Депилација

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
немам коментар на одвратностата што ја негувате.... сигурно пола град шета со буш. да ве читат некои амери ќе мислат дека по пештери спиеме уште....
Види сега, јас негувам нешто што е од Бога дадено, само малку припитомено.
Ти одиш на третмани си топли/ладни восоци или се третираш со машинка поднесуваш огромна болка, и на крај, моето е одвратно? :rolleyes:
 
П

Пепси_

Гостин
Види сега, јас негувам нешто што е од Бога дадено, само малку припитомено.
Ти одиш на третмани си топли/ладни восоци или се третираш со машинка поднесуваш огромна болка, и на крај, моето е одвратно? :rolleyes:
Типичен одговор кој го очекував....дадено било од господ..... ако тебе господ те создал без 1 рака дали ако имаш алтернатива (а имаш) за протеза ќе ја искористиш или ќе се прајш курназ оти господ те создал така ?

и не ми вртите муабет функционалност и мода,исто и со килажата се тешите со тој факт,дека господ така сакал и ве создал,па се тртејте никаква грижа не водите.....

незнам у кој свет живејте и не можите да оделите 10 минути за хигиена на вашите полови органи,а глумите принцези.....
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Пепси_
Колку шо знам Французинките не се бричат под мишките. И што сега? Како у пештера да живеат.

Ако ти е арно, шибај. Мене ми е многу чудно кога кај фризерката гледам дечки со фолии на главата, кога комшијата знае повеќе за депилација од мене, оди на чупање веѓи, маникир етцетера.

Мене ми е чудно маж да биде опседнат толку со својот изглед!

Исто како што ми е чудно кога ќе видам жена која пази на секој залак и јаде секакви срања кои се спакувани како „здрава храна„, се тушира со ладна вода за цицките да и биле цврсти, не се смее за да не се збрчкала! :facepalm:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Типичен одговор кој го очекував....дадено било од господ..... ако тебе господ те создал без 1 рака дали ако имаш алтернатива (а имаш) за протеза ќе ја искористиш или ќе се прајш курназ оти господ те создал така ?

и не ми вртите муабет функционалност и мода,исто и со килажата се тешите со тој факт,дека господ така сакал и ве создал,па се тртејте никаква грижа не водите.....

незнам у кој свет живејте и не можите да оделите 10 минути за хигиена на вашите полови органи,а глумите принцези.....
Јас те поддржувам малечок, така треба среден тип топ. Може да има влакна само на раце и нозе, толку, другото на депилација.
Ако сака да вежба нека вежба, само да не се претвара во развиотка. Повеќе сакам да спортува одколку да иде во теретана, да си изигра неделно партија фудбал :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Може да има влакна само на раце и нозе, толку, другото на депилација.
Rule #33
// Shave your guns.
Legs are to be carefully shaved at all times. If, for some reason, your legs are to be left hairy, make sure you can dish out plenty of hurt to shaved riders, or be considered a hippie douche on your way to a Critical Mass. Whether you use a straight razor or a Bowie knife, use Baxter to keep them smooth.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Единствени влакна на маж се на неговата глава.
Освен ако не живее во некоја пештерска заедница па да мисли дека така е најдобро.
Ако вежбаш и изгледаш убаво,зашто да не го покажеш тоа дело,сепак си вложи труд и време.
Исто како девојка со добри гради и убаво деколте и ние мажите си имаме право да правиме што сакаме со своето тело.
Убаво е кога ќе бидеш со 6 pack на тебе и убаво исончан.
Ќе рендаш сирење ;)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Убаво е кога ќе бидеш со 6 pack на тебе и убаво исончан.
Ќе рендаш сирење ;)
Има секакви видови на сирење, од шопско до мувлосано...на какво сирење се мисли?
 
П

Пепси_

Гостин
Пепси_
Колку шо знам Французинките не се бричат под мишките. И што сега? Како у пештера да живеат.

Ако ти е арно, шибај. Мене ми е многу чудно кога кај фризерката гледам дечки со фолии на главата, кога комшијата знае повеќе за депилација од мене, оди на чупање веѓи, маникир етцетера.

Мене ми е чудно маж да биде опседнат толку со својот изглед!

Исто како што ми е чудно кога ќе видам жена која пази на секој залак и јаде секакви срања кои се спакувани како „здрава храна„, се тушира со ладна вода за цицките да и биле цврсти, не се смее за да не се збрчкала! :facepalm:
Опседнат и одржување хигиена и желба за добар изглед не е исто. Срамота е бе за 10 минутки цел тип топ се правам и да ми се соблече некоја доле цела да биде цветна градина. :facepalm:

Јас те поддржувам малечок, така треба среден тип топ. Може да има влакна само на раце и нозе, толку, другото на депилација.
Ако сака да вежба нека вежба, само да не се претвара во развиотка. Повеќе сакам да спортува одколку да иде во теретана, да си изигра неделно партија фудбал :)
тоа е индивидуално кој како сака да се оформува и дали сака да изгледа нормално не секој што посетува има таква желба :)

истото го мислев и за жените,таквата култура е слабо застапена кај нас.т.е. не е нешто масовна,слабо имам забележано да трчат/пешачат и тн. но кој што сака ќе си најде. да не одам офф :D
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Опседнат и одржување хигиена и желба за добар изглед не е исто. Срамота е бе за 10 минутки цел тип топ се правам и да ми се соблече некоја доле цела да биде цветна градина. :facepalm:
Зарем само депилирани, исчупани, напудрени мажи држат хигиена и имаат добар изглед? Дај не се занесувајте...За мене маж е со влакна, се останато го нарекувам жена.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леле навреди летање:pos:
Сеа би сакала да сум издепилиран маж и да ја читам темава :icon_mrgr:
 
П

Пепси_

Гостин
Шознам баба ми можеби би имала такви критериуми,шта ја знам не сум 30 год и со деца.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom