Диети и слабеење

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Abe dietata so ja napisav e od lekar i e zdrava.Jas onaka napisav raboti koi sto mi teknaa u momentot.Inache vo dietata nema gladuvanje i e vkluceno dosta jadenje:)
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Јас си имав проблем со килажата исто, добро не беа во прашање 10кг ама тука некаде :pos: , мислам дека самото откажување од некој вид на храна ми помогна мноогу да ослабам (како што е мајонезот, слаткишите, чипсот, хамбургерите, газираното и др) Но мислам дека грејпфрутот исто така има голема моќ во топењето на маснотиите, се препорачува 1 до 2 грејпфрути да се изедат наутро нагладно. А имам дома и една диета наводоно од кардиологија е, не знам колку е ефикасна, ако сакаш може да ти ја испратам па пробај
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
ThA-BiTcH напиша:
Abe dietata so ja napisav e od lekar i e zdrava.Jas onaka napisav raboti koi sto mi teknaa u momentot.Inache vo dietata nema gladuvanje i e vkluceno dosta jadenje:)
Aj ako ne te mrzi napisi mi ja :))
Moram da probam ,sakam do nova godina da oslabnam:raz:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Devilish Angel напиша:
Јас си имав проблем со килажата исто, добро не беа во прашање 10кг ама тука некаде :pos: , мислам дека самото откажување од некој вид на храна ми помогна мноогу да ослабам (како што е мајонезот, слаткишите, чипсот, хамбургерите, газираното и др) Но мислам дека грејпфрутот исто така има голема моќ во топењето на маснотиите, се препорачува 1 до 2 грејпфрути да се изедат наутро нагладно. А имам дома и една диета наводоно од кардиологија е, не знам колку е ефикасна, ако сакаш може да ти ја испратам па пробај
Aj i tebe ako ne te mrzi shitni ja navaka,pa ke vidam koja e bolja;)
Tnx :wink:
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
pearl напиша:
Туку што сакав, пропорциите што ги имаш дадено ти се како да готвиш за цела чета, а не за еден/двајца. Јас почнав сецкај, сецкај, некако многу ми се гледаше. Треба да напоменеш за колку луѓе си ја пишал рецептата. Јас дури отпосле го видов она литар млеко и 8 банани :icon_eek: и јасно ми стана :wink:
Во ред се пропорциите,чорбата е за неколку дена да ја имаш и да ја јадеш,да не правиш секој ден.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ajkula напиша:
Во ред се пропорциите,чорбата е за неколку дена да ја имаш и да ја јадеш,да не правиш секој ден.
Токму така Ајкулче, кажи и на Бисерка. Бисеро моме Бисеро шчо носиш бисер на грло, твоето грло хубаво, од дребнаго бисера сто пати побело...за неколку дена е. А шо ќе ти е стрептоксазол, да не се рассра покуќи? Не би требало, би требало да одиш по мала нужда побајаги.
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Garfield напиша:
Токму така Ајкулче, кажи и на Бисерка....за неколку дена е.
Ееееее,арно оти се зачленив тука,за да и одговорам на Бисерка.Ти кај беше до сега???
:icon_eek:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
И тебе ти треба? Јас пошто ме мрзеше да ја куцам ја скенирав и на маил можам да ти ја пратам ако ти треба, остави ми маил на ЛП
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
42
Поени од реакции
0
Devilish Angel напиша:
И тебе ти треба? Јас пошто ме мрзеше да ја куцам ја скенирав и на маил можам да ти ја пратам ако ти треба, остави ми маил на ЛП
Маил оставен
:)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
:P

Pa dobro bre neli ja barav dieta??:pos:
a ke mi ja pratis i mene?a?:raz:
i da,ako znae nekoj nesto poveke da mi kaze za Diamond dietata,dali ja ima nekoj drzeno?
Inaku ja probav dieta na Atkins posle sedum dena nemav sila za nisto,i bubrzeite mnogu stradaat:ne: .sepak zdravje mi e povazno.
Pozdravce do site:)
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Физичка активност, разноврсна храна, многу овошје и зеленчук, течности, без зачини, избегнување маснотии, избегнување јаглехидрати, чести и мали оброци. Најпаметно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom