Депилација

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
што чудо природе сум јас... на сите им е супер со депилатор само мене не ми чини. ме убија поткожни. два три пати пробав и едно влакно не израсна нормално... сите поткожни... цело лето се убив од носење долги и на крај си го спакував и се вратив на восокот и лентите, а сварно убава работа е депилаторот.. чисто, брзо, практично... Некој совет околу поткожниве? зошто ми растат така и како да ги спречам?
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
96
Поени од реакции
43
Decki dali znae nekoj kakva e taa bezbolna depilacija eden drugar bese vo BG i videl reklama na dukanot bezbolna depilacija i vlegol i go legnale od nekoja kanta zemale ness belo go namackale i mu rekle 30 min da ne mrda i posle 30 min zemala dadata nekoja mreza i mu ja stavila na gradite vrz toa namackanoto i za nekoja min oppp si ja izvadila zaedno sose toa i sose vlakna ni setil nesto ni niss ....so bi mozelo da e toa nemozam ni na net da najdam :)
--- надополнето: 29 февруари 2012 во 03:23 ---
Decki dali znae nekoj kakva e taa bezbolna depilacija eden drugar bese vo BG i videl reklama na dukanot bezbolna depilacija i vlegol i go legnale od nekoja kanta zemale ness belo go namackale i mu rekle 30 min da ne mrda i posle 30 min zemala dadata nekoja mreza i mu ja stavila na gradite vrz toa namackanoto i za nekoja min oppp si ja izvadila zaedno sose toa i sose vlakna ni setil nesto ni niss ....so bi mozelo da e toa nemozam ni na net da najdam :)


и јас сакам да знам :D
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
дали имат шанси да излезит рак нешто на кожата(скраја да е) од депилација со топол восок. се депилирам гради ,грб. поздрав фала однапред
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аха, лепра ќе фатиш.

Терај ајде.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ај некој не ка ми каже како се депилира со топол восок, оти почетничка сум! :pipi:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Ај некој не ка ми каже како се депилира со топол восок, оти почетничка сум! :pipi:
Прво восокот го загреваш, така што го ставаш во врела вода да постои некое време, откако ќе стане течен, оставаш малце да се олади, за да не се изгориш кога го нанесуваш на кожата.
Потоа со ролерчето само повлекуваш надолу по кожата и го вадиш со лентата. Ако ти треба уште нешто пиши.
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Имам една дилема... :D Да почнам да се депилирам на градите или не? Некои ме разубедуваат дека си клавам трн во здрава нога. :/ Е сеа... ако почнам да се депилирам на колку време од прилика ќе растат влакната? На пример в лето колку пати е доволно за депилација? 100 пати ме премислија незнам што да правам. :D
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
не растат брзо доволно ти е еднаш месечно, ама ке умреш од болка ако си машко
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
не верувам дека ќе успееш со ленти да се издепилираш... најдобро е со восок, има рол он восок на силк.. само го топиш во сад со топла вода мачкаш лепиш лента и вадиш.. во спротивен правец од растот нормално :) лентите јас ги користам за раце а имам толку нежни плави ретки влакненца и пак треба да се повторам од што не се вадат сите, незнам како би идело со машки бидејки се мн појаки погусти итн итн. сепак депилација во салон е права ствар :)) а има и машинчиња што депилираат со вадење од корен, но болат малку повеќе :))
колку чини рол-онот на силк?:pipi:
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 18:28 ---
не верувам дека ќе успееш со ленти да се издепилираш... најдобро е со восок, има рол он восок на силк.. само го топиш во сад со топла вода мачкаш лепиш лента и вадиш.. во спротивен правец од растот нормално :) лентите јас ги користам за раце а имам толку нежни плави ретки влакненца и пак треба да се повторам од што не се вадат сите, незнам како би идело со машки бидејки се мн појаки погусти итн итн. сепак депилација во салон е права ствар :)) а има и машинчиња што депилираат со вадење од корен, но болат малку повеќе :))
колку чини рол-онот на силк?:pipi:
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 18:30 ---
не верувам дека ќе успееш со ленти да се издепилираш... најдобро е со восок, има рол он восок на силк.. само го топиш во сад со топла вода мачкаш лепиш лента и вадиш.. во спротивен правец од растот нормално :) лентите јас ги користам за раце а имам толку нежни плави ретки влакненца и пак треба да се повторам од што не се вадат сите, незнам како би идело со машки бидејки се мн појаки погусти итн итн. сепак депилација во салон е права ствар :)) а има и машинчиња што депилираат со вадење од корен, но болат малку повеќе :))
колку чини рол-онот на силк?:pipi:
--- надополнето: 13 јуни 2012 во 18:37 ---
не верувам дека ќе успееш со ленти да се издепилираш... најдобро е со восок, има рол он восок на силк.. само го топиш во сад со топла вода мачкаш лепиш лента и вадиш.. во спротивен правец од растот нормално :) лентите јас ги користам за раце а имам толку нежни плави ретки влакненца и пак треба да се повторам од што не се вадат сите, незнам како би идело со машки бидејки се мн појаки погусти итн итн. сепак депилација во салон е права ствар :)) а има и машинчиња што депилираат со вадење од корен, но болат малку повеќе :))
колку чини рол-онот на силк?:pipi:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Да препорачате некој салон за депилација на мажи во Скопје?:icon_lol:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
дали имат шанси да излезит рак нешто на кожата(скраја да е) од депилација со топол восок. се депилирам гради ,грб. поздрав фала однапред
Рак на кожа се фаќа од премногу експозиција на УВ зраци не од депилација.Кој ти го кажал ова нека си ја чукне главата во ѕид.Јас се депилирам и немам никакви проблеми можеби поткожни влакна но и тие се отсрануваат со игла и алкохол.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Редовно депилирам нозе (машко сум), но при последните депилации ми излегоа многу подкожни влакна и бубулички во горниор дел на нозете. Што да правам како да ги остранам и дали да продолжам да се депилирам или да ги бричам нозете.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Редовно депилирам нозе (машко сум), но при последните депилации ми излегоа многу подкожни влакна и бубулички во горниор дел на нозете. Што да правам како да ги остранам и дали да продолжам да се депилирам или да ги бричам нозете.
А што кур ги депилираш?
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
А што кур ги депилираш?
А што ти некој хејтер си, па сега ке продаваш муда и ќе се праиш фраер на форумов. Ако можеш помогни, ако не викни си другар и хејтај си, не ме замрај молимте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom