Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
ZDRAVO VIDI DA TI KAZAM JAS TEBE BATO MOZEBI MU IMA POMOGNATO AMA NA NEGOVI LUGE EVE JAS KE TI KAZAM ZA MENE MNOGU TAZNA PRIKAZNA MENE STRUJATA MI E ISKLUCENA MESEC ZIVEAM SO MOETO DETE NA -7 STEPENI A DETETO MOE E SO TEZOK HENDIKEP MAJKA BOLNA KOJA TREBA DA SE NAPRAVI OPERACIJA DOL ZA VODA OD 40 000 DEN NEVRABOTEN SO 1200 DEN SOCIJALNO I KOJ BUZLE OBJASNI MI TI MI VIKA KE BIDE KOGA KAZI MI LUGETO UMIRAT ZA LE DA POVTORAM DETETO MOE NE SAKAK KLUPI AKVAPURA STRUJA TEBE TE INTERESIRA TOA A JAS KAZI MI KOJ SOCIJALEN SLUCAJ STAVI NA RABOTA OVA E PRETERIZAM OD VASA STRANA POGLEDAJ TE SE VO LICE SITE STO GO PODRZUVATE I ZAPRASJTE SE STO LUGE IMA VO PRESPA NA PITACKI STAP A NIE DA NE TREBA DA UMREME TAKA LI ZATOA POZDRAV DO TEBE MNOGU RABOTI NE ZNAES TOLKU OD MENE KAKO DA ZIVEAM AFRIKA NE VO BOGATA TATOVSKA PRESPA
Тоа е проблем на Владата на Република Македонија со сета почит и премиерот Никола Груевски, никако на Градоначалникот на Ресен Димитар Бузлевски. А тоа што немаш струја, се прашувам од каде интернет и компјутер или преку твојот нотбук вајфај платен од општината користиш хаха,

не ми е мака шо не лажиш, мака ми е шо мислиш дека ти веруваме.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Слусај бато како прво јас не сум за сдсм.НЕ СУМ ПАРТИСКИ ОПРЕДЕЛЕН и нема да гласам за никој не одам на гласање.
како второ тој што ке дојде "вашиот"од вмро можи ке ти снабди се за твојата фамилија да видам не верувам.
и како трето ако немаш струја од кај кисниш на нетов.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
Тоа е проблем на Владата на Република Македонија со сета почит и премиерот Никола Груевски, никако на Градоначалникот на Ресен Димитар Бузлевски. А тоа што немаш струја, се прашувам од каде интернет и компјутер или преку твојот нотбук вајфај платен од општината користиш хаха,

не ми е мака шо не лажиш, мака ми е шо мислиш дека ти веруваме.
KAO PRVO TOJ E GRADONACALNIK DA GI RESAVA PROBLEMITE NA SITE GRAGANI NA PRESPA STO E VO NEGOVI INGERENCII GRUEVSKI E PREMIER NE GRADONACALNIK A TOA ZA NETOV IMA BESPLATEN INTERNET BIDEJKI SUM TAKOV SLUCAJ BIDEJKI DOMA NEMA SO STO DA SE GREAM PA MORA NEKADE SEUSTE IMA SOLIDARNI LUGE I NE E ZA SMEENJE SETI SE NA NESTO POSTOI BOG NIE SIROMASITE OSTAVAME NA NEGO DA SUDI ZA SITE A TOJ STO NE VERUVA NE MORA MOZE DA TE ODNESAM DO DOMA AMA NEMA DA TI IZGLEDA SMESNO ZASTO MENE MI SE PLACE RAZBRA I MALCE MISLI IMA MNOGU KAKO MENE NEMAT SITE JABOLKA I BUZLEVSKI NE SE INTEREIRA ZA OBICNIOT COVEK TUKU ZA NEGOVITE CLENOVI TE KANAM DOMA NA KAFE NA MINUS -7 STEPENI OK KOGA SAKAS PRIJATELSKI

Слусај бато како прво јас не сум за сдсм.НЕ СУМ ПАРТИСКИ ОПРЕДЕЛЕН и нема да гласам за никој не одам на гласање.
како второ тој што ке дојде "вашиот"од вмро можи ке ти снабди се за твојата фамилија да видам не верувам.
и како трето ако немаш струја од кај кисниш на нетов.
AKO NE VERUVAS MOZE DA PIEME PO EDNO KAFE NA PLINSKO KAJ MENE DOMA SAMO IZRAZI ZELBA DA VIDES DEKA I TOA POSTOI VO NASIOT RESEN STO SE GORDEEME SO NASIOT BUZLE STO FRLA PARI ZA GLASOVI A TOJ E DOLZEN KAKO GRADONACALNIK DA MI POMOGNE IMA LUGE SOLIDARNI STO ME OSTAVAT DA KISNAM I DA SE STOPLAM BIDEJKI DOMA NEMAM KADE OK A I ZA TEBE STO NE VERUVAS IMA BOG TOJ SUDI
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
KAO PRVO TOJ E GRADONACALNIK DA GI RESAVA PROBLEMITE NA SITE GRAGANI NA PRESPA STO E VO NEGOVI INGERENCII GRUEVSKI E PREMIER NE GRADONACALNIK A TOA ZA NETOV IMA BESPLATEN INTERNET BIDEJKI SUM TAKOV SLUCAJ BIDEJKI DOMA NEMA SO STO DA SE GREAM PA MORA NEKADE SEUSTE IMA SOLIDARNI LUGE I NE E ZA SMEENJE SETI SE NA NESTO POSTOI BOG NIE SIROMASITE OSTAVAME NA NEGO DA SUDI ZA SITE A TOJ STO NE VERUVA NE MORA MOZE DA TE ODNESAM DO DOMA AMA NEMA DA TI IZGLEDA SMESNO ZASTO MENE MI SE PLACE RAZBRA I MALCE MISLI IMA MNOGU KAKO MENE NEMAT SITE JABOLKA I BUZLEVSKI NE SE INTEREIRA ZA OBICNIOT COVEK TUKU ZA NEGOVITE CLENOVI TE KANAM DOMA NA KAFE NA MINUS -7 STEPENI OK KOGA SAKAS PRIJATELSKI
Вака сеа, искрено ќе ти кажам, надлежен за тоа што си дојден(а) не разбрав шо си затоа, е НИКОЛА ГРУЕВСКИ и министерот за труд и социјала на Македонија, Бузле не е надлежен да ти поможит, освен ако сакат од џеб да ти дајт, ама така ако почнит на сите ќе требит. Можит да се јавиш кај Велија Рамковски пиши ми по пп веднаш ќе ти организират акција хуманитарна преку А1 и А2. поз
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
KAO PRVO TOJ E GRADONACALNIK DA GI RESAVA PROBLEMITE NA SITE GRAGANI NA PRESPA STO E VO NEGOVI INGERENCII GRUEVSKI E PREMIER NE GRADONACALNIK A TOA ZA NETOV IMA BESPLATEN INTERNET BIDEJKI SUM TAKOV SLUCAJ BIDEJKI DOMA NEMA SO STO DA SE GREAM PA MORA NEKADE SEUSTE IMA SOLIDARNI LUGE I NE E ZA SMEENJE SETI SE NA NESTO POSTOI BOG NIE SIROMASITE OSTAVAME NA NEGO DA SUDI ZA SITE A TOJ STO NE VERUVA NE MORA MOZE DA TE ODNESAM DO DOMA AMA NEMA DA TI IZGLEDA SMESNO ZASTO MENE MI SE PLACE RAZBRA I MALCE MISLI IMA MNOGU KAKO MENE NEMAT SITE JABOLKA I BUZLEVSKI NE SE INTEREIRA ZA OBICNIOT COVEK TUKU ZA NEGOVITE CLENOVI TE KANAM DOMA NA KAFE NA MINUS -7 STEPENI OK KOGA SAKAS PRIJATELSKI


AKO NE VERUVAS MOZE DA PIEME PO EDNO KAFE NA PLINSKO KAJ MENE DOMA SAMO IZRAZI ZELBA DA VIDES DEKA I TOA POSTOI VO NASIOT RESEN STO SE GORDEEME SO NASIOT BUZLE STO FRLA PARI ZA GLASOVI A TOJ E DOLZEN KAKO GRADONACALNIK DA MI POMOGNE IMA LUGE SOLIDARNI STO ME OSTAVAT DA KISNAM I DA SE STOPLAM BIDEJKI DOMA NEMAM KADE OK A I ZA TEBE STO NE VERUVAS IMA BOG
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Фала на кефето крв да ми се стори бог не го мешаме во глупости и полека да не го потрошиш нетот цел не цитирај толку,канал16 не работи за тебе,како и шумско
т.е сега вашиот градоначалник ке има врски во шумско се надевам нека те снабди со некој кубик.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
323
Поени од реакции
21
Фала на кефето крв да ми се стори бог не го мешаме во глупости и полека да не го потрошиш нетот цел не цитирај толку,канал16 не работи за тебе,како и шумско
т.е сега вашиот градоначалник ке има врски во шумско се надевам нека те снабди со некој кубик.
е да кога живее на -7 па виновен е директорот на шумско мишко волкановски и треба да го снабди со некој кубик, и не ги кршејте тастатурите во интернет кафето на владата кое се наоѓа во штабот во ресен на вмро, зошто сдсм се враќа наскоро и интернет кафето ќе биде ослободено за сите граѓани на преспа :) :D
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Стварно јас не знаев дека има нет во штабот гревој...затоа гледам деновиве многу луге се вртат кај вратата..
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5










NEKA GLEDA NARODOT OVE SE MOITE LAGI A VASI VISTINI I ZA OVA E RAZGOVARANO VO OCI SO BUZLE I DOBIENO TAPKANJE PO RAMO. ETE SEGA ME ZNAES KOJ SUM BUJRUM NA KAFE

za ova se lagi taka ne e ova od stabovi ova se vasite lagi amoi vistini ne baram veke od nikoj milost samo sakam narodot da vidi nekoj kako kupuva cipovi trosi milioni nekoja mu doaga da si go odzeme zivotot
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Бато сепак јас не го менувам мислењето за бузле,не ти сум јас крив што бузле те откачил и не ти помогнал пример јас јадам леб од бузле...
сепак тука сме да разговараме и да менуваме мислења секој си има различно мислење.позз до тебе и фала на кафето.
во нормално општество би требало да кажеш својот труд го материјализирам и заработувам и јадам леб .))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

народот не бара милост бара шанса да заработи!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Бато јас знам неколку луѓе на кој му има многу поможено за здравствени причини и мислам дека тие ќе го дадат својот глас за него,нема потреба да ги набројувам дека сите се знаеме во ресен мислам дека не е добро.
пред некоја недела беше кај нас всело и мислам дека ке донира 10.000е за да стават струја во цело поле,па тоа не е мала работа....
А дали во овие четири години пред избориве дојде в село да ве праша што ви треба? или сега ќе донира за да собира гласови. Г-нот Градоначалник треба да се грижи 4 години за луѓето од неговата Општина, а не само 30 дена пред изборите, колку што знам го избираме за подолг период а не само за еден месец. Можеби треба да му дадеме шанса на некој друг.


Бато сепак јас не го менувам мислењето за бузле,не ти сум јас крив што бузле те откачил и не ти помогнал пример јас јадам леб од бузле...
сепак тука сме да разговараме и да менуваме мислења секој си има различно мислење.позз до тебе и фала на кафето.
Ме интересира како тоа јадеш Леб од бузле - ти седиш дома а тој ти праќа месечна плата..... (ако е така алал да ти е, си се снашол)

Стварно луѓе не ве разбирам вие сами со своите раце и нозе заработувате.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Абе не дојде во овие 4 години ама струја ке донесе можи.другите не во тие 4 ни сеа ништо не направија.и тоа леб како јадам чудна работа.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
љољ

Абе не дојде во овие 4 години ама струја ке донесе можи.другите не во тие 4 ни сеа ништо не направија.и тоа леб како јадам чудна работа.
Не дојде во овие 4 ни во претходните 8 така да блазе тебе (и на другите) што верувате дека сега ќе ја биде работата. :lud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom