Депилација

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
А што ти некој хејтер си, па сега ке продаваш муда и ќе се праиш фраер на форумов. Ако можеш помогни, ако не викни си другар и хејтај си, не ме замрај молимте.
Прашај ги другарките за таа работа.;)
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Немај галје, ќе ги прашам. Тебе убаво ти дојде скриен од тастатура да трескаш и кажуваш глушости. Осеќам си се подмочнуваш од радост :D
 
П

Пепси_

Гостин
депелирал некој раката од половина нагоре (од надлактицата), бицепс трицепс и тако даље.

се мислам дали да ги сецнам и таму влакна имам бе мамата а таман сакам мускулчето да ми се знае :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Редовно депилирам нозе (машко сум), но при последните депилации ми излегоа многу подкожни влакна и бубулички во горниор дел на нозете. Што да правам како да ги остранам и дали да продолжам да се депилирам или да ги бричам нозете.
Епа тоа е темната страна од депилацијата. Баш ради ова ич не сте ми јасни вие машките што се депилирате редовно ама ајде. Јас со пилинг ги решавам тие поткожни влакна е сега ако ти се прави и тоа....
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Најубава комбинација,издепилирана жена и неиздепилиран маж како што е редот да се знае кој е кој.Јас сум против депилирање на нозе,гради и раце кај мажите ...
Инаку сум пробала дома да се депилирам и си направив модрици ... плус не е толку скапо во салон за 400ден. целосна депилација,има еден салон кај мене ,пред да те депилираат ставаат некакви капки кои помагаат да се отворат порите на кожата за да не боли кога те депилираат и плус ти ја прават помека кожата:)
 
Член од
29 мај 2012
Мислења
18
Поени од реакции
1
Знае ли некој од Штип кај депилираат и колку кошта ?(зборувам за машкиот пол)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Некој да ми предложи како да се издепилирам на градите.. ? Неам многу туку само еден мал дел.. Некој ми викаат со крема некој со ленти ама со тоа многу болело :D
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Некој да ми предложи како да се издепилирам на градите.. ? Неам многу туку само еден мал дел.. Некој ми викаат со крема некој со ленти ама со тоа многу болело :D

Jaс имам пробано и со тоа и со тоа ... со ленти е многу тешко, посебно ако се депилираш сам, ќе пукнеш од мака... а додека со крема ќе пееш и ќе се депилираш, мада што кремата функционира исто како бричот ... е сеа предност кај кремата што неможеш да се исечеш и не се појавува црвенило и ... јас барем така мислам а со крема се имам депилирано на гради 7-8 пати ...;) (y)

P.S - Само сакам да прашам дали кремата исто така како другите видови депилации поточно со топол и ладен восок ги прави поретки влакната или не ... си остануваат исти или се згуснуваат ???:D
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Поминаја тие времиња ко се депилирав со ленти :pos:Сега златен брич:giggle:Плус не ми растат многу брзо од бричов , премазна сум и појќе ми се исплаќат така него да ги чекам да ми потпораснет за со ленти и трпи ненормални болки :cautious:
Машинчено е најлошата работа со постојт во светов!Алал ви вера како се прајте со него :cuc:
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
јас користам машинче зашто тоа ми изгледа како најдобро решение. Кога немам време, ќе поминам со бриџ, на пр. пред искачање, зашто секогаш каснам. Не ми е болно толку зашто си ја навикнав кожата. Само, некако ме мрзи.
 
A

AnFem

Гостин
Го користел некој ова?



Некако не ми е како обичен топол восок, цела се исполепив и ништо не направив :(
 
Член од
24 декември 2011
Мислења
150
Поени од реакции
24
Некој салон каде што депилираат машки, со ладен восок ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom