Диети и слабеење

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Гарфилд ја пробав диеатата и еве коментар.
Прво ја утнав зелката зимска купив па беше гадна у ПМ:pos:
После ја сменив и супер беше, односно чорбата е добра ама секој ден:raz: .
Првиот и вториот ден ми беа најтешки...ем не бев научен на нејадење ем зеленчук без зејтин, оцет, сол:ne: .
Како и да е диетата е многу ефикасна изгубив верувал или не 8 кг за една недела. Не осетив некакви здравствени пореметувања (вртоглавици и др несакани последици). Тешка е ама се исплати.Поздрав и фала, идам сеа на тенис.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
1. Разграничете ја храната од расположението - големо пакување чипс или цело чоколадо навистина не го ублажуваат стресот. Наместо тоа, појдете на долга прошетка.
2. Проблемот можеби се наоѓа во храната, а не во вас - простите јаглеродни хидрати го зголемуваат апетитот. Затоа, залажувајтење ја гладта со јаглеродни хидрати, лапнете на пример парче посно сирење.
3. Планирањето обезбедува контрола - доколку детално и однапред испланирате колку, што и каде ќе јадете, тогаш нема опасност од неконтролирано внесување на храна.
4. Грешките се одлични лекции, а не порази - никогаш немојте да си помислувате во себе: "еј, зезнав работа, се упропастив" и потоа да се фрлите на прејадување и да упропастите се што сте направиле дотогаш.
5. Контролирајте ја желбата за вашата омилена храна - не правете залихи дома на вашето омилено јадење. Работата е многу едноставна, но делува. Она што го немате при рака - не можете ни да го изедете.
6. Ослободете се од чувството на казна - избегнување на "проблематичната" храна сфатете го како одолевање на искушението, а не како казна.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
Зелката е одвратна

Зелката е одвратна
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
другарче напиша:
пред летната сезона месец дена држев аткинс диета (уз вежбање) и се изненадив од резултати. догодина пред летната сезона пак :)
а колку ослабе?
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
Мора пот да падне драги мои ... вежбање, секојдневно....и никако вечера.Еден ден неделно без храна, само течности ( јаворов сируп,лимон, ѓумбир)....гарантиран успех. Но најважна работа! мора да си решен да се доведеш во форма!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
DIETA

Aj nekoj neka mi kaze nekoja dieta sto ja isprobal i sto bila efektivna!
I ako znaete nekoja dieta ili ne znam sto za topenje na masnotii.

Fala vi odnapred!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
The`bItCh напиша:
Види тука http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=1959
дали ќе најдеш нешто што може да ти помогне, ако не најдеш кажи да ти побараме нешто друго.:wink:
Ti da ne si jas so ke praam...fala ti... :)

Ja zemav ovaa od kardiologija sto e za 15 dena. Se nadevam ke ima efekt.
Ovaa dieta mislam deka e od Zan Mitrev ama ne sum siguren. Ke ve obavestam za edna nedela dali sum simnal nesto. :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
VMRO напиша:
Ti da ne si jas so ke praam...fala ti...:)
:wink:

Имаш и тука диета http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=1946 - еден член од форумов ја држел и ослабел 8 килограми ( мислам дека толку рече ) за една недела.
Пробај држи ја, сигурно ќе има ефект и кај тебе.:wink:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Abe ne se zamarjte so dieti,samo si stetite samite!! Najdobra dieta e sport i pravilna ishrana,tuka nema utka!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
hey!!eve neso od mene!..ne deka sum nekoja so epten mnogu visok kilogrami,ali ednostavno ne sum bas zadovolna so mojot fizicki izgled...mojot problem e toa sto sum zavisnik od blagi raboti i nemozev da pominam nitu den bez edna-dve Milka cokoladi ili sl.Mislev deka nikad nema da mozam da se odviknam ali toa ispadna netocno. Stite mi velea deka treba da gi isfrlam cokoladite i testeninite ako sakam da oslabam..momentalno bas toa i go pravam,veke 3 nedeli se hranam sosema prirodno:eek:vosje,salati,caevi,jogurt i sl i epten se custvuvaat promeni! i normalno, nisto od slabeenjeto ako dietata ne sodrzi :pesacenje, fitnes i aerobik!!
..e sega neso vo vrska vo dietata na Zan Mitrev:
epten e extra i ona,ko so kaza nekoj pogore:isplatliva e za nasi uslovi i dava rezultati!megutoa:poznavam mn luge so posle 15 den imat simnato 8-10 kg so pomos na taa dieta,no problemot nastanuva potoa:vo rok od edna nedela istite kilogrami se nadopolnuvaat pa moze i nesto povise da stavite!znaci,ako vednas posle dietata pocnete da jadete normalno ili da se prejaduvate ko sto ste praele pred nea, nema da imate nikakvi rezultati!
ajde sega pozdrav..i so sreka!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Luge, edvaj izdrav denes.... mnogu tesko mi odi dietava..... se nadevam narednive denovi ke se podopravam..... MI SE JADEEEEEE!!! :cry:

The Bitch ti si kriva... jas te prasav za dieta, ama mozese da mi kazes deka nemozes da najdes nisto! :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
И да им помагаш на луѓево крив те прават бе.. ц ц ц ц ц.. ако ако!:(
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Sala .... mnogu mi pomogna....ama i mnogu mi se jade :) Kako bi kasnal edno mevce svinsko, pa bi si zdrobil salata, pa bi macnal vo toa mrsnoto od svinskoto.......bre bre bre....aj dosta e iluzii...mora da se izdrzi! :) Ke vi kazam rezultati ako ima nesto.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Ја со мојата диета успеав за 5 дена 4 килограми да скинам
само го исфрлив лебот од јадење друго се си е нормално:cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom