Депилација

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Не сакам да те разочарувам и да бидам груб, ама вистински маж не се депилира.
Не си во рангот на Пепси, ама блиску си до Амди Бајрам.

Вистински маж може единствено да се депилира само кај гениталиите од единствена причина за да му изгледа поголем. Период.
Се останато е хипстерај.
Се гледа кој научил нешто од Секс едн д сити :P
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.702
Не сакам да те разочарувам и да бидам груб, ама вистински маж не се депилира.
Не си во рангот на Пепси, ама блиску си до Амди Бајрам.

Вистински маж може единствено да се депилира само кај гениталиите од единствена причина за да му изгледа поголем. Период.
Се останато е хипстерај.
A како од мојот пост извлековте дека се депилирам и сум продепилација? Поготово кога се потрудив дури хејтерски да звучам. :(

Реков пробав еднаш, како решение во зима, само нозе, поточно до кај што стигаат чорапи. Несакав да го замразам девојчето па одустао сам.

Инаку вистински маш не се депилира ни таму, се бриче, или му го бричат. Со сарча.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас би сакала да препорачам депилација со паста. Значи првпат отиднав во дааденото козметичко студио и ме прашаа како сакам да се депилирам, со паста или со восок. Јас до сега кај што сум одела, или јас сама дома сум имала можност да се депилирам само со восок, првпат чув за паста. Ама луѓе, воодушевена сум. Резултатот трае многу подолго од паста. Дефинитивно препорачувам.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Јас со апаратче за депилирање вечерва че се средувам цела , да знајте ако ме нема то прам....
Мора лето е....:pipi:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
234
Јас би сакала да препорачам депилација со паста. Значи првпат отиднав во дааденото козметичко студио и ме прашаа како сакам да се депилирам, со паста или со восок. Јас до сега кај што сум одела, или јас сама дома сум имала можност да се депилирам само со восок, првпат чув за паста. Ама луѓе, воодушевена сум. Резултатот трае многу подолго од паста. Дефинитивно препорачувам.
Со шеќерна паста? Каде се депилираш и колку чини?
 
П

Пепси_

Гостин
wot значи и јас ги мавнав 1 нозете затоа што бев како мајмун,едноставно немаше празно место на мене како ѕивра да носам летно време капираш ???? и ваљда тоа ќе ми биде последен пат затоа што сега по нормално изгледам.....

пазуви и гениталии редовно практикувам сакал некој или не мене тоа ми спаѓа у лична хигиена.....ем ми смета визуелно ем не глеам никаква придобивка да стојат.

а кај женско неприфатливо ми е бе нон стоп така завунета да ја мава шемата......јок може да се случе недела две ама да си сексуално активен и така да си тераш е фуј.....
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Со шеќерна паста? Каде се депилираш и колку чини?
Не знам дали со шеќерна паста. За Тетово зборам, за надусници.
На нозете се депилирам со апаратче дома и закон ми е. И тоа се депилирам само до колена, над тоа немам влакна. На раце исто така не се депилирам.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Јас кога зборев ......... ги попедерчивте сега не ви чинат :pos:
пред само 6/7 години на прв поглед човек можеше да воочи педер, феминизиран, исчупан, издепилиран, маникиран, со женски манири, со женски гестови, сега е сега 90 % се такви нек ви е на здравје женишта . :pos:
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 18:46 ---
wot значи и јас ги мавнав 1 нозете затоа што бев како мајмун,едноставно немаше празно место на мене како ѕивра да носам летно време капираш ???? и ваљда тоа ќе ми биде последен пат затоа што сега по нормално изгледам.....

пазуви и гениталии редовно практикувам сакал некој или не мене тоа ми спаѓа у лична хигиена.....ем ми смета визуелно ем не глеам никаква придобивка да стојат.

а кај женско неприфатливо ми е бе нон стоп така завунета да ја мава шемата......јок може да се случе недела две ама да си сексуално активен и така да си тераш е фуј.....
Признај си самиот на себеси дека си феминизирано педерче :pos:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас би сакала да препорачам депилација со паста. Значи првпат отиднав во дааденото козметичко студио и ме прашаа како сакам да се депилирам, со паста или со восок. Јас до сега кај што сум одела, или јас сама дома сум имала можност да се депилирам само со восок, првпат чув за паста. Ама луѓе, воодушевена сум. Резултатот трае многу подолго од паста. Дефинитивно препорачувам.
Јас се депилирам со паста веќе 3 години :) и секако дека е далеку поубаво со паста отколку со восок ...
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 19:17 ---
Јас со апаратче за депилирање вечерва че се средувам цела , да знајте ако ме нема то прам....
Мора лето е....:pipi:
Де бе а зима? :D не? :pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Јас се депилирам со паста веќе 3 години :) и секако дека е далеку поубаво со паста отколку со восок ...
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 19:17 ---


Де бе а зима? :D не? :pipi:
и ти ли? :confused:
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Јас се депилирам со паста веќе 3 години :) и секако дека е далеку поубаво со паста отколку со восок ...
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 19:17 ---


Де бе а зима? :D не? :pipi:
не баш во зима , си сакам крзно да ме топли :D а неам дечко плус
 
П

Пепси_

Гостин
Јас кога зборев ......... ги попедерчивте сега не ви чинат :pos:
пред само 6/7 години на прв поглед човек можеше да воочи педер, феминизиран, исчупан, издепилиран, маникиран, со женски манири, со женски гестови, сега е сега 90 % се такви нек ви е на здравје женишта . :pos:
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 18:46 ---


Признај си самиот на себеси дека си феминизирано педерче :pos:
жими се на газот имам вуна не сум педер..... :LOL:


еве го познатиот у чест на никот првата буква ја оцртал "D"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom