Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
JAS SAKAM CITAT OD NEGO DALI NE JAKAZUVAM VISTINATA AMA VIISTINATA GO BOLI I NE KAZUVA REALNATA SLIKA NA GRADOT I NA LOKALNATA VLAST KADE KANCELARIJATA PREDEVIDENA ZA GRAGANITE E PRETVORENA VO PARTISKI STAB A NARODOT NEKA CEKA PO 2 CASA ZA DA STIGNE DO NEGO
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Да така е во право си и комплетно те подржувам за тоа дека што направи Владата за овие 2 години неможе Бузлески за следните 20 година.
Владата за овие 2 години не донесе на питачки стап, а Бузле ја направи преспа од ѓубриште во туристичко место. Ѓубриште беше сите одевте во Претор и Асамати да фрлате граѓа и друг вид на градежен материја, а тој не ве остава тоа да го правите и затоа не го сакате.
Ајде бре слушајте се што зборувате. Прво научете точно кои се ингеренциите на еден градоначалник па после коментирајте.
еве еден пост изваден од друг форум:

http://www.prespasky.com.mk/index.ph...9-41&Itemid=55
#3 Ace
2009-02-18 04:09:32 Jas sum tezok vmrovec ama za buzle ke glasam. Pa realno ako gledame buzle najmogu imat pomognato za da se sredit gradov.

Ова го кажуваат вашите за Бузле
slusaj sega vamo ako ne gresam na druga tema se kaza deka si od prilep...daj sega molim te kako mozes da vleguvas vo diskusija za lokalnio problemi koga ti i na mapa ne znaes kade e asamati ili pak pretor.

diskusijava e javna tvoe pravo da kazis so i kako ama kako moze da e konstruktivna od tvoja strana koga niz resen imas 2 pati pominato, citiras post od prespasky koe e glasilo finanisirano i vo sluzba na buzlevski i sakas nekoj tuka da te esapi za ozbilna diskusija.

eve pak da te prasam od kade si i kade zivees?
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
VIDI TI IZGLEDA GO GUBIS RAZUMOT I SI PREDAVNIK NE SI JA SAKS TVOJATA ZEMJA KAKO PRVO KOJ POTPISA ZA TERITORIJALNATA PODELBA VASIOT ALEKSANDAR GESTAKOVSKI TAKA GO SMENIVTE IMETO GO SMENIVTE ZNAMETO I KE KAZUVATE NEKOI RABOTI STO NE DRZAT I ZA KRAJ SEGASNATA OPOZICIJA SE ZALAGA ZA SMENA NA IMETO MISLAM NA KOMPOMIS NE TREBA NATO NI EU TUKU CELA MAKEDONIJA A BUZLE E MNOGU CIST I POSTEN SE GLEDA MNOGU SE GAJLE BERI ZA TIE STO GO IZBRALE SAMO KE BIDE DOSTA E SO LAGI NARODOT SVATI VEKE A TI NEMAS POJMA SO POLITIKA IZGLEDA ZA TIE SEGA STO GI PODRZUVAS JA RAKOVODEA TUTUNSKATA MAFIJA JA NAPRAVIJA PIRAMIDALNATA STEDILNICA TAT NAMESTO PRIVTIZACIJA GO OSTAVIJA NARODOT NA ULICA ATIE SE STORIJA MILONERI SETI SE MALCE I NE ZABORAVAJ NA MINATOTO ZASTO IMA NEKOJ DA TE POTSETI AKO POCNUVAS DA ZABORAVAS ILI TI TECI MOZOKOT NIZ USI



NE TERBA DUELI SE NEKOJ KOJ IMA CRNI DAMKI KAKO MINISTER ZA VNATRESNI RABOTI VO NEGOVO VREME SE SLUCI ATENTATO NA GLIGOROV I MNOGU NEJASNI VALKANI IGRI A KAKO FAKULTETSKI PROFESOR POCNA DA SE PRESMETUVA SRED SKOPJE SO ZENI HEHE AJDE DE TEPACO FRCKO VIE NITU STE IMALE NITU KE IMATE KADAR
Ние брат поминавме по 200 дена горе во Тетово, и за тебе тоа се предавници? Втора работа ај кажи кој од СДСМ има 2 пашапорти и кажи кој од ДПМНЕ има 2 пашапорти па да видиме кој се предавници.
Трета работа кој ја направи војната во Македонија и кој протежираше Групчин и отаде Групчин. Немој да речиш дека тоа беше СДСМ. Оти уште првиот ден од војната Гуевски заедно со неговиот омилен тогашен шеф Ѓорѓиески бегаа и се криеа, Бузле прв појде во Тетово.
И сега тиу кажуваш Предавници.
После го спомена ТАТ, ајде да видиме сега за тоа кој се штедеше во ТАТ, Томе Неноски ( зет за ќерка на Кљусев ), прашајго и твојот сега омилен шеф Гуевски како се купуваат 4 станови со една плата на пензионер, Прашај го Маријан Ристески како се прафат фонтани од 35.000 Евра. итн. Е тоа ти е арамилак другарче. И немој да ми држиш предавања за политика оти вие вмро-ОВЦИТЕ се правите само политика не водите, а не ја водите оти не се доволно спремни за политика, туку само за крадење. Ама да знаете дека било кога да се смени власта ќе одговарате ама за се и ова што му го правите на луѓето од СДСМ не е ништо спрема тоа што Ви се спрема вас.

slusaj sega vamo ako ne gresam na druga tema se kaza deka si od prilep...daj sega molim te kako mozes da vleguvas vo diskusija za lokalnio problemi koga ti i na mapa ne znaes kade e asamati ili pak pretor.

diskusijava e javna tvoe pravo da kazis so i kako ama kako moze da e konstruktivna od tvoja strana koga niz resen imas 2 pati pominato, citiras post od prespasky koe e glasilo finanisirano i vo sluzba na buzlevski i sakas nekoj tuka da te esapi za ozbilna diskusija.

eve pak da te prasam od kade si i kade zivees?
Да бре човече никој не го негира фактот дека сум од Прилеп, а локалните ваши проблеми ги знам повеќе и од вас самите Ресенчани ако и ти си од Ресен, а за претор и асамати немој да ми зборуваш. Јас само следам се што пишува на интернет дали тоа е тоа што тебе ти се допаѓа или не не е мој проблем. А спрема тебе што е озбилна дискусија.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кога веќе спомна, имам доста добар другар, кој е претседател на младинска организација на СДС во еден од нашите градови а има Бугарски пасош, бидејќи според него тој и неговите сакале да патуваат без проблеми.
 
Член од
3 февруари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Ама форум :pos: :uvo:

Туку релевантно е колку и ова сега:

Бране:

Јас сум од Свирипичино и сум комунист одамна, ама на овие избори ќе гласам за Вмро оти така сакам... не оти сум за вмро и го пишам ова за инаат туку дека така сакам.

Вииш за конец ќе испуштев БУЗЛЕВСКИ со В ...форум експерту :pos:
Добро можеби сум направил грешка немора да значи дека ако на брза рака сум пишал форум тоа да го фатиш здраво за готово.
А второ воопшто незнам зошто кога разговараме за некој друг било кој одма го мешате Бранко што толку ви боди очи, што имате против Бранко, а да знаете дека долго време ќе ви биди ноќна мора.

NE ZNAM JAS TI STO KAZUVAS KOLKU STO ZNAM GRADONACALNIKOT E DA GI RESAVA PROBLEIMETE NA GRAGANITE NA PRESPA NELI NO TOA NE SE SLUCUVA VO MOJOT SLUCAJ A TI OD KOJA PARTIJA SI TOA JAS NE ZNAM TOA E TVOJ PROBLEM VISTINATA E DEKA COVEKOT NAPRAVI MILLIONI AMA ZA NEGOVATA FAMILIJA DA SE POTSETIME KOGA IMASE POSLEDEN PAT ZGOLUMUVANJE NA PLATI VO VREMETO NA SDSD NIKOGAS KOGA IMASE SUBVENCII NIKOGAS KOGA IMASE POKACUVANJE NA PENZII NIKOGAS DA TE PODSETAM KOGA PENZIONERITE POBARAA POVISOKI PENZII KOGA BESE PRESEDATEL NA VLADATA BRANKO CRVENKOVSKI CITIRAM BRODOT KE POTONI A ZA OVIE NE POTONA A STO E KRIZAVA TOA SE SLUCUVA ODE SVETSKATA EKONOMSKA KRIZA SE ODRAZUVA I KAJ NAS VLADATA MNOGU NAPRAVI OVA E SAMO 10 NASTO OD NAPRAVENOTO STO GO NAVEDIV KOGA IMASE SDSM USPESNII AKCII NA DROGA ILI GI SMRKA SAMITE HEHEHE
Прво користи мали букви оти по правило големите букви значат дека на некој му викаш, и незнам што толку си се изнервирал па дома кршиш се, море брат тоа е вистината во Македонија, ако се вмро-ОВЦИТЕ на власт тогаш има проблеми, нема исплатени млекари, наместо да се носат странски инвестиции се земаат на заем нови и нови кредити, ги бркаме и ЕУ и НАТО, како што и самите кажавте не ви требаат за да ве остават на раат во крадењето. Ти и понатаму можиш да кршиш се околу тебе ама пред фактите и боговите молчат.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И јас... на брза рака... Бране, Тито ми беше некако многу кич :pipi:

Туку... за паспортите што правиме?
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Hehe. Abe brat nema covek od Resen i resensko so ne znae deka buzle svrlja so cupcinja od po 17 godini, deka licnite asistentki koi gi prakja Sk. mu se povekje od bliski. Toa ne e nisto novo.
Novo e toa sto go kazaa pogore deka vo Resen skoro na isto nivo kako sto e razvien biznisot so jabolka, razvien e i biznisot so droga.
Resen e mal grad i za sekoj SE se znae. Site znaat koi se dileri na droga vo Resen i od koj imaat potkrepa. Se znaat site koi se drogiraat. Za vreme na vikend 90% od krajno pijanite i izdrogirani se deca koi se uste sredno. I posle so sakas ti od vakov grad.
Pa i kakvi mladi da imame koga gradonacalnikot koj treba da bide covek bez crna damka im sluzi kako primer.

Koe turisticko mesto be go napravi buzle?????? Toa sto 4 privatnici site pari koi gi stedele gi vlozile vo mucuristeto Pretor?? A buzle im dade samo na crno da gradat. A od utre moze i da im gi urnat tie pa za dzabe da vlozuvale.Toa samo go znae buzle. Da gi zema na dusa lugjeto.
Namesto da vlozi opstinata, da se iscistat plazite, da se iscisti ezeroto, gradot... kaj nas se e katastrofa i toa samo po zasluga na buzle.
Dobro kazaa deka 30 godini e na vlast a ne 4. Gradov trebase da cveta od sekogas a ne sega da trca po lugjevo i da im obekjava 10000 evra za struja na poedinci i da laze za proekti za koi na sekoj normalen i zdrav covek bi mu padnale na pamet kako ideja. Tuku koj da gi realizira e problemot.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
Jas se sto kazav bese potkrepeno so dokazi od razni izvori ako se prosetate ni stranite na forumov. :)
A ne mi prakjaj linkovi od strani na gradonacalnikot kako taa sky, zasto bidejki i na negovata strana go napravija od L. podole pa posle gi trgna nekoi forumi. :pos2:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
Ние брат поминавме по 200 дена горе во Тетово, и за тебе тоа се предавници? Втора работа ај кажи кој од СДСМ има 2 пашапорти и кажи кој од ДПМНЕ има 2 пашапорти па да видиме кој се предавници.
Трета работа кој ја направи војната во Македонија и кој протежираше Групчин и отаде Групчин. Немој да речиш дека тоа беше СДСМ. Оти уште првиот ден од војната Гуевски заедно со неговиот омилен тогашен шеф Ѓорѓиески бегаа и се криеа, Бузле прв појде во Тетово.
И сега тиу кажуваш Предавници.
После го спомена ТАТ, ајде да видиме сега за тоа кој се штедеше во ТАТ, Томе Неноски ( зет за ќерка на Кљусев ), прашајго и твојот сега омилен шеф Гуевски како се купуваат 4 станови со една плата на пензионер, Прашај го Маријан Ристески како се прафат фонтани од 35.000 Евра. итн. Е тоа ти е арамилак другарче. И немој да ми држиш предавања за политика оти вие вмро-ОВЦИТЕ се правите само политика не водите, а не ја водите оти не се доволно спремни за политика, туку само за крадење. Ама да знаете дека било кога да се смени власта ќе одговарате ама за се и ова што му го правите на луѓето од СДСМ не е ништо спрема тоа што Ви се спрема вас.


Да бре човече никој не го негира фактот дека сум од Прилеп, а локалните ваши проблеми ги знам повеќе и од вас самите Ресенчани ако и ти си од Ресен, а за претор и асамати немој да ми зборуваш. Јас само следам се што пишува на интернет дали тоа е тоа што тебе ти се допаѓа или не не е мој проблем. А спрема тебе што е озбилна дискусија.
ќе ти реплицирам на делов кој се однесува до мене.

локалните наши проблеми ти ги знаеш повеќе од нас со тоа што пратиш интернет, а ние живееме во ресен а ти во прилеп?

слушај вамо искрено повеќе му одмагаш на таргетот отколку што му помагаш со твоиве екскурзии на оваа тема...продолжи )))))))
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Добро можеби сум направил грешка немора да значи дека ако на брза рака сум пишал форум тоа да го фатиш здраво за готово.
А второ воопшто незнам зошто кога разговараме за некој друг било кој одма го мешате Бранко што толку ви боди очи, што имате против Бранко, а да знаете дека долго време ќе ви биди ноќна мора.



Прво користи мали букви оти по правило големите букви значат дека на некој му викаш, и незнам што толку си се изнервирал па дома кршиш се, море брат тоа е вистината во Македонија, ако се вмро-ОВЦИТЕ на власт тогаш има проблеми, нема исплатени млекари, наместо да се носат странски инвестиции се земаат на заем нови и нови кредити, ги бркаме и ЕУ и НАТО, како што и самите кажавте не ви требаат за да ве остават на раат во крадењето. Ти и понатаму можиш да кршиш се околу тебе ама пред фактите и боговите молчат.
vidi ti si pomesal babi i zabi ako si bil 2001 vo vojnata ne si samo ti taa vojna bese dogoverene megu teroristi i sdsm da dojde na vlast i jas ne se nerviram i ne mi objasnuvaj kazi mi koj ja drzese tutunskata mafija koje covekot vo trenerki aj da ne preteruvame dosega nemalo vakvo zgolemuvanje na penzii toa ne go spomna neli za branko brodot ke potonose a za gruevski ne koga imalo zgolemuvanje na plati duri bese sdsm se bese zamrznato a nie ne se plasime od toa sto ne ceka jas sum gord sto sum makedonec i sto premierot se bori da ostaneme ona sto sme makedonci od razlika od vas koi se zalagate za promena na imeto toa se vide uste koga bese decentralizacijata neli i sega imalo nemiri vo struga pa ima vinovni za toa ste vie a da ne zaboaravam za narodot koj pati koj ziveat bez struja koj e viniven da ne e gruevski toj da ne e prodade ili besimi e zamisli celo esm za 400 miloni evra hehe aber nemas ti i ne mi odi kontra zasto jas imam argumenti

FARAONCE напиша:
vidi ti si pomesal babi i zabi ako si bil 2001 vo vojnata ne si samo ti taa vojna bese dogoverene megu teroristi i sdsm da dojde na vlast i jas ne se nerviram i ne mi objasnuvaj kazi mi koj ja drzese tutunskata mafija koje covekot vo trenerki aj da ne preteruvame dosega nemalo vakvo zgolemuvanje na penzii toa ne go spomna neli za branko brodot ke potonose a za gruevski ne koga imalo zgolemuvanje na plati duri bese sdsm se bese zamrznato a nie ne se plasime od toa sto ne ceka jas sum gord sto sum makedonec i sto premierot se bori da ostaneme ona sto sme makedonci od razlika od vas koi se zalagate za promena na imeto toa se vide uste koga bese decentralizacijata neli i sega imalo nemiri vo struga pa ima vinovni za toa ste vie a da ne zaboaravam za narodot koj pati koj ziveat bez struja koj e viniven da ne e gruevski toj da ne e prodade ili besimi e zamisli celo esm za 400 miloni evra hehe aber nemas ti i ne mi odi kontra zasto jas imam argumenti
a za branko ne nie nokna mora branko e procitan bukvar od celata makedonska javnost doprvaa mu se porazite kolku da znaes
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
vidi ti si pomesal babi i zabi ako si bil 2001 vo vojnata ne si samo ti taa vojna bese dogoverene megu teroristi i sdsm da dojde na vlast i jas ne se nerviram i ne mi objasnuvaj kazi mi koj ja drzese tutunskata mafija koje covekot vo trenerki aj da ne preteruvame dosega nemalo vakvo zgolemuvanje na penzii toa ne go spomna neli za branko brodot ke potonose a za gruevski ne koga imalo zgolemuvanje na plati duri bese sdsm se bese zamrznato a nie ne se plasime od toa sto ne ceka jas sum gord sto sum makedonec i sto premierot se bori da ostaneme ona sto sme makedonci od razlika od vas koi se zalagate za promena na imeto toa se vide uste koga bese decentralizacijata neli i sega imalo nemiri vo struga pa ima vinovni za toa ste vie a da ne zaboaravam za narodot koj pati koj ziveat bez struja koj e viniven da ne e gruevski toj da ne e prodade ili besimi e zamisli celo esm za 400 miloni evra hehe aber nemas ti i ne mi odi kontra zasto jas imam argumenti


Бато ќе те цитирам само за ова со платите за другото несум информиран..едно што мислам се разбираш кажими колку е една вреќа со ѓубриво за јаболката??? 1300 ден сега а порано беше 500 ден....така да грујо им ја зголеме платата на сите ама им зеде од друга страна дупло...
Така да кој е пак е*ан ние народот..заклучок:сите се исто лајно....позз
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Јас се сложувам со тебе за демокртскиот начин на јавно излагање, ама тоа кажи му го на Иванов, нека излези на ТВ-дуел. И во право си вие никогаш немате став за ништо, секогаш се криете зад народот, вашите реченици секогаш се:„Ќе видиме народот што ќе реши на референдум“. зар тоа е став на партија која води држава.
Не оди Офтопик во темава, има посебна тема за дискутирање за претседател.

Да така е во право си и комплетно те подржувам за тоа дека што направи Владата за овие 2 години неможе Бузлески за следните 20 година.
Владата за овие 2 години не донесе на питачки стап, а Бузле ја направи преспа од ѓубриште во туристичко место. Ѓубриште беше сите одевте во Претор и Асамати да фрлате граѓа и друг вид на градежен материја, а тој не ве остава тоа да го правите и затоа не го сакате.
Ајде бре слушајте се што зборувате. Прво научете точно кои се ингеренциите на еден градоначалник па после коментирајте.
еве еден пост изваден од друг форум:

http://www.prespasky.com.mk/index.ph...9-41&Itemid=55
#3 Ace
2009-02-18 04:09:32 Jas sum tezok vmrovec ama za buzle ke glasam. Pa realno ako gledame buzle najmogu imat pomognato za da se sredit gradov.

Ова го кажуваат вашите за Бузле
Нормално дека ќе подржуваш дека е подобро овие 2 год. :pos:

Што тресиш бе за Претор и Асамати, ѓубриште ова она Ццццц. Што се направи знајш или... само да кажиш нешто.

На форум ти личе тоа преспаскај :pos: Цццц Чудаа
Код:
2009-02-18 04:09:32 Jas sum tezok vmrovec ama za buzle ke glasam. 
Pa realno ako gledame buzle najmogu imat pomognato za da se sredit gradov.
Па ова секој може да го каже и некој од вашите да го напише.

Да бре човече никој не го негира фактот дека сум од Прилеп, а локалните ваши проблеми ги знам повеќе и од вас самите Ресенчани ако и ти си од Ресен, а за претор и асамати немој да ми зборуваш. Јас само следам се што пишува на интернет дали тоа е тоа што тебе ти се допаѓа или не не е мој проблем. А спрема тебе што е озбилна дискусија.
Па што кажуваш толку, ако не си од Преспа. Што можиш да следиш преку интернет, :tapp: исто сега јас да ви кажувам за Прилеп. Али се гледа не си од Прилеп

Бато ќе те цитирам само за ова со платите за другото несум информиран..едно што мислам се разбираш кажими колку е една вреќа со ѓубриво за јаболката??? 1300 ден сега а порано беше 500 ден....така да грујо им ја зголеме платата на сите ама им зеде од друга страна дупло...
Така да кој е пак е*ан ние народот..заклучок:сите се исто лајно....позз
И што Вмро го поскапе ѓубрето за јаболката. Тука никој не може да обвинуваш.
Ете сега има субвенции шо и да купиш земјоделски машини било трактор или друго, 50% дава владата. Повеќе се овие за народот.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Не оди Офтопик во темава, има посебна тема за дискутирање за претседател.


Нормално дека ќе подржуваш дека е подобро овие 2 год. :pos:

Што тресиш бе за Претор и Асамати, ѓубриште ова она Ццццц. Што се направи знајш или... само да кажиш нешто.

На форум ти личе тоа преспаскај :pos: Цццц Чудаа
Код:
2009-02-18 04:09:32 Jas sum tezok vmrovec ama za buzle ke glasam. 
Pa realno ako gledame buzle najmogu imat pomognato za da se sredit gradov.
Па ова секој може да го каже и некој од вашите да го напише.


Па што кажуваш толку, ако не си од Преспа. Што можиш да следиш преку интернет, :tapp: исто сега јас да ви кажувам за Прилеп. Али се гледа не си од Прилеп



И што Вмро го поскапе ѓубрето за јаболката. Тука никој не може да обвинуваш.
Ете сега има субвенции шо и да купиш земјоделски машини било трактор или друго, 50% дава владата. Повеќе се овие за народот.

Да бе само од слушано и за нас бузле е добар ама на фараонче не му даде ни за леб да баталиме ..чичкоми земаше така трвја и кога отиде по парите му викаат за која партија си..тој му вика што врска има е има му рекле.така да се изјасна за СДСМ и не му дадоја ни денар се извадоја дека нема пари.позз...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Да бе само од слушано и за нас бузле е добар ама на фараонче не му даде ни за леб да баталиме ..чичкоми земаше така трвја и кога отиде по парите му викаат за која партија си..тој му вика што врска има е има му рекле.така да се изјасна за СДСМ и не му дадоја ни денар се извадоја дека нема пари.позз...
Од каде слушано во тек си со настаните, пратиш, колку луѓе зедоа трактори, атомизери, и посадија дрвја па ги зедоја парите. И уште има време и ќе се земаат субвенции. Кога ова го имаше во времето на твоите СДС.
А за тој случај чисто сумљам, да не бил од Вмро па затоа не му дале :pos:
Океј бе, штом за вас бил добар, не треба да биде добар за одредена група на граѓани. Али за повеќето не е. хеехх
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Од каде слушано во тек си со настаните, пратиш, колку луѓе зедоа трактори, атомизери, и посадија дрвја па ги зедоја парите. И уште има време и ќе се земаат субвенции. Кога ова го имаше во времето на твоите СДС.
А за тој случај чисто сумљам, да не бил од Вмро па затоа не му дале :pos:
Океј бе, штом за вас бил добар, не треба да биде добар за одредена група на граѓани. Али за повеќето не е. хеехх

Е така бато тој не зеде пари па сега планирам и јас да земам некоја садница па ќе видиме што ќе се деси тоа го прават овие твојте ВМРО..а за мој оние што ги кажа не се за никој не сум...бидејки сите се исто лајно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom