Депилација

A

AnFem

Гостин
Се капам во реката на лето кога е потопло и понекогаш приметувам дека се митарам. Не знам дали се смета ова за депилација.
Собирај се' што ќе падне и ќе лепиме... Секси е да бидеш влакнест, види ги теткиве како се попалија. Еве и јас, како најголема феминистка на овие простори, ќе ризикувам да изгубам репутација и ќе донирам. Све за љубав!
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Собирај се' што ќе падне и ќе лепиме... Секси е да бидеш влакнест, види ги теткиве како се попалија. Еве и јас, како најголема феминистка на овие простори, ќе ризикувам да изгубам репутација и ќе донирам. Све за љубав!
Фала Анфем, но класните и идеолошки разлики ме спречуваат на било кој начин да соработувам со тебе. Можам евентуално да те ангажирам како аргат, ако си заинтересирана. Ништо повеќе.
 
A

AnFem

Гостин
Фала Анфем, но класните и идеолошки разлики ме спречуваат на било кој начин да соработувам со тебе. Можам евентуално да те ангажирам како аргат, ако си заинтересирана. Ништо повеќе.
Змејко, не сакаш да ме најмиш мене. Не сум баш најфина со работодавачите и ги ставам во минус.
Ништо тогаш, ќе си патиш од неебитис и ќе лечиш фрустрации преку тролање по форумов.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Змејко, не сакаш да ме најмиш мене. Не сум баш најфина со работодавачите и ги ставам во минус.
Ништо тогаш, ќе си патиш од неебитис и ќе лечиш фрустрации преку тролање по форумов.
Мојата буржујска племенитост ме спречува да влегувам во расправии со тебе и да те наречам сељанка.
 
A

AnFem

Гостин
Мојата буржујска племенитост ме спречува да влегувам во расправии со тебе и да те наречам сељанка.
Ќути таму бе, средна класо. Wannabe bourgeoisie. :icon_lol:
Во моментов можам да те купам сосе партали. :*
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Ќути таму бе, средна класо. Wannabe bourgeoisie. :icon_lol:
Во моментов можам да те купам сосе партали. :*
Одлично! Ја сум крајно бизмис ориентиран и за соодветна сума можеш да ме купиш да бидам член во твојата викенд анархистичка дружина, со или без партали. Колку нудиш???
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Сериозно, маж со бричени раце и нозе...

:cautious:
Сериозно тоа е женско петле, не можеме тука да збориме за мажјак, но затоа можеме да збориме за причините кои го навеле на депилација ваљда ебач му а можеби и либерализмот чиј нуспродукт е хомосексуализмот и ЛГБТ сосе сите пропратни срања како зоофилија и АИДС, мањебитно но ако е медицински оправдано тогаш е ОК на пример при кршење на нога или рака па за физикална наложуваат депилација дури и се културни да те упатат каде ќе те поебат најевтино..
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
И ова го има? :confused:
Да, Мнемозина. Да се чудиш, да не веруваш! :facepalm:
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 11:02 ---
:pos:

а кој грев го правиме ние шо ги отстрануваме непотребните влакна од пазуви и препони ? или некој што има ептен на грб ?

тебе фетиш да не ти е кога ќе пројдеш со раката на грбот да осетиш влакна помеѓу прстите ? :eek:
А бе кој кажа дека грев правите?
Мене само ми е чудно маж да трпи депилација на гради, за раце и нозе, да не зборам.
Ај под пазувите да, ама на други делови од телото, не сфаќам.
Јас си сакам маж со влакна.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Да, Мнемозина. Да се чудиш, да не веруваш! :facepalm:
Значи смеење никако, строго забрането. Исто и муртење, пак се прават брчки.

Како го постигнува ова секоја чест, на крај може нема да има брчки, ама ќе личи на маска, без никаква човечка експресија.

Луѓенца, да не можеш да им се изначудиш :)...
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Значи смеење никако, строго забрането. Исто и муртење, пак се прават брчки.

Како го постигнува ова секоја чест, на крај може нема да има брчки, ама ќе личи на маска, без никаква човечка експресија.

Луѓенца, да не можеш да им се изначудиш :)...
Таа веќе личи на маска, зашто нит се смее нит се мурти. Мажот и беше лиечен човек, почна и него да го храни со алги и друг глупости, и ослабна, само едни уши останаа во него!
Таа и уше неколку шо ги знам, се опседнати со изгледот, а јбг, не можеш на 35 да бидеш како на 20. :)
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 11:17 ---
Собирај се' што ќе падне и ќе лепиме... Секси е да бидеш влакнест, види ги теткиве како се попалија. Еве и јас, како најголема феминистка на овие простори, ќе ризикувам да изгубам репутација и ќе донирам. Све за љубав!
AnFem,
Одборот на тетки ти е крајно благодарен за твојата активност.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Таа веќе личи на маска, зашто нит се смее нит се мурти. Мажот и беше лиечен човек, почна и него да го храни со алги и друг глупости, и ослабна, само едни уши останаа во него!
Таа и уше неколку шо ги знам, се опседнати со изгледот, а јбг, не можеш на 35 да бидеш како на 20. :)
Види ти амбициозно жениште, си го обликувала мажот и физички по нејзин терк :sneaky:...

Инаку, можеш да се носиш и во 30-тите со луѓе од 20-тите и без претерувања и опседнатост од било каков тип ;)...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.514
Поени од реакции
33.686
Да, Мнемозина. Да се чудиш, да не веруваш! :facepalm:
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 11:02 ---


А бе кој кажа дека грев правите?
Мене само ми е чудно маж да трпи депилација на гради, за раце и нозе, да не зборам.
Ај под пазувите да, ама на други делови од телото, не сфаќам.
Јас си сакам маж со влакна.
Не е чудното што трпи, чудното е социјалниот момент, машко да САКА да се депилира ради некои новокомповани квази вредности инсталирани од реклами, теретани и сличните филмови. Демек да не се депилираш е нешто што останало 30 години уназад. Јас во ЗИМА буквално секој ден се туширав, еднаш неделно играв фудбал, 3 пати се сексав, и ДУРИ да не ми се избричени мишките, како ти негуваш повеќе хигиена како депилиран а не си се замил цела недела? И тоа зборам за мишки, ам бричење/депилирање гради, грб.. како тоа секое влакно претставува нехигиена и негување одвратност? Кажи ми ти, како и каде се депилираш? Бразилска? Анусот ти го средуваат? Има ли некаде линија освен ако не си од шарените со пеперутка на половини? Оти еве Стеф како микс од дечко од соништата и хормонално дисбалансиран пастув тврди дека единствени прифатени влакна во денешницата кај еден маж се само на главата. Дали и ти како нас смртниците негуваш габички околу анусот под претпоставка дека недепилираните не се бањаат или и таму се средуваш? Practise what you preach brother, no cherry picking allowed.

Инаку имам пробано јас депилација, еднаш, на нозе. Од причина што неможев да спијам од болки од влакната. Пиџами, чорапи.. ме убиваа.
Искрен ќе бидам, и веѓи еднаш депилирано имам. Немам во сред ниту густи, ама друштво правев, а девојката што работеше таму беше преслатка, а јас веќе бев таму.. so, yeah да не го цитирам стеф пак, ама ќе му употребам дума како метафора за ова мое искуство: Еднаш се живее не 10 пати мора да пробаш се и сешто од дрога сум пробал марихуана.


langelin4e, postov poveke se odnesuva na Пепси_
да не ми се збуниш.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Mnemozina
Тие јас што ги знам се дури смешни во обидите да бидат како 20-годишни.

wot
Цела бев у збунажа, ама ме прозветли на крајот. Види, види, ти одиш на чушање веѓи заради момето. Опасен си бил ;)


Ставрогин
Ти како 20-годиншен ли изгледаш?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не сакам да те разочарувам и да бидам груб, ама вистински маж не се депилира.
Не си во рангот на Пепси, ама блиску си до Амди Бајрам.

Вистински маж може единствено да се депилира само кај гениталиите од единствена причина за да му изгледа поголем. Период.
Се останато е хипстерај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom