Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ако Екстернал ја рекламира темава а и форумот нека го стори тоа на луѓе кои знаат како да дискутираат без навреди било кон господинот Волкановски или господинот Бузлевски, да покажат дека има цивилизиран народ и во Преспа, а не како поединци кои урлаат низ темава, и поединци поради кои ја избегував а само ја читав истата.

Анкетата не покажува којзнае што, али сепак кажува нешто, и не е само оваа Анкета има и други анкети кој што се во прилог на Анкетава овде. Најмногу кажаа парламентарните во јуни 2008, па види.....
Друже, има една битна промена од тие избори а тоа е што сега СДС има од каде да се информира т.е знае каде беше и каде може и овој пат да има протекување и ќе го санираат истото, факторот изненадување не е во игра на овие избори, сега и поткупувањето и присилната агитација се во игра.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Анкетата не покажува којзнае што, али сепак кажува нешто, и не е само оваа Анкета има и други анкети кој што се во прилог на Анкетава овде. Најмногу кажаа парламентарните во јуни 2008, па види.....

Добро бе бато ќе дојдат изборите и ќе тепа ВМРО и по 4 години пак исто ќе се собериме на форумов и ќе се караме што е нормално да се дешава тука....тогаш ќе ни бидат криви ВМРО дека ништо не направиле...како што се случуваше години уназад победе СДСМ е вака онака послем 1 година имаше можност и ВМРО да се изјасни па ги видовме одма паднаа уште почетокот и тоа ќе се вити години а ние пак ќе го јадиме стапот...
И на фараонче да му кажам дека тука никој не се потсмева со него тоа не е за смеење и нема смисла да се колниме на форумов ќе му се врати вака онака нема на никој да му се врати туку нека гледа тој нека заврши некоја работа сега можи ке можи да искористи нешто на избориве....поззз
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
KAKO PRVI IMASE POSTMEVANJE I NEVERUVANJE NO DA NE ZABORAVIME NA MINATOTO KOGA SITE SE BOREVME DA NE DOJDE DO TERITORIJALNATA PODELBA SE SEKAVAM KAKO DENES G ALEKSANDAR GESTAKOVSKI TOGASE MINISTER ZA LOKALNA SAMOUPRAVA I SEGASNIOT GRADONACALNIK SEDEA VO KITIM IM DELEVME FLAERI DEKA TOA NE E VO RED NO TIE NI SE POTSMEVAA JAS TRCAM ZA MAKEDONIJA A NE ZA PARTIJA A POSLE POLOVINA CAS MI STIGNA KAZNA OD STRANA NA PAPATA BUZLEVSKI ZAREM ZABORAVIVTE KOI BEA TIE I SE PRASUVATE ZOSTO SEGA IMA PODELBA VO STRUGA TEPACKI I NEMIRI PORADI TAA PODELBA STO JA NAPRAVIVTE TOGAS I NE ZNAM KAKO NE SE SRAMITE DA KAZETE DEKA GO PODRZUVATE COVEKOT KOJ UCESTVUVASE VO PODELBATA TREBA DA SE SRANITE BAREM JAS TAKA SI MISLAM I TAA E VISTINATA

FARAONCE напиша:
KAKO PRVI IMASE POSTMEVANJE I NEVERUVANJE NO DA NE ZABORAVIME NA MINATOTO KOGA SITE SE BOREVME DA NE DOJDE DO TERITORIJALNATA PODELBA SE SEKAVAM KAKO DENES G ALEKSANDAR GESTAKOVSKI TOGASE MINISTER ZA LOKALNA SAMOUPRAVA I SEGASNIOT GRADONACALNIK SEDEA VO KITIM IM DELEVME FLAERI DEKA TOA NE E VO RED NO TIE NI SE POTSMEVAA JAS TRCAM ZA MAKEDONIJA A NE ZA PARTIJA A POSLE POLOVINA CAS MI STIGNA KAZNA OD STRANA NA PAPATA BUZLEVSKI ZAREM ZABORAVIVTE KOI BEA TIE I SE PRASUVATE ZOSTO SEGA IMA PODELBA VO STRUGA TEPACKI I NEMIRI PORADI TAA PODELBA STO JA NAPRAVIVTE TOGAS I NE ZNAM KAKO NE SE SRAMITE DA KAZETE DEKA GO PODRZUVATE COVEKOT KOJ UCESTVUVASE VO PODELBATA TREBA DA SE SRANITE BAREM JAS TAKA SI MISLAM I TAA E VISTINATA
I AKO GRESAM I NE SUM VO PRAVO ISPRAVETE ME
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
KAKO PRVI IMASE POSTMEVANJE I NEVERUVANJE NO DA NE ZABORAVIME NA MINATOTO KOGA SITE SE BOREVME DA NE DOJDE DO TERITORIJALNATA PODELBA SE SEKAVAM KAKO DENES G ALEKSANDAR GESTAKOVSKI TOGASE MINISTER ZA LOKALNA SAMOUPRAVA I SEGASNIOT GRADONACALNIK SEDEA VO KITIM IM DELEVME FLAERI DEKA TOA NE E VO RED NO TIE NI SE POTSMEVAA JAS TRCAM ZA MAKEDONIJA A NE ZA PARTIJA A POSLE POLOVINA CAS MI STIGNA KAZNA OD STRANA NA PAPATA BUZLEVSKI ZAREM ZABORAVIVTE KOI BEA TIE I SE PRASUVATE ZOSTO SEGA IMA PODELBA VO STRUGA TEPACKI I NEMIRI PORADI TAA PODELBA STO JA NAPRAVIVTE TOGAS I NE ZNAM KAKO NE SE SRAMITE DA KAZETE DEKA GO PODRZUVATE COVEKOT KOJ UCESTVUVASE VO PODELBATA TREBA DA SE SRANITE BAREM JAS TAKA SI MISLAM I TAA E VISTINATA


I AKO GRESAM I NE SUM VO PRAVO ISPRAVETE ME

Ќе кажам дека од ова што го зборуваш незнам ништо само дека тоа потсмевање можеше на секој да му се случи при.викаш дека немаш струја дома а кисниш на нет сега ти верувам дека немаш ама во прв поглед тоа не ми изгледаше така сепак се извинувам ако те навредив.позз до тебе...
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Ќе кажам дека од ова што го зборуваш незнам ништо само дека тоа потсмевање можеше на секој да му се случи при.викаш дека немаш струја дома а кисниш на нет сега ти верувам дека немаш ама во прв поглед тоа не ми изгледаше така сепак се извинувам ако те навредив.позз до тебе...
VIDI NEMA STO DA LAZAM I JA KAZUVAM SEKOGAS SAMO VISTINATA ZA NESTO AKO LAZAM SAM SE LAZAM A NE VAS SEPAK DOMA NE SEDAM KE POVTORAM IMA LUGE KOI ME OSTAVAT DA SEDAM NA NET BESPLATNO POZD I DO TEBE
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
пред неколку страни на истава тема пастирав до извадок поврзан за ``аквапура`` во кој стоеше ова

Договорот заведен под број 22-8575, тогашниот министер Џемаил Мехази го потпишал како ОТУЃУВАЧ, со „АКУАПУРА ХОТЕЛС ВИЛЛАС И СПА-МАКЕДОНИЈА“ ДООЕЛ Ресен, како КУПУВАЧ. Под името на оваа фирма има потпис, а името и презимето на овластениот потписник не е наведено. Претпоставуваме дека се работи за „португалецот“ од Ресен, Михаил Хаџи Ангелески.

бидејќи интернетов дава големи можности пребарав да видам кој е Михаил или некаде се сретнува како Мишо хаџи-Ангелевски.

-

  • Мишо Хаџи Ангелески, МАРКОНИ ИНЖЕНЕРИНГ ДООЕЛ, -СКОПЈЕ Претседател на
    Управниот одбор на Здружение на индустријата за преработка на дрво и за производство на мебел.
во ресен бившата пилана е приватизирана од маркони и го носи името АД Интерна Ресен - производство на финални производи од дрво

еве ви нивни официјален линк http://www.markoni.com.mk/

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Маркони инженеринг [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Маркони инженеринг претставува една од позначајните фирми за ентериер и дизајн, која се здоби со значително искуство за потребите на клиентите, така што разви еден систем на производи и услуги, доволно флексибилни за задоволување на барањата и на најимагинативните клиенти.Маркони инженеринг се ориентира кон овозможување целосни услуги во реализацијата на комплексни проекти. Широкиот круг услуги се однесува на дизајнирањето и производството на мебел. [/FONT]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Дизајнирањето и производството на мебелот значи опремување на хотели, ресторани (маси и столови), професионална опрема за кујни, административни простории и директорски кабинети, исто како и опрема за училишта, градинки, универзитети (лаборатории, амфитеатри, кабинети), болници, пензионерски домови и домашен мебел. [/FONT]



[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Преспа - Ресен[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Преспа - Ресен ги изведува следниве производствени операции примарна обработка на трупци (12000 кубни метри трупци годишно)
производство на букови штици и букови елементи
производство на паркет
производство на материјал за пакување

[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]

-
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Интерна[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] - Ресен[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Интерна е носител на финалните операции во преработката на дрво, целосен третман на масивно дрво и иверка и интерна и екстерна столарија. Исто така произведува дрвени врати и прозорци, врати (крила и каси) произведени од ламинат или фурниран МДФ.

[/FONT] [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Хотелски комплекс Свети Наум [/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Лоциран е на брегот на Охридското Езеро. Капацитетот изнесува 6 двокреветни хотелски соби и 23 апартмани, ресторан, две конференциски сали со можност за симултано преведување. Комплексот целосно ги задоволува потребите на оние туристи кои преферираат мирен и тивок одмор. Воедно е погоден за одржување на конференции, состаноци и други собирања.
веб страна:
www.hotel-stranaum.com.mk
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

истата фирма ``маркони`` користи земјиште во св,наум охрид и го поседува хотелот ``маркони`` св. наум ( бучковски последната свадба таму ја имаше)...отука ми доаѓа и симптоматично и обидов да преку ``аквапура`` маркони да лапне и дел од преспанското крајбрежје можеби нешто слично како во св. Наум.... инаку во ``нова македонија`` од 21.09.2007 има дел од текст во кој стои Државниот секретар истакнува дека е во тек постапката за враќање на 10 илјади метри квадратни земјиште кај Свети Наум што во претходните години и беше отстапено на фирмата „Маркони“

наградно прашање..кои се португалците од ``аквапура``?

Abe ostavi toa.... Sega gospodinot i vo Stenje ke gradel hotelski kompleks.. Ne mi se veruva deka prodolzuva so istiot nacin na lazenje. Pak kazuva za nekoi izmisleni akvapuri, pak prodolzuva so tapsanje i lazni vetuvanja za vrabotuvanje, pak prodolzuva so kes delenje.
Toj e istiot ama lugjeto ne se istite!! Tie se svestija!!! Ima uste nekoi koi se zabludeni, ne koi ne im e jasno deka nema moznosti buzle povekje da vrabotuva!! Toa sto vrabote - vrabote. A posle izborite i niv ke gi izbrka!


Spored gospodinot Buzlevski - Kitka se renovirala. Kako so gi renovira i Prespateks, Moda Flor, Algreta... da ne rece od utre deka i toa malku sto ostana od Agroplod ke se renovira!!!
Se sto mozese ponisti vo gradov!!! I kako moze milioner kako nego da interesiraat i da se sozivee so socijalnite slucai?!?! Toj se sozivuva samo so prevaranti i biznismeni kako nego!!! Kako Markoni...
Zalno e sto vo najbogat grad vo Makedonija postojat socijalni sluacai!!! A toa go moze samo eden - BUZLE!!!
VREME MU E DA SI ODI I DA NE SE SRAMI POVEKJE!!!
DA SI ODI PODALEKU OD GRADOT A I OD DRZAVAVA!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Де бе намали го тој фонтот :) не сме пензионери ебаго.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
jas si dadov glas za Nuzlevski.... ne za neso barem znam ne gazam po kal tuku po trotoari, a toa za akva pura pa daj neka se izgradi lugje poarno toa od kolku da sedi prazno kako so e sega, belki ke bide podobra investicija od tie so gi ima Gwujo napraeno do sega...kako sami rekovte markoni vekje ima iskustvo vo rabotenjeto pa i da go zeme barem ke bide vo dobri race a so narod be ke bevte niso da ne mu se bendisuelo. Lani koa jabolkoto odese po 30 denari kg vladata si gi prevzemase site zaslugi za toa sea vmrovcinjata im e ljutis i vikaat buzle bil zadolzen za toa ...pa odlucete se vekje ednas. Buzle so site dobri i losi osobini makar so do sea ne pokazal edna takva dodeka e gradonacalnik naprai za gradot a ovie drugive anunimusi koj se ne gi znam i neka si brkaat drugi raboti kao do sea neka go ostavat gradot vo dobri race
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
jas si dadov glas za Nuzlevski.... ne za neso barem znam ne gazam po kal tuku po trotoari, a toa za akva pura pa daj neka se izgradi lugje poarno toa od kolku da sedi prazno kako so e sega, belki ke bide podobra investicija od tie so gi ima Gwujo napraeno do sega...kako sami rekovte markoni vekje ima iskustvo vo rabotenjeto pa i da go zeme barem ke bide vo dobri race a so narod be ke bevte niso da ne mu se bendisuelo. Lani koa jabolkoto odese po 30 denari kg vladata si gi prevzemase site zaslugi za toa sea vmrovcinjata im e ljutis i vikaat buzle bil zadolzen za toa ...pa odlucete se vekje ednas. Buzle so site dobri i losi osobini makar so do sea ne pokazal edna takva dodeka e gradonacalnik naprai za gradot a ovie drugive anunimusi koj se ne gi znam i neka si brkaat drugi raboti kao do sea neka go ostavat gradot vo dobri race
Abe ti dobar si so pametot i so ocite?!?! Neli gledas so kolku fakti site izleguvaat i kazuvaat za sranjata negovi?!?
Kako ne gazis po kal??? Zimata ni edna ulica ne bese iscistena od snegot!!! Samo eden traktor so sealka pominuvase na plostadot! Ni edna ulica niz gradot duri ni onaa vo centarot kaj Kitka ne bese cista! Kolku lugje samo so gips ostanaa od togas! Cist bese samo glavniot pat koj e pod nadleznost na drzavata. Buzle patot ne ni go cisti pa ke naprael nesto za Resen! Site gi donese na pitacki stap!!! Vraboti 20 tina najbliski negovi a na 3000 im vete vrabotuvanje! Za tie 20 so gi vraboti izbrka 2000!!! Lugjevo ne se ovci prijatele povekje!!
A tebe drugite kandidati ti se anonimus zatoa sto ne se lugje kako buzle!! Ne se pijanduri kafanski, nemaat aferi, nemaat svalerki od po 16 godini, za niv nema ni edna afera za razlika od buzle za koj nema afera vo koja ne e vmesan!!! Razlistaj po stranive i ke vidis se so fakti!!!
Na Resen ne mu treba kriminalec!!!!!!
Na najgolem del od narodot ne mu e mnogu bitno za koj ke glasaat. Samo edno znaat - A TOA E DA GO TRGNAT BUZLE OD TRONOT zasto griza mu e samo za milioncinjata i biznisite so milionerite od koi ima debel profit a ne za obicni smrtnici!!!

Da. Ja poploci leninova ama toa e nesto sto se pravi posle resavanjeto na pobitni prasanja! Toj vloze milioni vo parkot i vo leninova a vo Resen e se pogolem brojot na socijalni slucai kako faraonce!!! Za zal i za sramota za eden grad koj glasi za najbogat vo Makedonija po broj na ziteli!!! Namesto da gi stimulira bogatite resencani polni so pari da investiraat nesto vo Resen toj leninova ja pravi so kocka!!! A tie kako faraonce neka umiraat i neka gazat po kockata! A inace samo leninova ja napravil a nema ni edna dupka vo gradot zatvorena!! Gi lazi ezerenci i dolno belo crkvenci deka toj ke im go pravel patot!!! A PATOT I VO DVETE SELA E PROEKT NA VLADATA NA RM PO INICIJATIVA NA OK NA VMRO RESEN!!! Uste pocna da si gi prepisuva pozitivnite rab od VMRO!!
SRAMOTA

Treba da se zaprasame zosto 90 % od komentarive sto se za nego zavrsuvaat so SRAMOTA!!!
Treba da se zaprasame dali e toj covek ili pak budzovan zadolzen za polnenje na smetkite negovi na smetka na narodot!!!
Treba da se zaprasame dali voopsto treba na nego nekoj da pomisli kako na covek!!!
Najgolem broj od lugjeto go dozivuvaat kako pojava od koja se plasat da ne im izbrka nekoj od rabota!!! ZOSTO da se ponasa kako serif????

Де бе намали го тој фонтот :) не сме пензионери ебаго.
:) Abe ne sme nie penzioneri ama i penzioneri citaat. ;) Na primer dedovcite moi. Gi educiram i gi zapoznavam so ovie vekje poznati raboti za buzle. Znaci samo gi potsetuvam! Ama ke prekinam zasto se povekje im skoka pritisokot i na dvajcata! hhe
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Abe ti dobar si so pametot i so ocite?!?! Neli gledas so kolku fakti site izleguvaat i kazuvaat za sranjata negovi?!?
Kako ne gazis po kal??? Zimata ni edna ulica ne bese iscistena od snegot!!! Samo eden traktor so sealka pominuvase na plostadot! Ni edna ulica niz gradot duri ni onaa vo centarot kaj Kitka ne bese cista! Kolku lugje samo so gips ostanaa od togas! Cist bese samo glavniot pat koj e pod nadleznost na drzavata. Buzle patot ne ni go cisti pa ke naprael nesto za Resen! Site gi donese na pitacki stap!!! Vraboti 20 tina najbliski negovi a na 3000 im vete vrabotuvanje! Za tie 20 so gi vraboti izbrka 2000!!! Lugjevo ne se ovci prijatele povekje!!
A tebe drugite kandidati ti se anonimus zatoa sto ne se lugje kako buzle!! Ne se pijanduri kafanski, nemaat aferi, nemaat svalerki od po 16 godini, za niv nema ni edna afera za razlika od buzle za koj nema afera vo koja ne e vmesan!!! Razlistaj po stranive i ke vidis se so fakti!!!
Na Resen ne mu treba kriminalec!!!!!!
Na najgolem del od narodot ne mu e mnogu bitno za koj ke glasaat. Samo edno znaat - A TOA E DA GO TRGNAT BUZLE OD TRONOT zasto griza mu e samo za milioncinjata i biznisite so milionerite od koi ima debel profit a ne za obicni smrtnici!!!

Da. Ja poploci leninova ama toa e nesto sto se pravi posle resavanjeto na pobitni prasanja! Toj vloze milioni vo parkot i vo leninova a vo Resen e se pogolem brojot na socijalni slucai kako faraonce!!! Za zal i za sramota za eden grad koj glasi za najbogat vo Makedonija po broj na ziteli!!! Namesto da gi stimulira bogatite resencani polni so pari da investiraat nesto vo Resen toj leninova ja pravi so kocka!!! A tie kako faraonce neka umiraat i neka gazat po kockata! A inace samo leninova ja napravil a nema ni edna dupka vo gradot zatvorena!! Gi lazi ezerenci i dolno belo crkvenci deka toj ke im go pravel patot!!! A PATOT I VO DVETE SELA E PROEKT NA VLADATA NA RM PO INICIJATIVA NA OK NA VMRO RESEN!!! Uste pocna da si gi prepisuva pozitivnite rab od VMRO!!
SRAMOTA

Treba da se zaprasame zosto 90 % od komentarive sto se za nego zavrsuvaat so SRAMOTA!!!
Treba da se zaprasame dali e toj covek ili pak budzovan zadolzen za polnenje na smetkite negovi na smetka na narodot!!!
Treba da se zaprasame dali voopsto treba na nego nekoj da pomisli kako na covek!!!
Najgolem broj od lugjeto go dozivuvaat kako pojava od koja se plasat da ne im izbrka nekoj od rabota!!! ZOSTO da se ponasa kako serif????



:) Abe ne sme nie penzioneri ama i penzioneri citaat. ;) Na primer dedovcite moi. Gi educiram i gi zapoznavam so ovie vekje poznati raboti za buzle. Znaci samo gi potsetuvam! Ama ke prekinam zasto se povekje im skoka pritisokot i na dvajcata! hhe

prvo i prvo ne si ti da ocenuvas dali sum dobar na oci ili ne vtora rabota vo sporedba so predhodnite gradonacalnici koi bea isto taka od SDSM i koi go znaea samo patot od kancelarija do doma i nazad e 100% podobar, dali ima ili nema svalerki isto taka treba da dokazis so cvrsti fakti a ne samo da lupas gluposti, vtoro i vtoro deka imalo kriminal sekako deka nemalo zasto do sega gwujo vas ke gi imase tri pati zatvoreno na spektakularen i filmski izreziran nacin, i jas Da kazuvam deka ulicite ne bea iscisteni no mozebi toa mu e edinstveniot negov minus predhodno podobro ne bilo so drugite a isto taka i so ovie anunimusi pak sigurno nema da bide podobro Buzle rulzz
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
[acko]®;2222598 напиша:
а што бараш бе ти самоубицо? иначе бузле го знам и гомнар е како карактер а за другиве немам поим кој се!
Дечки немој да драпаш муда, ако Бузле е гомнар ти си 100 пати поголем од него, и се гледа со каков вокабулар се служите вие од ДПМНЕ, а кажувате за други.

Зошто се плашиш јавно да зборуваш за грешкие на вашиот градоначалник?

Ова е демократска држава и секој има право на јавно излагање на своите ставови.
Сосем друга проблематика е ако некој нема став, ако некој е под големо влијание на бивши и излитени политичари.
Таквите луѓе нетреба да пидат претенденти за раководни функции.
Жалам Чомбе ама не те бива.
Сакаш јавно да зборуваш за нечии грешки, па тогаш почни да зборуваш за грешките на твоите омилени ВМРО-овци, за вашиот сакан Гуевски.
Јас се сложувам со тебе за демокртскиот начин на јавно излагање, ама тоа кажи му го на Иванов, нека излези на ТВ-дуел. И во право си вие никогаш немате став за ништо, секогаш се криете зад народот, вашите реченици секогаш се:„Ќе видиме народот што ќе реши на референдум“. зар тоа е став на партија која води држава.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Дечки немој да драпаш муда, ако Бузле е гомнар ти си 100 пати поголем од него, и се гледа со каков вокабулар се служите вие од ДПМНЕ, а кажувате за други.
VIDI TI IZGLEDA GO GUBIS RAZUMOT I SI PREDAVNIK NE SI JA SAKS TVOJATA ZEMJA KAKO PRVO KOJ POTPISA ZA TERITORIJALNATA PODELBA VASIOT ALEKSANDAR GESTAKOVSKI TAKA GO SMENIVTE IMETO GO SMENIVTE ZNAMETO I KE KAZUVATE NEKOI RABOTI STO NE DRZAT I ZA KRAJ SEGASNATA OPOZICIJA SE ZALAGA ZA SMENA NA IMETO MISLAM NA KOMPOMIS NE TREBA NATO NI EU TUKU CELA MAKEDONIJA A BUZLE E MNOGU CIST I POSTEN SE GLEDA MNOGU SE GAJLE BERI ZA TIE STO GO IZBRALE SAMO KE BIDE DOSTA E SO LAGI NARODOT SVATI VEKE A TI NEMAS POJMA SO POLITIKA IZGLEDA ZA TIE SEGA STO GI PODRZUVAS JA RAKOVODEA TUTUNSKATA MAFIJA JA NAPRAVIJA PIRAMIDALNATA STEDILNICA TAT NAMESTO PRIVTIZACIJA GO OSTAVIJA NARODOT NA ULICA ATIE SE STORIJA MILONERI SETI SE MALCE I NE ZABORAVAJ NA MINATOTO ZASTO IMA NEKOJ DA TE POTSETI AKO POCNUVAS DA ZABORAVAS ILI TI TECI MOZOKOT NIZ USI

Дечки немој да драпаш муда, ако Бузле е гомнар ти си 100 пати поголем од него, и се гледа со каков вокабулар се служите вие од ДПМНЕ, а кажувате за други.


Сакаш јавно да зборуваш за нечии грешки, па тогаш почни да зборуваш за грешките на твоите омилени ВМРО-овци, за вашиот сакан Гуевски.
Јас се сложувам со тебе за демокртскиот начин на јавно излагање, ама тоа кажи му го на Иванов, нека излези на ТВ-дуел. И во право си вие никогаш немате став за ништо, секогаш се криете зад народот, вашите реченици секогаш се:„Ќе видиме народот што ќе реши на референдум“. зар тоа е став на партија која води држава.
NE TERBA DUELI SE NEKOJ KOJ IMA CRNI DAMKI KAKO MINISTER ZA VNATRESNI RABOTI VO NEGOVO VREME SE SLUCI ATENTATO NA GLIGOROV I MNOGU NEJASNI VALKANI IGRI A KAKO FAKULTETSKI PROFESOR POCNA DA SE PRESMETUVA SRED SKOPJE SO ZENI HEHE AJDE DE TEPACO FRCKO VIE NITU STE IMALE NITU KE IMATE KADAR
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
PRESPASKY E VO SLUZBA NA NEVISTINI I NAPAD NA VLADEACKATA PARTIJA

NEKA KAZAT STO NAPRAVI BUZLE ZA OVIE 4 GOD A NE VLADATA BIDEJKI TAA KOLKU STO NAPRAVI ZA 2 GOD TOJ NE MOZE DA NAPRAVI ZA 20 GOD
Да така е во право си и комплетно те подржувам за тоа дека што направи Владата за овие 2 години неможе Бузлески за следните 20 година.
Владата за овие 2 години не донесе на питачки стап, а Бузле ја направи преспа од ѓубриште во туристичко место. Ѓубриште беше сите одевте во Претор и Асамати да фрлате граѓа и друг вид на градежен материја, а тој не ве остава тоа да го правите и затоа не го сакате.
Ајде бре слушајте се што зборувате. Прво научете точно кои се ингеренциите на еден градоначалник па после коментирајте.
еве еден пост изваден од друг форум:

http://www.prespasky.com.mk/index.ph...9-41&Itemid=55
#3 Ace
2009-02-18 04:09:32 Jas sum tezok vmrovec ama za buzle ke glasam. Pa realno ako gledame buzle najmogu imat pomognato za da se sredit gradov.

Ова го кажуваат вашите за Бузле
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
NE ZNAM JAS TI STO KAZUVAS KOLKU STO ZNAM GRADONACALNIKOT E DA GI RESAVA PROBLEIMETE NA GRAGANITE NA PRESPA NELI NO TOA NE SE SLUCUVA VO MOJOT SLUCAJ A TI OD KOJA PARTIJA SI TOA JAS NE ZNAM TOA E TVOJ PROBLEM VISTINATA E DEKA COVEKOT NAPRAVI MILLIONI AMA ZA NEGOVATA FAMILIJA DA SE POTSETIME KOGA IMASE POSLEDEN PAT ZGOLUMUVANJE NA PLATI VO VREMETO NA SDSD NIKOGAS KOGA IMASE SUBVENCII NIKOGAS KOGA IMASE POKACUVANJE NA PENZII NIKOGAS DA TE PODSETAM KOGA PENZIONERITE POBARAA POVISOKI PENZII KOGA BESE PRESEDATEL NA VLADATA BRANKO CRVENKOVSKI CITIRAM BRODOT KE POTONI A ZA OVIE NE POTONA A STO E KRIZAVA TOA SE SLUCUVA ODE SVETSKATA EKONOMSKA KRIZA SE ODRAZUVA I KAJ NAS VLADATA MNOGU NAPRAVI OVA E SAMO 10 NASTO OD NAPRAVENOTO STO GO NAVEDIV KOGA IMASE SDSM USPESNII AKCII NA DROGA ILI GI SMRKA SAMITE HEHEHE
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
еве еден пост изваден од друг форум:
http://www.prespasky.com.mk/index.ph...9-41&Itemid=55#3
Ace
2009-02-18 04:09:32 Jas sum tezok vmrovec ama za buzle ke glasam. Pa realno ako gledame buzle najmogu imat pomognato za da se sredit gradov.

Ова го кажуваат вашите за Бузле
Ама форум :pos: :uvo:

Туку релевантно е колку и ова сега:

Бране:

Јас сум од Свирипичино и сум комунист одамна, ама на овие избори ќе гласам за Вмро оти така сакам... не оти сум за вмро и го пишам ова за инаат туку дека така сакам.

Вииш за конец ќе испуштев БУЗЛЕВСКИ со В ...форум експерту :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom