клиенти.Маркони инженеринг се ориентира кон овозможување целосни услуги во реализацијата на комплексни проекти. Широкиот круг услуги се однесува на дизајнирањето и производството на мебел. [/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дизајнирањето и производството на мебелот значи опремување на хотели, ресторани (маси и столови), професионална опрема за кујни, административни простории и директорски кабинети, исто како и опрема за училишта, градинки, универзитети (лаборатории, амфитеатри, кабинети), болници, пензионерски домови и домашен мебел. [/FONT]



[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Преспа - Ресен[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Преспа - Ресен ги изведува следниве производствени операции примарна обработка на трупци (12000 кубни метри трупци годишно)
производство на букови штици и букови елементи
производство на паркет
производство на материјал за пакување

[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]

-
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Интерна[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] - Ресен[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Интерна е носител на финалните операции во преработката на дрво, целосен третман на масивно дрво и иверка и интерна и екстерна столарија. Исто така произведува дрвени врати и прозорци, врати (крила и каси) произведени од ламинат или фурниран МДФ.

[/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Хотелски комплекс Свети Наум [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Лоциран е на брегот на Охридското Езеро. Капацитетот изнесува 6 двокреветни хотелски соби и 23 апартмани, ресторан, две конференциски сали со можност за симултано преведување. Комплексот целосно ги задоволува потребите на оние туристи кои преферираат мирен и тивок одмор. Воедно е погоден за одржување на конференции, состаноци и други собирања.
веб страна:
www.hotel-stranaum.com.mk
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

истата фирма ``маркони`` користи земјиште во св,наум охрид и го поседува хотелот ``маркони`` св. наум ( бучковски последната свадба таму ја имаше)...отука ми доаѓа и симптоматично и обидов да преку ``аквапура`` маркони да лапне и дел од преспанското крајбрежје можеби нешто слично како во св. Наум.... инаку во ``нова македонија`` од 21.09.2007 има дел од текст во кој стои Државниот секретар истакнува дека е во тек постапката за враќање на 10 илјади метри квадратни земјиште кај Свети Наум што во претходните години и беше отстапено на фирмата „Маркони“

наградно прашање..кои се португалците од ``аквапура``?

хахахаха...браво брате ги закопа.. (пробав репутација да ти дадам,ама ми пиши неможам,нема везе)


немам ништо против сдсм ниту лично против градоначалникот ,нити пак ги симпатизирам вмро (многу дебили се насобраа таму)
ама очигледно е дека сегашната општинска администрација не лаже за е*ената аквапура :)

Па зарем има некој сеуше жив што верува дека тоа е вистина..???

незнам само какао да ја рекламирам темава, како да ги поканам ресенчани да видат, да прочитаат - да видат сите дека има луѓе кои не се плашат да го кренат гласот против оние кои згрешиле кои го мамеле народот...треба изгледа од уста на уста да кажуваме да се логираат да прочитаат и да го дадат своето мислење...
Да го видат случајот на фараонче...

ех еве проверувам и од преспаскај ги тргнале изборите од насловна ,излеа по наредба од папата се уплашиле на насловна да стојат...таму не се ни обидов да кемнтирам, знам дека ако напишам нешто против бузле ке ме пришат...па одамна му пишав крст ....

SITE STO SE POSMEVAAT SO MENE I SE ODNESUVAT DRSKO GI POKANIV KAJ MENE NA KAFE DA VIDAT KAKO SE ZIVEE NA TEMPERATURA NA -7 AKO IMA NEKOJ TAKOV NEKA KAZE PA NE DOJDOA NORMALNO KRIVICATA E VO LOKALNATA VLAST KAKO KE DOJDAT FALA ZA PODRSKATA OD TVOJA STRANA AMA VAKA VEKE NE MOZE A TI E STO SE POSMEVAT LUGE SME MOZE DA PADNAT DOLU SITE NE MOZEME DA IMAME JABOLKA I DOBRI POZICII NORMALNO JAS NE MU GO ZEMAM NA BUZLE BEZ RACE POD MASA SRAM I ARAM DA MU E NA CELA LOKALNA VLAST

и јас брат немам јаболка,и одвај крај со крај врзвиме..
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
da veruvam deka vrzuvas kraj so kraj no jas nemam ni sto da vrzam ni sto da odvrzam toa e golem problem a najzalno e sto sekoj go intresiraat samo izbori i kako da gi pridobie glasovite a ne kako ziveat graganite i dali imaat da go pominat mesecot bidejki ziveeme vo nenormalni a ne normalni uslovi
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Анкетата тука не покажува ништо :) види ги и другите анкети каде се спомнува Вмро на форумов и белким ќе сфатиш нешто, т.е дека тука не има во голем број... ама не се сите од Ресен па да можеш да одлучиш дали и процентуално состојбата во Преспа е таква. :smir:
Анкетата не покажува којзнае што, али сепак кажува нешто, и не е само оваа Анкета има и други анкети кој што се во прилог на Анкетава овде. Најмногу кажаа парламентарните во јуни 2008, па види.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom